AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Budowa Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Garwolinie – IV etap (Dostawa i montaż wyposażenia)

Zamawiający Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie (Garwolin, Mazowieckie) prowadzi postępowanie „Budowa Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej…”. Termin składania ofert upływa 4 września 2026, 11:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 222 112 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
4 września 2026, 11:00
3d 12h
Konkurencyjność
~4,5 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofertDecyduje wyłącznie cena

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    27 sierpnia 2026

    Termin ofert: 4 września 2026 11:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    TerminTermin składania ofert upływa 4 września 2026 roku o godzinie 11:00.

  • 2

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 100%.

  • 3

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Budowa Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Garwolinie – IV etap (Dostawa i montaż wyposażenia).

  • 4

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 711586573

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki 39

1.5.2.)Miejscowość

Garwolin

1.5.3.)Kod pocztowy

08-400

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL912 - Warszawski wschodni

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

garwolin@mazowsze.straz.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.gov.pl/web/kppsp-garwolin

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Porządek i bezpieczeństwo publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Garwolinie – IV etap (Dostawa i montaż wyposażenia)

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-0b21fca5-f655-49d2-b886-5e08a2f1f84a

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00411139

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00206792/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.2 „Budowa Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Garwolinie – IV etap”

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/straz

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://platformazakupowa.pl/pn/straz

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Zamawiający będzie przekazywał wykonawcom informacje za pośrednictwem platformazakupowa.pl.
Informacje dotyczące odpowiedzi na pytania, zmiany specyfikacji, zmiany terminu składania i otwarcia ofert Zamawiający będzie zamieszczał na platformie w sekcji “Komunikaty”. Szczegółowe wymagania techniczne oraz organizacyjne są zawarte w Rozdziale XIII SWZ.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

1. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanego dalej „RODO”, informuję, że:
- Administratorem przetwarzającym Pani/Pana dane osobowe jest Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie, z siedzibą ul. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki 39, 08-400 Garwolin, mail: garwolin@mazowsze.straz.pl .
- Administrator wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, mail: ochrona.danych@mazowsze.straz.pl .
- Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego na „Budowa Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Garwolinie – IV etap (Dostawa i montaż wyposażenia)” nr sprawy: PT.2370.4.2026 prowadzonym w trybie podstawowym bez negocjacji, w tym przygotowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, w przypadku wybrania Pana/Pani oferty jako najkorzystniejszej;
- odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o wskazania przepisów prawa, w szczególności Prawa zamówień publicznych zwanego dalej „ustawą Pzp”;
- Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy;
- posiada Pani/Pan prawo żądania dostępu do treści swoich danych, prawo ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, usunięcia, z zastrzeżeniem, że nie dotyczy to przypadków, w których administrator posiada uprawnienie do przetwarzania danych na podstawie przepisów prawa;
- jeżeli uzna Pani/Pan, że przetwarzanie narusza przepisy RODO posiada Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, jakim jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, 00-193 Warszawa, Stawki 2, tel. 22 531 03 00, fax. 22 531 03 01, e-mail: kancelaria@uodo.gov.pl);
- podanie przez osoby biorące udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego danych osobowych jest wymogiem ustawowym wynikającym z zapisów ustawy Pzp, a konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z tej ustawy;
- przetwarzanie podanych przez Panią/Pana danych osobowych nie będzie podlegało zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, o którym mowa w art. 22 ust. 1 i 4 RODO.
2. W przypadku, gdy wykonanie obowiązków, o których mowa w art. 15 ust. 1–3 RODO, wymagałoby niewspółmiernie dużego wysiłku, Zamawiający może żądać od osoby, której dane dotyczą, wskazania dodatkowych informacji mających na celu sprecyzowanie żądania, w szczególności podania nazwy lub daty postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu.
3. Wystąpienie z żądaniem, o którym mowa w art. 18 ust. 1 RODO, nie ogranicza przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

PT.2370.4.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa mebli oraz wyposażenia do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Garwolinie.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 4 do SWZ.
3. Wykonawca, dokonując kalkulacji ceny ofertowej, zobowiązany jest uwzględnić wszelkie koszty związane z realizacją zamówienia zgodnie z postanowieniami SWZ, w tym koszty określone w Załączniku nr 4 do SWZ – Opisie Przedmiotu Zamówienia, aż do momentu dokonania przez Zamawiającego odbioru przedmiotu zamówienia bez zastrzeżeń.
4. Przedmiot zamówienia musi być:
a) fabrycznie nowy, wyprodukowany nie wcześniej niż w 2026 r.;
b) nieużywany i nieeksploatowany, niepochodzący z ekspozycji, wystaw, targów, pokazów ani innych wydarzeń promocyjnych lub prezentacyjnych;
c) sprawny technicznie i bezpieczny;
d) zgodny z obowiązującymi normami i standardami jakości;
e) kompletny i gotowy do użytkowania;
f) zgodny z minimalnymi wymaganiami technicznymi, funkcjonalnymi i jakościowymi określonymi w Załączniku nr 4 do SWZ.

