Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Zakup kuchni polowej realizowany w ramach programu pod nazwą „Program Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026”

Zamawiający Gmina Miejska Lidzbark Warmiński (Lidzbark Warmiński, Warmińsko-Mazurskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Zakup kuchni polowej realizowany w ramach programu pod nazwą Program Ochrony Ludności i…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 596 887 zł
Konkurencyjność
~3,0 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

5 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Miejska Lidzbark Warmiński

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 510743500

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Aleksandra Świętochowskiego 14

1.4.2.)Miejscowość

Lidzbark Warmiński

1.4.3.)Kod pocztowy

11-100

1.4.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL622 - Olsztyński

1.4.7.)Numer telefonu

897678500

1.4.8.)Numer faksu

um@lidzbarkw.pl

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

um@lidzbarkw.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.lidzbarkw.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-adf7d2af-790a-4df4-a1e2-feacab5e5f60

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00411716

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-08-28

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00298428

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup kuchni polowej realizowany w ramach programu pod nazwą „Program Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026”

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zakup wraz z dostawą do Zamawiającego 1 (jednej) fabrycznie nowej, nie używanej mobilnej kuchni polowej, przeznaczonej do przygotowania posiłków w warunkach terenowych.
2. Przedmiot zamówienia realizowany jest w ramach programu pod nazwą „Program Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026”.
3. Opis przedmiotu zamówienia – minimalne wymagania techniczno-jakościowe kuchni polowej, zostały określone w Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ), tj. w załączniku nr 2 do SWZ.

3.8.)Główny kod CPV

44211400-6 - Kuchnia polowa

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2026-07-17

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

30 dni

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

AQUAHOLD PROSTA SPÓŁKA AKCYJNA

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

529715241

4.3.3.)Ulica

Studzienki 22

4.3.4.)Miejscowość

Modlnica

4.3.5.)Kod pocztowy

32-085

4.3.6.)Województwo

małopolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

119310,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2026/BZP 00352239/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-08-28

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

W związku z zaistnieniem okoliczności niemożliwych wcześniej do przewidzenia, niezależnych
od Wykonawcy, uniemożliwiających realizację przedmiotu umowy w terminie, tzn. z powodu awarii wycinarki laserowej Cormak LF3015EPR4, służącej do produkcji kuchni polowej, będącej przedmiotem umowy, oraz kumulacją opóźnień produkcyjnych w firmie i nawarstwieniem realizowanych przez Wykonawcę zamówień, realizacja przedmiotu umowy w terminie wskazanym w umowie jest niemożliwa.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Zmianie ulegają zapisy zawarte § 3 ust. 1 przedmiotowej umowy z:
„Wykonawca zobowiązuje się do realizacji dostawy w terminie 35 dni od dnia podpisania niniejszej umowy, tj. do dnia 28.08.2026 r. (...)"
na:
„Wykonawca zobowiązuje się do realizacji dostawy w terminie 49 dni od dnia podpisania niniejszej umowy, tj. do dnia 04.09.2026 r. (...) ".

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Tak

5.7.)Numer ogłoszenia w BZP o zmianie umowy

2026/BZP 00395610/01, 2026/BZP 00403200/01

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

44211400-6Kuchnia polowa
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
596 887 zł
Próbka: 24 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
301 269 zł3 184 453 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 883 184 zł
Źródło próbki
CPV 44211· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
301 269 zł
Mediana
596 887 zł
Górny kwartyl
3 184 453 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miejska Lidzbark Warmiński prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lidzbark Warmiński.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 44211400-6 (Kuchnia polowa). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.