„Opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn.: Przebudowa skrzyżowania ul. Wojska Polskiego z ul. Traugutta w Sosnowcu".
Zamawiający Gmina Sosnowiec- miasto posiadające prawa powiatu (Sosnowiec, Śląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych w ramach zadania…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 754 551 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=7419, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~5,2 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisyOgłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Sosnowiec- miasto posiadające prawa powiatu |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 000515885 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Aleja Zwycięstwa 20 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Sosnowiec |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 41-200 |
| 1.4.4.) | Województwo | śląskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL22B - Sosnowiecki |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 322960510 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | s.winter@um.sosnowiec.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | bip.um.sosnowiec.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-b85c0ee7-2f98-11ef-86d2-4e696a6d8c25 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00411063 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-27 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2024/BZP 00384604 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Tak |
| 3.4.) | Nazwa projektu lub programu | 1.4. Zadanie otrzymało dofinansowanie z Ministerstwa Infrastruktury ze środków rezerwy subwencji ogólnej w 2024 rok na drogach samorządowych. |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | „Opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej, pełnienie nadzoru autorskiego oraz wykonanie robót budowlanych w ramach zadania | „Opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn.: Przebudowa skrzyżowania ul. Wojska Polskiego z ul. Traugutta w Sosnowcu (znak sprawy: WZP.271.1.37.2024.SW): Część 1: „Przebudowa skrzyżowania ul. Wojska Polskiego z ul. Traugutta w Sosnowcu". 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2 do SWZ. 3. Minimalny wymagany przez Zamawiającego okres gwarancji wynosi 60 miesięcy. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45233140-2 - Roboty drogowe |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg 45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej 45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego 45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego 45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych 45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych 45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli 32520000-4 - Sprzęt i kable telekomunikacyjne 71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania 71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją 71330000-0 - Różne usługi inżynieryjne 71351910-5 - Usługi geologiczne 71354000-4 - Usługi sporządzania map |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2024-08-05 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2024-12-20 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Silesia Invest Sp. z o.o. Szmitka Kamiński Sp.k. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 6312651153 |
| 4.3.3.) | Ulica | o. Jana Siemińskiego 18-20 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Gliwice |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 44-100 |
| 4.3.6.) | Województwo | śląskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 5948000,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2024/BZP 00465613/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2025-09-30 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 2 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Brak możliwości uzyskania przez Wykonawcę niezbędnych decyzji administracyjnych |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Zmiana terminu realizacji umowy |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Brak możliwości uzyskania przez Wykonawcę niezbędnych decyzji administracyjnych |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Zmiana terminu realizacji umowy |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 5948000,00 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Nie |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Informacje dodatkowe
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.