4.2.6.)Główny kod CPV

39130000-2 - Meble biurowe

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

39151000-5 - Meble różne

39121100-7 - Biurka

39121200-8 - Stoły

39143310-2 - Stoliki

39112000-0 - Krzesła

39113100-8 - Fotele

39150000-8 - Różne meble i wyposażenie

39141300-5 - Szafy

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-11-30

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Punktowo

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Nie

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy PZP, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji.

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

Zamawiający nie określił warunków udziału w postępowaniu, w związku z czym nie wymaga od Wykonawców złożenia podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu.

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych
1.W celu potwierdzenia, że oferowane dostawy lub usługi odpowiadają wymaganiom określonym przez Zamawiającego, zamawiający żąda dołączenia do oferty następujących próbek i dokumentów

a. odporność na odrywanie doklejki ABS wg norm PN – EN 319:1999 oraz PN – EN 311:2004, b. odporności na 24-ro godzinne działanie wody (spęcznienie na grubość i nasiąkliwość) opartą o normę: PN-EN 317:2004 „Płyty wiórowe i płyty pilśniowe. Oznaczanie spęcznienia na grubość po moczeniu w wodzie”, c. badanie potwierdzające odporność termiczną spoin klejowych d. badanie potwierdzające odporność spoin klejowych na parę wodna, wystawione przez niezależną jednostkę uprawnioną do wydawania tego rodzaju zaświadczeń. Stosowne dokumenty należy złożyć wraz z ofertą. 2. Meble mają być produkowane w oparciu o standardy produkcji określone w normie ISO 9001:2015 lub równoważnej, ISO 14001:2015 lub równoważnej oraz ISO 45001:2018 lub równoważnej potwierdzone dołączonymi certyfikatami, wystawionymi przez niezależną jednostkę uprawnioną do wydawania tego rodzaju zaświadczeń. Stosowne dokumenty należy złożyć wraz z ofertą. 3. Wraz z ofertą należy przedstawić Atest Higieniczny na rodzaj wyprodukowanych mebli. Nie dopuszcza się atestów higienicznych cząstkowych tj. zakresie komponentów wchodzących w skład mebli. Atest higieniczny wystawiony przez upoważnioną do tego jednostkę. Stosowny dokument należy złożyć wraz z ofertą. 4. Dotyczy mebli wykonanych z płyty melaminowej (systemowych). Dokumenty te mają być opisane w sposób nie budzący wątpliwości do jakich mebli są dedykowane (nazwa widniejąca na certyfikacje musi być nazwą systemu w przedstawionym katalogu, folderze). 5. Wykonawca wraz z ofertą składa karty katalogowe lub karty produktu mebli biurowych oraz mebli gabinetowych zgodnie z Załącznikiem nr 4 do SWZ; 6. Certyfikat trudnozapalności pianki - na piankę ciętą trudnopalną zastosowaną w krzesłach gabinetowych określonych w Załącznika nr 4 do SWZ, wystawiony przez upoważnioną do tego jednostkę; 7. Próbka wykonania blatu górnego występującego m. in. w biurku gabinetowym - stanowiąca przedmiotowy środek dowodowy w rozumieniu art. 107 ustawy Pzp. Próbka będzie służyła potwierdzeniu zgodności oferowanego przedmiotu zamówienia z wymaganiami określonymi w Opisie Przedmiotu Zamówienia. Szczegóły dot. złożenia próbki znajdują się w SWZ.

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Tak

5.10.)Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty

Na podstawie art. 107 ust. 2 ustawy PZP, jeżeli Wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub są one niekompletne, Zamawiający wezwie Wykonawcę do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym przez siebie terminie.
Dotyczy to wszystkich wymaganych w ogłoszeniu o zamówieniu i SWZ przedmiotowych środków dowodowych.

