Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Dostawa szczepionek

Zamawiający Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Żoliborz-Bielany (Warszawa, Mazowieckie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Dostawa szczepionek”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 105 694 zł
Konkurencyjność
~4,8 ofert
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

7 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Żoliborz-Bielany

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000314098

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Szajnochy 8

1.4.2.)Miejscowość

Warszawa

1.4.3.)Kod pocztowy

01-637

1.4.4.)Województwo

mazowieckie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.publiczne@spzzlo.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://spzzlo.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-8076a427-65ee-4b71-a5c8-854ac4fb5fd7

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00411055

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-08-27

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

Dz.U. S: 213/2024 663475-2024

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

3.7.)Nazwa zamówienia

Dostawa szczepionek

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Szczepionka przeciw błonicy, tężcowi, krztuścowi (bezkomórkowa, złożona, zawierająca dwa antygeny krztuścatoksoid krztuścowy i hemaglutyninę włókienkową), wirusowemu zapaleni wątroby typ B (rDNA), poliomyelitis (inaktywowana) i haemophilus typu b (skoniugowana) adsorbowana

3.9.)Główny kod CPV

33651600-4 - Szczepionki

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Proszek i zawiesina do sporządzenia zawiesiny do wstrzykiwań. Szczepionka przeciw błonicy, tężcowi, krztuścowi (bezkomórkowa, złożona), zawierająca dwa antygeny krztuśca- toksoid krztuścowy i hemaglutyninę włókienkową), poliomyelitis (inaktywowana) oraz haemophilus typu b (koniugowana) adsorbowana

3.9.)Główny kod CPV

33651600-4 - Szczepionki

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Szczepionka przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu B , wskazana do czynnego uodpornienia przeciwko zakażeniom spowodowanym przez wszystkie podtypy wirusa wątroby typu B, rekombinowana przeznaczona do stosowania u osób w wieku 16 lat i starszych

3.9.)Główny kod CPV

33651600-4 - Szczepionki

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Szczepionka przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu A, inaktywowana, adsobowana, dla dorosłych powyżej 16 roku życia.

3.9.)Główny kod CPV

33651600-4 - Szczepionki

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Szczepionka przeciw meningokokom grupy A,C,W i Y, skoniugowana, roztwór do wstrzykiwań 0,5 ml, wskazana do stosowania czynnego uodpornienia osób od 12 miesięcy i starszych

3.9.)Główny kod CPV

33651600-4 - Szczepionki

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-01-14

4.2.)Okres realizacji zamówienia

12 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

POLYPHARM S.A.

4.3.4.)Miejscowość

Warszawa

4.3.6.)Województwo

mazowieckie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

258127,45 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

Dz.U. S: 30/2025 96923-2025

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

1

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Z uwagi na niewykorzystanie pełnej ilości szczepionek objętych umową zmieniono termin obowiązywania umowy w zakresie części: 1, 2, 3, 4 i 6 do dnia 30.06.2026 r.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Na podstawie § 9 ust.2 pkt 5 umowy nr 3/LZ/2025, wobec niezakupienia pełnej ilości szczepionek objętych umową zmienia się termin obowiązywania Umowy do dnia 30.06.2026 r. w zakresie części:
1) Część nr 1 - Błonica, tężec, krztusiec, WZW typu B – HEXACIMA
2) Część nr 2 - Błonica, tężec, krztusiec-2 antygeny - PENTAXIM
3) Część nr 3 - WZW typu B - EUVAX B
4) Część nr 4 – WZW typu A dla dorosłych - AVAXIM
5) Część nr 6 – Meningokoki czterowalentna – MENQUADFI

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

168486,59 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Sekcja 6

Informacje dodatkowe

Wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy w podziale na poszczególne części:
1) część 1 - 137 354,83 zł,
2) część 2 - 17 347,28 zł,
3) część 3 - 10 999,80 zł,
4) część 4 - 2 784,67 zł.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

33651600-4Szczepionki
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
105 694 zł
Próbka: 18 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
11 212 zł254 407 zł
Rozstęp międzykwartylowy
243 195 zł
Źródło próbki
CPV 33651· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
11 212 zł
Mediana
105 694 zł
Górny kwartyl
254 407 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Żoliborz-Bielany prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 33651600-4 (Szczepionki). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.