Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
12 416 850 zł
Umowa zawarta
7 kwietnia 2025
Okres realizacji
do 30 kwietnia 2026
Oferty w postępowaniu
7 ofertceny: 12 416 850 zł – 17 084 700 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa i zmiana sposobu użytkowania budynku byłego Domu Dziecka na żłobek i przedszkole

Zamawiający Gmina Paczków (Paczków, Opolskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa i zmiana sposobu użytkowania budynku byłego Domu Dziecka na żłobek i…”, wybierając ofertę wykonawcy Bednarz-Budownictwo Kompleksowe Inwestycje Budowlane Dawid Bednarz. Wartość umowy: 12 416 850 zł. Złożono 7 ofert.

Zamawiający: Gmina PaczkówPaczków, Opolskie (powiat Nyski →)opublikowano 4 kwietnia 2025
Wartość umowy
12 416 850 zł
Liczba ofert
7 ofert
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

5 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Bednarz-Budownictwo Kompleksowe Inwestycje Budowlane Dawid Bednarz (Paczków), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 12 416 850,00 zł (umowę zawarto 7 kwietnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 7 ofert; ceny wahały się od 12 416 850,00 zł do 17 084 700,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 30 kwietnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Paczków

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 531412906

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 1

1.5.2.)Miejscowość

Paczków

1.5.3.)Kod pocztowy

48-370

1.5.4.)Województwo

opolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL523 - Nyski

1.5.7.)Numer telefonu

774316772

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

wzp@paczkow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.paczkow.bip.net.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8232b623-b505-49ea-a66c-e93480da46bd

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa i zmiana sposobu użytkowania budynku byłego Domu Dziecka na żłobek i przedszkole

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-8232b623-b505-49ea-a66c-e93480da46bd

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00176422

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-04-04

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00013495/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 PRZEBUDOWA I ZMIANA SPOSOBU UŻYTKOWANIA BUDYNKU BYŁEGO DOMU DZIECKA NA ŻŁOBEK I PRZEDSZKOLE

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00016147

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.1.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

11031437,42 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakres przedmiotu zamówienia:

Opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej oraz wykonanie robót budowlanych związanych z przebudową i zmianą sposobu użytkowania budynku byłego Domu Dziecka na żłobek i przedszkole w Paczkowie obejmujące:
• Przebudowę budynku przy ul. Mikołaja Kopernika 11 z termomodernizacją:
a) Wykonanie przepony/ iniekcji i izolacji pionowej ścian fundamentowych oraz nowych izolacji posadzki na gruncie
b) Docieplenie przegród zewnętrznych budynku wraz z dociepleniem dachu
c) Wymiana stolarki okiennej i drzwiowej
d) Przebudowa istniejących okien połaciowych oraz wykonanie nowych okien połaciowych w celu doświetlenia pomieszczeń na poddaszu
e) Wykonanie nowych schodów wewnętrznych – bocznych wraz z wejściem bocznym (w miejscu istniejącego okna),
f) Wykonanie windy wewnętrznej
g) Wykonanie nowych schodów zewnętrznych z zapewnieniem dostępu do budynku osobom z niepełnosprawnościami
h) Zmiana źródła ciepła z kotła olejowego na ogrzewanie pompą ciepła
i) Przebudowę wewnątrz budynku na potrzeby pomieszczeń dla: żłobka, przedszkola oraz pomieszczeń na poddaszu
j) Przebudowę istniejących instalacji wod - kan + hydrantowa, c.o., elektrycznej i teletechnicznej
k) Wykonanie nowej instalacji wentylacji mechanicznej oraz klimatyzacji
l) Kapitalny remont pomieszczeń (ściany, posadzki) wraz z wymianą stolarki drzwiowej wewnętrznej
m) Rozbudowa istniejącej wewnętrznej windy gastronomicznej
n) Wykonanie instalacji ppoż lub innych rozwiązań projektowych dotyczących ochrony przeciwpożarowej, konieczne ze względów bezpieczeństwa i dla prawidłowego funkcjonowania obiektu, które zostaną wskazane na etapie opracowywania dokumentacji projektowej, poprzedzonej ekspertyzą przeciwpożarową.
• Zagospodarowanie terenu:
a) Wykonanie dwóch placów zabaw: dla żłobka i dla przedszkola
b) Wykonanie parkingu od strony zachodniej istniejącego budynku wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną
c) Rozbiórka istniejącego budynku gospodarczo-garażowego zlokalizowanego od strony zachodniej dz. nr 1061
d) Wykonanie wiaty śmietnikowej oraz wiaty gospodarczej
e) Uporządkowanie terenu zielonego.

Zadanie do wykonania w formule „zaprojektuj i wybuduj”.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45262600-7 - Różne specjalne roboty budowlane

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu

45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw

45233140-2 - Roboty drogowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

7

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

12416850 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

17084700 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

12416850 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Bednarz-Budownictwo Kompleksowe Inwestycje Budowlane Dawid Bednarz

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 161464708

7.3.3)Ulica

Ścibórz 20c

7.3.4)Miejscowość

Paczków

7.3.5)Kod pocztowy

48-370

7.3.6.)Województwo

opolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-04-07

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

12416850 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-04-30

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1594 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 134 zł1 828 825 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 595 691 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 134 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 828 825 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Paczków prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Paczków.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 12 416 850 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Bednarz-Budownictwo Kompleksowe Inwestycje Budowlane Dawid Bednarz (Paczków). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 7 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.