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

1. Formularz ofertowy - Załącznik nr 1 do SWZ.
2. Wykonawca zobowiązany jest do złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, potwierdzającego brak podstaw wykluczenia określonych w art. 108 ust. 1 oraz art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp a także oświadczenia dotyczącego braku podstaw wykluczenia, o których mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. - Załącznik nr 2 do SWZ.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty.
2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenie, o którym mowa w Rozdziale X ust. 1 pkt 1 SWZ, składa każdy z wykonawców. Oświadczenie to potwierdza brak podstaw wykluczenia.
3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które dostawy wykonają poszczególni wykonawcy.
4. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zmiany umowy - Część 1:
1. Wszelkie zmiany i uzupełnienia treści niniejszej umowy, wymagają aneksu sporządzonego z zachowaniem formy pisemnej pod rygorem nieważności.
2. Na podstawie art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy PZP, Strony zgodnie dopuszczają dokonanie czynności prawnej polegającej na zmianie niniejszej umowy w sprawie zamówienia publicznego w stosunku do treści złożonej oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy.
Strony przewidują następujące warunki, w jakich dopuszczalne są zmiany zawartej umowy:
1) Przedłużenie terminu realizacji przedmiotu umowy z uwagi na:
a) przedłużenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego skutkujące zawarciem Umowy w terminie uniemożliwiającym wykonanie przedmiotu Umowy w pierwotnie określonym terminie, pod warunkiem że okoliczność ta nie wynika z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy;
b) wystąpienie siły wyższej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego;
c) brak możliwości wykonania przez Wykonawcę przedmiotu umowy w terminie o którym mowa w § 2 ust. 1 umowy, z uwagi na brak dostępności części lub komponentów niezbędnych do wykonania przedmiotu umowy lub ze względu na konieczność ich sprowadzenia z innych krajów, a które to okoliczności nie będą wynikać z zaniedbań i braku należytej staranności po stronie Wykonawcy albo osób, za które Wykonawca ponosi odpowiedzialność;
d) wystąpienie okoliczności niezależnych od Wykonawcy, skutkujących koniecznością przedłużenia terminu realizacji przedmiotu umowy;
e) wystąpienie okoliczności leżących po stronie Zamawiającego, w szczególności uniemożliwienie Wykonawcy dostępu do pomieszczeń, w których ma nastąpić dostawa lub montaż, jeżeli okoliczności te mają bezpośredni wpływ na możliwość terminowego wykonania przedmiotu Umowy.
f) konieczność dokonania zmian, o których mowa w ust. 11, jeżeli ich wykonanie ma bezpośredni wpływ na możliwość dotrzymania terminu realizacji przedmiotu Umowy.
g) wystąpienie konieczności dokonania zmian Umowy dopuszczalnych na podstawie art. 455 ust. 1 pkt 3 lub art. 455 ust. 2 ustawy Pzp, jeżeli dokonanie tych zmian ma bezpośredni wpływ na możliwość dotrzymania terminu realizacji przedmiotu Umowy.
2) zmianę rodzaju, modelu, typu lub producenta elementu przedmiotu Umowy, w przypadku gdy po zawarciu Umowy nastąpi zaprzestanie jego produkcji, wycofanie go ze sprzedaży lub wystąpi jego obiektywna niedostępność na rynku, pod warunkiem że element zamienny będzie posiadał parametry techniczne, jakościowe, funkcjonalne i użytkowe nie gorsze od elementu zaoferowanego pierwotnie oraz nie spowoduje to zwiększenia wynagrodzenia Wykonawcy.
3) zmianę rozwiązania technicznego lub funkcjonalnego elementu przedmiotu Umowy, jeżeli jest ona uzasadniona względami technicznymi, funkcjonalnymi lub użytkowymi, pod warunkiem że rozwiązanie zmienione będzie co najmniej równoważne rozwiązaniu pierwotnemu i nie spowoduje zwiększenia wynagrodzenia Wykonawcy.
3. Dopuszcza się zmianę Umowy w przypadku stwierdzenia omyłek, rozbieżności lub niejasności w jej treści, których usunięcie jest niezbędne do zapewnienia jednoznacznej interpretacji postanowień Umowy lub prawidłowego wykonania jej przedmiotu, pod warunkiem że zmiana nie prowadzi do zmiany ogólnego charakteru Umowy ani zwiększenia wynagrodzenia Wykonawcy.
4. Zmiany, o których mowa w ust. 2–3 oraz ust. 11–12, nie mogą stanowić podstawy do zwiększenia wynagrodzenia Wykonawcy, z zastrzeżeniem zmian wynagrodzenia wynikających ze zmiany obowiązującej stawki podatku VAT, o której mowa w ust. 9, oraz zmian dopuszczonych na podstawie art. 455 ust. 1 pkt 3 i art. 455 ust. 2 ustawy Pzp.
5. W przypadkach wskazanych w ust. 2 pkt 1, termin wykonania umowy ulega odpowiednio zmianie o okres trwania tych okoliczności celem ukończenia przedmiotu umowy w sposób należyty. Zmiana terminu realizacji następuje odpowiednio w dniach, o okres w którym wystąpiły wyżej wymienione okoliczności warunkujące zmianę terminu wykonania umowy.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-04 11:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem Platformy zakupowej dostępnej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/straz

