Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Drukowanie, konfekcjonowanie i doręczanie korespondencji dla Wydziału Podatków i Opłat - zamówienie polegające na powtórzeniu podobnych usług do części 1 i 2 zamówienia podstawowego OR-10.271.75.2024

Zamawiający Gmina Miejska Kraków - Urząd Miasta Krakowa (Kraków, Małopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Drukowanie, konfekcjonowanie i doręczanie korespondencji dla Wydziału Podatków i Opłat -…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina Miejska Kraków - Urząd Miasta KrakowaKraków, Małopolskieopublikowano 28 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 308 900 zł
Konkurencyjność
~1,2 oferta
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Wykonanie umowyBieżące

    28 sierpnia 2026

  2. Wykonanie umowy

    28 sierpnia 2026

    Otwórz ogłoszenie →
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Miejska Kraków - Urząd Miasta Krakowa

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 351554353

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Plac Wszystkich Świętych 3-4

1.4.2.)Miejscowość

Kraków

1.4.3.)Kod pocztowy

31-004

1.4.4.)Województwo

małopolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL213 - Miasto Kraków

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.pzp@um.krakow.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.bip.krakow.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-1e2a018f-3101-4a64-83dd-d1e44eee9424

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00411177

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-08-28

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025-OJS229-00786853

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.7.)Nazwa zamówienia

Drukowanie, konfekcjonowanie i doręczanie korespondencji dla Wydziału Podatków i Opłat - zamówienie polegające na powtórzeniu podobnych usług do części 1 i 2 zamówienia podstawowego OR-10.271.75.2024

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest przygotowanie korespondencji do doręczenia (konfekcjonowanie), świadczenie usług pocztowych dla Wydziału Podatków i Opłat Urzędu Miasta Krakowa w obrocie krajowym (tj. doręczanie adresatom i zwrot przesyłek niedoręczonych) oraz sporządzenie raportów doręczeń:
część 1 zamówienia: doręczanie korespondencji na terenie Miasta Krakowa.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera umowa wraz z załącznikami (nr W/I/ 3988/PD/18/2025 z 16 grudnia 2025 r.)

3.9.)Główny kod CPV

64110000-0 - Usługi pocztowe

3.10.)Dodatkowy kod CPV

64112000-4 - Usługi pocztowe dotyczące listów

79800000-2 - Usługi drukowania i powiązane

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-16

4.2.)Okres realizacji zamówienia

do 2026-07-31

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Poczta Polska S.A.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 010684960

4.3.3.)Ulica

ul. Rodziny Hiszpańskich 8

4.3.4.)Miejscowość

Warszawa

4.3.5.)Kod pocztowy

00-940

4.3.6.)Województwo

mazowieckie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

3797885,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2026-OJS010-00030378

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-07-31

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

1

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Zamawiający z przyczyn obiektywnych nie miał możliwości dostarczenia do Wykonawcy decyzji podatkowych wraz z plikami sterującymi, bez których nie była możliwa realizacja zamówienia. Zamawiający rozpoczął doręczanie przesyłek do realizacji zamówienia przez Wykonawcę 15 stycznia 2026 r., podczas, gdy dzień ten miał być ostatnim dniem dostarczania przesyłek do Wykonawcy. Ostatecznie Zamawiający zakończył przekazywanie decyzji do Wykonawcy, celem ich nadania i doręczenia, 22 stycznia 2026 r. Rozpoczęcie realizacji zamówienia przez Wykonawcę stało się możliwe 15 stycznia 2026 r., dlatego też dokonano zmiany stosownych zapisów umowy, tak aby Wykonawca mógł terminowo wykonać zamówioną usługę. Zmiana terminu rozpoczęcia realizacji zamówienia przez Wykonawcę z uwagi na przytoczone powyżej okoliczności nie jest istotną zmianą umowy, o której mowa w art. 454 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Przesunięcie terminu pierwszej próby doręczenia przesyłek (decyzji) z dnia 14 lutego 2026 r. na dzień 23 lutego 2026 r. bez zmiany końcowej daty realizacji zamówienia.

5.4.6.)Wartość zmiany

0

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

3351679,97 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Sekcja 6

Informacje dodatkowe

Uwaga do pkt 5.6. Ogłoszenia.
Umowa została wykonana należycie, z tym jednak zastrzeżeniem, że podczas realizacji przedmiotu umowy wystąpiły nieznaczne uchybienia, tj. zagubienie lub opóźnienie w doręczeniu przesyłek. Dotyczyło to 535 szt. (0,17%) na 308 508 szt. przesyłek nadanych. W związku z powyższym została naliczona Wykonawcy kara umowna w kwocie 16 050 zł.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

64110000-0Usługi pocztowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
308 900 zł
Próbka: 79 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
187 950 zł551 000 zł
Rozstęp międzykwartylowy
363 050 zł
Źródło próbki
CPV 64110000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
187 950 zł
Mediana
308 900 zł
Górny kwartyl
551 000 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miejska Kraków - Urząd Miasta Krakowa prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kraków.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 64110000-0 (Usługi pocztowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.