„Tworzenie miejsc opieki w miejskim żłobku Radosny Zakątek w Jarosławiu” w ramach programu „Aktywny Maluch 2022-2029” w formule zaprojektuj i wybuduj.
Zamawiający Gmina Miejska Jarosław (Jarosław, Podkarpackie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „„Tworzenie miejsc opieki w miejskim żłobku Radosny Zakątek w Jarosławiu” w ramach…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 599 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=4905, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~5,1 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyOgłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA MIEJSKA JAROSŁAW |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 650900520 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Rynek 1 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Jarosław |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 37-500 |
| 1.4.4.) | Województwo | podkarpackie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL822 - Przemyski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | kancelaria@um.jaroslaw.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.miastojaroslaw.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-055d14e8-a72e-4e23-926c-4861b6311f0e |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00410991 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-27 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00508002 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Tak |
| 3.4.) | Nazwa projektu lub programu | „Aktywny Maluch 2022-2029” |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | „Tworzenie miejsc opieki w miejskim żłobku Radosny Zakątek w Jarosławiu” w ramach programu „Aktywny Maluch 2022-2029” w formule zaprojektuj i wybuduj. |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych, z pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadania pn.: „Tworzenie miejsc opieki w miejskim żłobku Radosny Zakątek w Jarosławiu” finansowanego ze środków w ramach programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 w ramach programu „Aktywny Maluch 2022 -2029” w systemie zaprojektuj i wybuduj - zgodnie z SWZ i OPZ. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego 79932000-6 - Usługi projektowania wnętrz 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne 45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne 45232460-4 - Roboty sanitarne 45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne 45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania 45331210-1 - Instalowanie wentylacji 45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe 45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń 37535200-9 - Wyposażenie placów zabaw 37400000-2 - Artykuły i sprzęt sportowy |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-12-16 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2026-06-30 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Firma Remontowo-Budowlana "BIG-BUD" Robert Jaremko |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 7921097239 |
| 4.3.3.) | Ulica | Laszki 117 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Laszki |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 37-543 |
| 4.3.6.) | Województwo | podkarpackie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 7149990,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00613101/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-07-24 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Szczegółowy opis zmian zakresu przedmiotu umowy oraz wynagrodzenia Wykonawcy określa stanowiący załącznik do aneksu protokół konieczności nr 1 wraz załącznikami. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Strony postanawiają zmienić zakres umowy o roboty związane z wykonaniem wycinki drzew, karczowaniem korzeni, wykonaniem nasadzeń zgodnie z Decyzjami Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków nr 33/2026 z dnia 19.02.2026 roku, oraz 34/2026 z dnia 19.02.2026 roku. Strony zgodnie postanawiają zmienić § 8 ust. 1 wstęp do wyliczenia, który otrzymuje brzmienie: "1. Tytułem wynagrodzenia za wykonanie przedmiotu umowy Zamawiający zapłaci Wykonawcy łącznie wynagrodzenie ryczałtowe w kwocie 7 229 990,00 zł brutto, w tym podatek VAT wg obowiązującej stawki. Wynagrodzenie to obejmuje wszystkie koszty związane z wykonaniem przedmiotu umowy łącznie z opłatami pobieranymi przez urzędy i instytucje z tytułu uzgodnień prac projektowych, w tym między innymi:". |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 80000,00 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 7229990,00 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.