„Remont elewacji z dociepleniem budynku mieszkalnego przy ul. P. Skargi 30 w Wałbrzychu”
Zamawiający Miejski Zarząd Budynków spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Wałbrzych, Dolnośląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Remont elewacji z dociepleniem budynku mieszkalnego przy ul. P. Skargi 30 w Wałbrzychu”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 000 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=6781, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,0 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
27 czerwca 2024
Termin ofert: 16 lipca 2024 10:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
20 sierpnia 2024
3 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
28 sierpnia 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Miejski Zarząd Budynków spółka z ograniczoną odpowiedzialnością |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 891337815 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Generała Andersa 48 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Wałbrzych |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 58-304 |
| 1.4.4.) | Województwo | dolnośląskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL517 - Wałbrzyski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zp@mzbwalbrzych.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.mzbwalbrzych.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego) |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-fda39a92-346a-11ef-acf6-4e696a6d8c25 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00411856 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-28 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2024/BZP 00386239 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | „Remont elewacji z dociepleniem budynku mieszkalnego przy ul. P. Skargi 30 w Wałbrzychu” |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie elewacji wraz z wykonaniem docieplenia budynku mieszkalnego zlokalizowanego przy ul. P. Skargi 30 w Wałbrzychu (dz. nr 286/7, 280/4, 285, 286/6, obręb Podgórze nr 33) |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45211340-4 - Roboty budowlane w zakresie budownictwa wielorodzinnego 45321000-3 - Izolacja cieplna 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2024-08-14 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 4 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE BRACH-BUD GRZEGORZ MICHALAK |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 886 264 85 65 |
| 4.3.3.) | Ulica | UL. DĄBROWSKIEGO 21 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Wałbrzych |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 58-304 |
| 4.3.6.) | Województwo | dolnośląskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 298378,75 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2024/BZP 00462168/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2024-10-28 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 298378,75 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.