AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Budowa drugiej nitki syfonu DN 60,0 cm na rowie R-E pod ul. Piłsudskiego w Pabianicach

Zamawiający Gmina Miejska Pabianice reprezentowana przez Prezydenta Miasta Pabianic Grzegorza Mackiewicza (Pabianice, Łódzkie) prowadzi postępowanie „Budowa drugiej nitki syfonu DN 60,0 cm na rowie R-E pod ul. Piłsudskiego w Pabianicach”. Termin składania ofert upływa 16 września 2026, 09:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 1 132 327 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
16 września 2026, 09:00
12d 4h
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi na roboty budowlane oraz wmontowane materiały i urządzenia40%

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    28 sierpnia 2026

    Termin ofert: 16 września 2026 09:00
  2. Zmiana ogłoszenia

    28 sierpnia 2026

    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych związanych z budową drugiej nitki syfonu DN 60,0 cm pod ul. Piłsudskiego w Pabianicach na rowie melioracyjnym R-E, obejmujących wlot, leżak, dwie studnie rewizyjne, wylot, połączenia oraz nową balustradę.

  • 2

    WarunkiWarunek udziału wymaga wykonania w ostatnich 5 latach co najmniej jednej roboty budowlanej o wartości nie mniejszej niż 100 000,00 zł brutto obejmującej budowę lub przebudowę kanalizacji deszczowej, kanalizacji sanitarnej lub urządzeń wodnych oraz skierowania kierownika budowy z uprawnieniami hydrotechnicznymi.

  • 3

    KryteriaOkres realizacji zamówienia wynosi 3 miesiące, a kryterium oceny ofert obejmuje cenę 60 i okres gwarancji i rękojmi na roboty budowlane oraz wmontowane materiały i urządzenia 40.

  • 4

    ZakresZakres obejmuje m.in. leżak o ø 630 mm i L = 24,0 m, rurę PE-HD DN 630 w stalowej rurze ochronnej DN 800 oraz przejście pod ulicą Piłsudskiego wykonane przewiertem.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Miejska Pabianice reprezentowana przez Prezydenta Miasta Pabianic Grzegorza Mackiewicza

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 472057715

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Zamkowa 16

1.5.2.)Miejscowość

Pabianice

1.5.3.)Kod pocztowy

95-200

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL712 - Łódzki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

poczta@um.pabianice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.bip.um.pabianice.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa drugiej nitki syfonu DN 60,0 cm na rowie R-E pod ul. Piłsudskiego w Pabianicach

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d61bd7aa-1e9a-4c80-9f7c-ce4d6dd4fcf4

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00411167

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00041351/12/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.13 Budowa syfonu na rowie R-E ul. Piłsudskiego

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d61bd7aa-1e9a-4c80-9f7c-ce4d6dd4fcf4

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d61bd7aa-1e9a-4c80-9f7c-ce4d6dd4fcf4

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d61bd7aa-1e9a-4c80-9f7c-ce4d6dd4fcf4

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, Zamawiający informuje, że:
1) Jest administratorem danych osobowych Wykonawcy oraz osób, których dane Wykonawca przekazał w niniejszym postępowaniu;
2) dane osobowe Wykonawcy przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego na zadanie pn.: „Budowa drugiej nitki syfonu DN -60,0 cm pod ulicą Piłsudskiego w Pabianicach na rowie R-E” prowadzonym w trybie podstawowym;
3) odbiorcami danych osobowych Wykonawcy będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 oraz art. 74 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 793 z późn. zm.), dalej „ustawa Pzp”;
4) dane osobowe Wykonawcy będą przechowywane, zgodnie z art. 78 oraz 79 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy;
5) obowiązek podania przez Wykonawcę danych osobowych bezpośrednio go dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp;
6) w odniesieniu do danych osobowych Wykonawcy decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO;
pozostałe w swz.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

