AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Wykonanie robót budowlanych rozbudowy drogi powiatowej nr 3107W – ul. Pruszkowskiego od ul. Warszawskiej (bez skrzyżowania) do ul. Reja w Granicy

Zamawiający Powiat Pruszkowski (Pruszków, Mazowieckie) prowadzi postępowanie „Wykonanie robót budowlanych rozbudowy drogi powiatowej nr 3107W – ul. Pruszkowskiego od…”. Termin składania ofert upływa 11 września 2026, 13:00. Wadium: 130 000 zł.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Powiat PruszkowskiPruszków, Mazowieckie (powiat Pruszkowski →)opublikowano 27 sierpnia 2026

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 792 122 zł
Wadium
130 000 zł
Termin składania ofert
11 września 2026, 13:00
8d 20h
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Okres gwarancji (KG)20%Doświadczenie kierownika budowy (KD)20%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    27 sierpnia 2026

    Termin ofert: 11 września 2026 13:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    TerminTermin składania ofert upływa 11 września 2026 roku o godzinie 13:00.

  • 2

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, Okres gwarancji (KG) 20%, Doświadczenie kierownika budowy (KD) 20%.

  • 3

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Wykonanie robót budowlanych rozbudowy drogi powiatowej nr 3107W – ul. Pruszkowskiego od ul. Warszawskiej (bez skrzyżowania) do ul. Reja w Granicy.

  • 4

    RyzykoWadium: 130 000,00 zł.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiat Pruszkowski

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 013267144

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Drzymały 30

1.5.2.)Miejscowość

Pruszków

1.5.3.)Kod pocztowy

05-800

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL913 - Warszawski zachodni

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.publiczne@powiat.pruszkow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://samorzad.gov.pl/web/powiat-pruszkowski

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - związek jednostek samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie robót budowlanych rozbudowy drogi powiatowej nr 3107W – ul. Pruszkowskiego od ul. Warszawskiej (bez skrzyżowania) do ul. Reja w Granicy

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-daf85128-1a8d-40f8-8b8b-c3c289090ffd

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00410989

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00040293/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.19 Wykonanie robót budowlanych rozbudowy drogi powiatowej nr 3107W – ul. Pruszkowskiej od ul. Warszawskiej (bez skrzyżowania) do ul. Reja w Granicy.

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1365280

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

1. Komunikacja w postępowaniu prowadzona jest zgodnie z postanowieniami
Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz
wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie
zamówienia publicznego lub konkursie.
2. Zamawiający nie przewiduje sposobu komunikowania się z Wykonawcami w inny sposób niż przy użyciu środków komunikacji
elektronicznej, wskazanych w SWZ.
3. Postępowanie prowadzone jest za pośrednictwem platformazakupowa.pl, dalej: „platforma”.

