Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Wykonanie robót remontowo-budowlanych obejmujących: Remont budynku(malowanie ścian, wymiana kasetonów, remont posadzek i podestu zewn., montaż odbojnic i narożników, naprawa tynków)w I/ZUS w Kłobucku

Zamawiający Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Częstochowie (Częstochowa, Śląskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Wykonanie robót remontowo-budowlanych obejmujących: Remont budynku(malowanie ścian,…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 639 197 zł
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH ODDZIAŁ W CZĘSTOCHOWIE

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 00001775600134

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Dąbrowskiego 43/45

1.4.2.)Miejscowość

Częstochowa

1.4.3.)Kod pocztowy

42-218

1.4.4.)Województwo

śląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL224 - Częstochowski

1.4.7.)Numer telefonu

0343684505

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zap_czestochowa@zus.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zus.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Zakład Ubezpieczeń Społecznych lub Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz zarządzane przez nie fundusze

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-fb43eeb2-a740-4686-b4ad-f4d772f63c05

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00411876

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-08-28

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00166495

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie robót remontowo-budowlanych obejmujących:
Remont budynku(malowanie ścian, wymiana kasetonów, remont posadzek i podestu zewn., montaż odbojnic i narożników, naprawa tynków)w I/ZUS w Kłobucku

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót remontowo-budowlanych obejmujących:
Remont budynku (malowanie ścian, wymiana kasetonów, remont posadzek i podestu zewn., montaż odbojnic i narożników, naprawa tynków) w Inspektoracie ZUS w Kłobucku;
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w Opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym Załącznik nr 7 do SWZ.

3.8.)Główny kod CPV

45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg

3.9.)Dodatkowy kod CPV

45431100-8 - Kładzenie terakoty

45432111-5 - Kładzenie wykładzin elastycznych

45410000-4 - Tynkowanie

45442000-7 - Nakładanie powierzchni kryjących

45421146-9 - Instalowanie sufitów podwieszanych

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2026-05-25

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

90 dni

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Multi - Floors Grzegorz Wochniak

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7991255117

4.3.3.)Ulica

Kochanów Wieniawski 82

4.3.4.)Miejscowość

Wieniawa

4.3.5.)Kod pocztowy

26-432

4.3.6.)Województwo

mazowieckie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

338250,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2026/BZP 00260565/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-08-24

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Podczas realizacji przedmiotu umowy z dnia 25 maja 2026 r. stwierdzono konieczność wykonania robót dodatkowych, co potwierdzone zostało w protokole konieczności z 20 lipca 2026 r. Dodatkowo zakres rzeczowy robót dodatkowych oraz ich wartość określona została w kosztorysie stanowiącym załącznik do powołanego Protokołu konieczności.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej
1.Treść par. 5 ust. 1 umowy ulega zmianie i otrzymuje on następujące brzmienie

"1. Za wykonanie przedmiotu umowy Wykonawca otrzyma wynagrodzenie ryczałtowe, płatne jednorazowo, którego wartość zgodnie ze złożoną ofertą oraz kosztorysem w zakresie robót dodatkowych wynosi: brutto (z podatkiem VAT): 392 330,80 zł, (słownie: trzysta dziewięćdziesiąt dwa tysiące trzysta trzydzieści i 80/100 złotych), netto bez podatku VAT: 318 968,13 zł, (słownie: trzysta osiemnaście tysięcy dziewięćset sześćdziesiąt osiem i 13/100 złotych) wartość podatku VAT: 73 362,67 zł, (słownie: siedemdziesiąt trzy tysiące trzysta sześćdziesiąt dwa i 67/100 złotych). 2. W związku z koniecznością wykonania robót dodatkowych określonych w ust. 1 termin wykonania przedmiotu umowy określony w par. 4 ust. 1 umowy ulega wydłużeniu o 8 dni(słownie: osiem dni).

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

54080,80

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233250-6Roboty w zakresie nawierzchni, z wy…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
639 197 zł
Próbka: 864 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
305 147 zł1 612 748 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 307 601 zł
Źródło próbki
CPV 45233· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
305 147 zł
Mediana
639 197 zł
Górny kwartyl
1 612 748 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Powiązane lokalnie

Aktywne w tym samym rynku lokalnym

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Częstochowie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Częstochowa.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233250-6 (Roboty w zakresie nawierzchni. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.