RZP.271.19.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych związanych z budową drugiej nitki syfonu DN 60,0 cm pod ul. Piłsudskiego w Pabianicach na rowie melioracyjnym R-E w hm 0 + 78 – 1+12 na prawej skarpie. Urządzenie wodne ma na celu umożliwić przeprowadzenie wody w rowie pod przeszkodą w tym przypadku drogą i jej samoczynny powrót do pierwotnego poziomu przy wykorzystaniu zasady naczyń połączonych oraz grawitacji. Aktualnie na rowie jest wykonana i eksploatowana jedna nitka syfonu. Wybudowanie drugiej nitki syfonu ma na celu poprawienie przepływu wód w rowie R-E. Umożliwi wykonanie remontu, konserwacji i czyszczenia istniejącej już pierwszej nitki syfonu, wraz ze zwiększeniem możliwości do przejęcia wód opadowych z kanalizacji deszczowej z projektowanych terenów zurbanizowanych. Zakres zamówienia obejmuje teren wskazany w dokumentacji projektowej, położony w obrębie P-4 nr działek 158, 81/1,106,160,135 miasto Pabianice. Przy ul. Piłsudskiego 41 B i 38 D.
4.2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
1) Budowę drugiej nitki syfonu DN 60,0 cm pod ul. Piłsudskiego w Pabianicach na rowie melioracyjnym R-E w hm 0 + 78 – 1+12 na prawej skarpie. Budowa będzie składać się z wykonania wlotu do syfonu, leżaka, dwóch studni rewizyjnych oraz wylotu. Przejście pod ulicą Piłsudskiego wykonane będzie za pomocą przewiertu. Roboty wykonywane będą w prawej skarpie rowu R-E. Wykonanie drugiej nitki syfonu Ø 0,60 m składać się będzie z:
a) z ujęcia wody w rowie melioracyjnym R-E w hm 1+12, wlot z osadnikiem, kratą i zamknięciem awaryjnym typu P-3/80 lub równoważnym KPED 2.16 zlokalizowanym w prawej skarpie na wysokości istnienia umocnień betonowych
b) ze studni wlotowej z rur żelbetowych ø 120 cm z obudową żelbetową o wymiarach 1,50 x 1,50 i wysokości H = 1,55m z włazem kanałowym
c) z leżaka o ø 630 mm, L = 24,0 m rury PE-HD DN 630 w stalowej rurze ochronnej DN 800, L = 24,0 m pozostałej po przewiercie
d) ze studni wylotowej, przy której w sposób analogiczny należy wykonać zabieg połączenia z wylotu ze studnią
e) wylotu typu P-3/80 lub równoważnym KPED 2.16 w rowie R-E w hm 0+78 na prawej skarpie z prowadnicami umożliwiającymi założenie zamknięć awaryjnych (remontowych).
f) budowa połączeń (rura żelbetowa Dz 800 ) pomiędzy studniami i wlotami
g) budowa nowej balustrady od strony wlotu do syfonu (zachodniej)2 X 2000mm typu U-12a z poprzeczką

4.2.6.)Główny kod CPV

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233292-2 - Instalowanie urządzeń ochronnych

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Okres gwarancji i rękojmi na roboty budowlane oraz wmontowane materiały i urządzenia

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 1

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 9

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku:
1) Wykonawca winien wykazać, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał należycie oraz zgodnie z przepisami prawa budowlanego prawidłowo ukończył co najmniej jedną robotę budowlaną o wartości nie mniejszej niż 100 000,00 zł brutto, obejmującą budowę lub przebudowę kanalizacji deszczowej, kanalizacji sanitarnej lub urządzeń wodnych.
2) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy dysponują lub będą dysponować w okresie wykonywania zamówienia i skierują do jego realizacji minimum:
a) jedną osobę, która będzie pełnić funkcję kierownika budowy, posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności inżynieryjnej hydrotechnicznej, w zakresie umożliwiającym kierowanie robotami objętymi przedmiotem zamówienia, albo odpowiadające im uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów; w przypadku osób, które nabyły kwalifikacje zawodowe poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej – uprawnienia lub kwalifikacje uznane na zasadach określonych w odrębnych przepisach.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

8.3.1. W celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu:
a) wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane z załącznikiem nr 7 do swz), oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest wstanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty – w odniesieniu do warunku określonego w pkt. 6.1.4. ppkt. 1) swz,
b) wykazu osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami sporządzonego zgodnie z załącznikiem nr 8 do swz – w odniesieniu do warunku określonego w pkt. 6.1.4. ppkt. 2) SWZ,

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

zgodnie z zasadami przewidzianymi w projekcie umowy dołączonej do swz

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-16 09:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d61bd7aa-1e9a-4c80-9f7c-ce4d6dd4fcf4

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-16 10:00

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-10-15

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45231300-8Roboty budowlane w zakresie budowy…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 132 327 zł
Próbka: 76 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
364 807 zł3 215 297 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 850 490 zł
Źródło próbki
CPV 45231300· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
364 807 zł
Mediana
1 132 327 zł
Górny kwartyl
3 215 297 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 16.09.2026, 09:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Gmina Miejska Pabianice reprezentowana przez Prezydenta Miasta Pabianic Grzegorza Mackiewicza prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Pabianice.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45231300-8 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.