Dostawa odczynników do badań mikrobiologicznych wraz z dzierżawą aparatu
Zamawiający Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej (Starachowice, Świętokrzyskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Dostawa odczynników do badań mikrobiologicznych wraz z dzierżawą aparatu”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 608 877 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1108, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,7 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie
25 lutego 2021
Termin ofert: 5 marca 2021 12:00Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
28 sierpnia 2026
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | POWIATOWY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ |
| 1.2.) | Oddział zamawiającego | Dział ds zamówień publicznych i zaopatrzenia |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 291141752 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Batalionów Chłopskich 6 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Starachowice |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 27-200 |
| 1.4.4.) | Województwo | świętokrzyskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL721 - Kielecki |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 41 274 61 58 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | 41 273 92 29 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | przetargi@szpital.starachowice.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | http://zoz.starachowice.sisco.info/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-8b046d94-6b79-11eb-86b1-a64936a8669f |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00411193 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-28 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2021/BZP 00010479/01 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Dostawa odczynników do badań mikrobiologicznych wraz z dzierżawą aparatu |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Pakiet 1 - Odczynniki, podłoża dla potrzeb pracowni bakteriologii - zapotrzebowanie na 3 lata |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 33696200-7 - Odczynniki do badania krwi |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Pakiet nr 2 - E-testy - zapotrzebowanie na 3 lata |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 33696200-7 - Odczynniki do badania krwi |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Pakiet nr 3 – Testy płytkowe -zapotrzebowanie na 3 lata |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 33696200-7 - Odczynniki do badania krwi |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Pakiet nr 4 - Podłoża do posiewu krwi i płynów z jam ciała wraz z dzierżawą analizatora – 36 miesięcy |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 33696200-7 - Odczynniki do badania krwi |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2021-03-25 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | od 2021-03-25 do 2024-03-24 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Argenta Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 7811011656 |
| 4.3.3.) | Ulica | ul. Polska 114 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Poznań |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 60-401 |
| 4.3.6.) | Województwo | wielkopolskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 1231,2 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2021/BZP 00027675/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2024-03-21 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 109175,04 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).