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-04 11:05

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-10-03

Sekcja 9

Pozostałe informacje

  • 6.
    Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian Umowy na podstawie art. 455 ust. 2 ustawy Pzp, jeżeli łączna wartość zmian jest mniejsza niż progi unijne oraz jest niższa niż 10% wartości pierwotnej Umowy w przypadku zamówień na dostawy lub usługi, a zmiany te nie powodują zmiany ogólnego charakteru Umowy.
  • 7.
    Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian Umowy na podstawie art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp w przypadku konieczności realizacji dodatkowych dostaw, usług lub robót budowlanych od dotychczasowego Wykonawcy, jeżeli zostaną spełnione przesłanki określone w tym przepisie.
  • 8.
    Zamawiający dopuszcza zmianę podwykonawcy, rezygnację z podwykonawcy, zmianę zakresu części zamówienia powierzonej podwykonawcy lub powierzenie części zamówienia nowemu podwykonawcy, na zasadach określonych w ustawie Pzp i Umowie, o ile zmiana ta nie prowadzi do naruszenia obowiązków Wykonawcy wynikających z SWZ, Umowy lub przepisów prawa.
  • 9.
    Dopuszcza się zmianę wysokości wynagrodzenia Wykonawcy w przypadku zmiany obowiązującej stawki podatku od towarów i usług (VAT), w zakresie wynikającym bezpośrednio ze zmiany tej stawki. Zmiana wynagrodzenia dotyczyć będzie wyłącznie części wynagrodzenia przypadającej na dostawy lub usługi wykonane po dniu wejścia w życie zmienionej stawki podatku VAT.
  • 10.
    Dopuszcza się zmianę osób wyznaczonych do kontaktu lub odpowiedzialnych za realizację Umowy, danych teleadresowych Stron, adresów do doręczeń oraz rachunku bankowego Wykonawcy, o ile zmiany te nie prowadzą do zmiany zakresu świadczenia ani wysokości wynagrodzenia Wykonawcy. Zmiany te nie wymagają zawarcia aneksu do Umowy, a dla ich skuteczności wystarczające jest pisemne poinformowanie drugiej Strony.
  • 11.
    Dopuszcza się zmianę rozwiązań technicznych lub wymiarów elementów wykonywanych pod zabudowę, jeżeli w toku realizacji zamówienia okaże się, że jest to niezbędne z uwagi na rzeczywiste wymiary, układ lub warunki techniczne pomieszczenia, po dokonaniu uzgodnień
    z Zamawiającym, pod warunkiem że zmiana nie prowadzi do pogorszenia funkcjonalności, jakości lub parametrów użytkowych przedmiotu Umowy oraz nie powoduje zwiększenia wynagrodzenia Wykonawcy.
  • 12.
    Zmiana miejsca dostawy w granicach obiektu, montażu lub instalacji poszczególnych elementów przedmiotu Umowy, jeżeli jest to uzasadnione względami organizacyjnymi lub technicznymi Zamawiającego, pod warunkiem że zmiana nie powoduje zwiększenia wynagrodzenia Wykonawcy ani zmiany zakresu jego świadczenia.
  • 13.
    Wykonawca zobowiązany jest wystąpić do Zamawiającego z pisemnym wnioskiem o dokonanie zmiany Umowy, wskazując okoliczności uzasadniające zmianę, zakres proponowanej zmiany oraz jej wpływ na termin realizacji lub wynagrodzenie, jeżeli zmiana może mieć wpływ na te elementy. Wykonawca zobowiązany jest przedstawić dokumenty potwierdzające wystąpienie okoliczności uzasadniających zmianę, jeżeli charakter zmiany tego wymaga.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

39130000-2Meble biurowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
222 112 zł
Próbka: 34 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
118 457 zł437 285 zł
Rozstęp międzykwartylowy
318 828 zł
Źródło próbki
CPV 39130000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
118 457 zł
Mediana
222 112 zł
Górny kwartyl
437 285 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 04.09.2026, 11:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Garwolin.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 39130000-2 (Meble biurowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.