Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
56 334 zł
Umowa zawarta
27 sierpnia 2026
Okres realizacji
11 miesiące
Oferty w postępowaniu
8 ofertceny: 56 334 zł – 233 700 złodrzucone: 2wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Termin gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Opracowanie Programu Funkcjonalno-Użytkowego planowanego do wybudowania ukrycia

Zamawiający Gmina Jakubów (Jakubów, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Opracowanie Programu Funkcjonalno-Użytkowego planowanego do wybudowania ukrycia”, wybierając ofertę wykonawcy NEOENERGETYKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Wartość umowy: 56 334 zł. Złożono 8 ofert.

Zamawiający: Gmina JakubówJakubów, Mazowieckie (powiat Białobrzeski →)opublikowano 28 sierpnia 2026
Wartość umowy
56 334 zł
Liczba ofert
8 ofert
Konkurencyjność
~2,4 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    22 lipca 2026

    Termin ofert: 30 lipca 2026 11:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    28 sierpnia 2026

    8 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy NEOENERGETYKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (Warszawa), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 56 334,00 zł (umowę zawarto 27 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 8 ofert; ceny wahały się od 56 334,00 zł do 233 700,00 zł. Odrzucono 2 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 11 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Jakubów

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 711582718

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Mińska 15

1.5.2.)Miejscowość

Jakubów

1.5.3.)Kod pocztowy

05-306

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL913 - Warszawski zachodni

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@jakubow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.jakubow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b0737478-0f0c-4fe3-a24c-d54f30294fa2

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Opracowanie Programu Funkcjonalno-Użytkowego planowanego do wybudowania ukrycia

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b0737478-0f0c-4fe3-a24c-d54f30294fa2

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00411449

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00016579/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 Opracowanie Programu Funkcjonalno-Użytkowego planowanego do wybudowania ukrycia

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00356034

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BiF.271.12.2026.AW

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompletnego Programu Funkcjonalno-Użytkowego (PFU) dla planowanego przedsięwzięcia polegającego na budowie ukrycia przeznaczonego do zapewnienia ochrony ludności oraz personelu w sytuacjach zagrożenia, w szczególności w przypadku klęsk żywiołowych, pożarów, awarii przemysłowych oraz działań militarnych. Program Funkcjonalno-Użytkowy należy opracować zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności
z przepisami regulującymi przygotowanie i realizację zamówień publicznych oraz właściwymi przepisami wykonawczymi określającymi zakres i formę Programu Funkcjonalno-Użytkowego na działce numer 868/1 w miejscowości Wiśniew gmina Jakubów.
2. Dokumentacja będzie stanowiła podstawę do przygotowania i przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w formule „zaprojektuj i wybuduj”.
3. Program Funkcjonalno-Użytkowy powinien zostać opracowany zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności ustawą z dnia 5 grudnia 2024 r. o ochronie ludności i obronie cywilnej, ustawą Prawo budowlane oraz przepisami wykonawczymi dotyczącymi Programu Funkcjonalno-Użytkowego, i obejmować co najmniej:
• analizę stanu istniejącego, w tym analizę dostępnej dokumentacji oraz istniejącej infrastruktury;
• wizję lokalną oraz analizę uwarunkowań terenowych i lokalizacyjnych;
• analizę uwarunkowań formalno-prawnych;
• określenie celu, przeznaczenia oraz parametrów planowanej inwestycji;
• analizę potrzeb funkcjonalnych planowanego ukrycia, obejmującą w szczególności określenie wymaganej pojemności obiektu, warunków sanitarnych, dostępu do mediów, systemów wentylacji, oświetlenia, bezpieczeństwa oraz warunków ewakuacji;
• określenie wymagań funkcjonalno-użytkowych;
• określenie wymagań technicznych, technologicznych i eksploatacyjnych;
• wymagania architektoniczne;
• wymagania konstrukcyjne;
• wymagania dotyczące instalacji sanitarnych;
• wymagania dotyczące instalacji elektrycznych i teletechnicznych;
• wymagania dotyczące systemów bezpieczeństwa oraz ochrony przeciwpożarowej;
• wymagania dotyczące dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami;
• wymagania dotyczące efektywności energetycznej;
• wymagania dotyczące zagospodarowania terenu;
• minimalne wymagania materiałowe oraz wymagania dotyczące wyposażenia technicznego obiektu;
• szacunkowe zestawienie kosztów inwestycji sporządzone zgodnie z obowiązującymi przepisami;
• wytyczne do opracowania dokumentacji projektowej i realizacji robót budowlanych;
• harmonogram realizacji inwestycji;
• wszelkie inne opracowania, analizy i elementy wymagane obowiązującymi przepisami prawa oraz niezbędne do przygotowania i przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w formule „zaprojektuj i wybuduj”.
4. Program Funkcjonalno-Użytkowy powinien zostać opracowany w sposób kompletny, spójny
i wzajemnie skoordynowany oraz umożliwiać przeprowadzenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w formule „zaprojektuj i wybuduj”, bez konieczności wykonywania dodatkowych opracowań przez Zamawiającego.
5. W ramach realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie do:
• przeprowadzenia wizji lokalnej,
• udziału w spotkaniu roboczym z Zamawiającym,
• uzyskania informacji niezbędnych do wykonania PFU,
• opracowania kompletnej dokumentacji,
• przekazania dokumentacji w wersji papierowej (3 egzemplarze) oraz elektronicznej (PDF oraz wersje edytowalne),
• dokonania ewentualnych poprawek zgłoszonych przez Zamawiającego,
• udzielania wyjaśnień do opracowanego PFU podczas prowadzenia postępowania przetargowego na roboty budowlane.

4.5.3.)Główny kod CPV

48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

8

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

8

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

56334,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

233700,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

56334,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

NEOENERGETYKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 364028730

7.3.3)Ulica

ul. Kleszczowa 15A

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

02-485

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

56334,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

11 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

48000000-8Pakiety oprogramowania i systemy in…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
504 686 zł
Próbka: 172 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
251 774 zł1 521 140 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 269 366 zł
Źródło próbki
CPV 48000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
251 774 zł
Mediana
504 686 zł
Górny kwartyl
1 521 140 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Jakubów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Jakubów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 56 334 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 48000000-8 (Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: NEOENERGETYKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 8 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.