Przebudowa i zmiana sposobu użytkowania budynku byłego Domu Dziecka na żłobek i przedszkole
Zamawiający Gmina Paczków (Paczków, Opolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Przebudowa i zmiana sposobu użytkowania budynku byłego Domu Dziecka na żłobek i…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 599 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=2116, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~5,3 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
5 wpisów- Ogłoszenie
09 stycznia 2025
Termin ofert: 31 stycznia 2025 09:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
04 kwietnia 2025
7 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Zmiana umowy
28 sierpnia 2026
1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Zmiana umowy
28 sierpnia 2026
1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
28 sierpnia 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Paczków |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 531412906 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Rynek 1 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Paczków |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 48-370 |
| 1.4.4.) | Województwo | opolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL523 - Nyski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 774316772 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | wzp@paczkow.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.paczkow.bip.net.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-8232b623-b505-49ea-a66c-e93480da46bd |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00411295 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-28 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00016147 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Przebudowa i zmiana sposobu użytkowania budynku byłego Domu Dziecka na żłobek i przedszkole |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Zakres przedmiotu zamówienia: |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania 45262600-7 - Różne specjalne roboty budowlane 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne 45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne 45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne 45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia 45111300-1 - Roboty rozbiórkowe 45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu 45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw 45233140-2 - Roboty drogowe |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-04-07 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2026-04-30 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Bednarz-Budownictwo Kompleksowe Inwestycje Budowlane Dawid Bednarz |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 161464708 |
| 4.3.3.) | Ulica | Ścibórz 20c |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Paczków |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 48-370 |
| 4.3.6.) | Województwo | opolskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 12416850 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00176422/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-07-29 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 2 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | wystąpienie robót dodatkowych |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | wykonano dodatkowe roboty budowlane polegające na budowie nowych stropów w obiekcie |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 345011,16 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | wystąpienie robót dodatkowych |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Wykonano dodatkowe roboty budowlane polegające na zmianie lokalizacji, wydłużeniu i przeprojektowaniu przyłącza kanalizacji sanitarnej |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 70602,04 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 12832463,20 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.