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Zamawiający, określa niezbędne
wymagania sprzętowo - aplikacyjne umożliwiające pracę na platformie:
1) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s,
2) komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja,
jeden z systemów operacyjnych – MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje,
3) zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa, w przypadku Internet Explorer minimalnie wersja 10 0.,
4) włączona obsługa JavaScript,
5) zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików .pdf,
6) platforma działa według standardu przyjętego w komunikacji sieciowej – kodowanie UTF8,
7) oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego
serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Klauzula informacyjna stosowana przez Zamawiającego w celu związanym z postępowaniem
o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonym w trybie podstawowym z negocjacjami.
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, Zamawiający informuje, że:
1. Administratorem danych osobowych przetwarzanych w Starostwie Powiatowym w Pruszkowie, jest Starosta Pruszkowski z siedzibą w Pruszkowie, przy ul. Drzymały 30, 05-800 Pruszków, tel. 22 738 14 08, sekretariat@powiat.pruszkow.pl.
2. Kontakt z wyznaczonym przez Administratora Inspektorem Ochrony Danych w Starostwie można uzyskać pod adresem e-mail: ochrona.danych@powiat.pruszkow.pl lub wysyłając pisemną korespondencję na adres Starostwa Powiatowego w Pruszkowie z dopiskiem „Inspektor Ochrony Danych”.
3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z przedmiotowym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego a podstawą przetwarzania jest obowiązek prawny stosowania sformalizowanych procedur udzielania zamówień, spoczywających na Zamawiającym, zgodnie z Ustawą z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (dalej: Ustawa).
4. Odbiorcami danych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 oraz art. 74 Ustawy, a także podmioty, z którymi Administrator danych osobowych zawarł stosowne umowy, w tym umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych w celu realizacji ww. ustawowego zadania.
5. Dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 Ustawy przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeśli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania, a następnie dokumentacja będzie przechowywana zgodnie z przepisami prawa dotyczącymi archiwizacji dokumentów.
6. Obowiązek podania danych osobowych bezpośrednio dotyczących osoby fizycznej jest wymogiem ustawowym, określonym w przepisach Ustawy, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego.
7. W odniesieniu do danych osobowych osoby fizycznej, decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany ani nie będą profilowane - stosowanie do art. 22 RODO;
8. Przysługuje Pani/Panu prawo:
a) dostępu do swoich danych osobowych;
b) do sprostowania danych osobowych;
c) żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych;
d) prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie;
9. W związku z jawnością postępowania o udzielenie zamówienia publicznego dane osób fizycznych mogą być przekazywane do państw spoza EOG z wyłączeniem szczególnych przypadków określonych w ustawie Prawo zamówień publicznych.
10. Jednocześnie Zamawiający przypomina o ciążącym na osobie fizycznej obowiązku informacyjnym wynikającym z art. 14 RODO względem osób fizycznych, których dane osobowe przekazane zostaną Zamawiającemu w związku z prowadzonym postępowaniem i które Zamawiający bezpośrednio pozyska od Wykonawcy biorącego udział w postępowaniu, chyba że ma zastosowanie co najmniej jedno z wyłączeń, o którym mowa w art. 14 ust. 5 RODO.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

ZP.272.33.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych związanych z rozbudową drogi powiatowej nr 3107W – ul. Pruszkowskiej od ul. Warszawskiej (bez skrzyżowania) do ul. Reja w Granicy, w zakresie umożliwiającym prawidłowe funkcjonowanie układu komunikacyjnego oraz zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu.
Celem wykonania przedmiotowej inwestycji jest zapewnienie właściwej obsługi komunikacyjnej ruchu pojazdów samochodowych, rowerzystów oraz pieszych na przedmiotowej ulicy, na trzech niezależnych ciągach komunikacyjnych oraz skomunikowanie dróg poprzecznych oraz przyległych do drogi terenów prywatnych. Dodatkowo przedsięwzięcie ma na celu poprawę bezpieczeństwa na przedmiotowym odcinku drogi.
Wzdłuż ulicy Pruszkowskiej, na przedmiotowym odcinku zlokalizowana jest zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna, usługowa oraz oświatowa (Zielone Przedszkole). Całość terenu sąsiadującego z inwestycją, zgodnie z założeniami MPZP przeznaczona jest pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną oraz usługową. Szczególnie należy zwrócić uwagę na konieczność rozbiórki oraz odtworzenia ogrodzeń posesji prywatnych.

Inwestycja realizowana wraz z Gminą Michałowice na podstawie porozumienia o wspólnej realizacji zadania.

Zakres zamówienia obejmuje:
1. Zadanie 1:
1) budowę jezdni,
2) rozbudowę oraz przebudowę skrzyżowań,
3) budowę poboczy,
4) budowę drogi dla rowerów,
5) budowę ciągu pieszo-rowerowego oraz chodnika,
6) przebudowę i budowę zjazdów,
7) wykonanie systemu odwodnienia drogi,
8) budowę sieci elektroenergetycznej nN oświetlenia,
9) rozbiórkę istniejących sieci kolidujących oraz budowę nowych odcinków sieci wodociągowej, gazowej, elektroenergetycznej nN i SN, telekomunikacyjnej,
10) przebudowę kolizji z infrastrukturą techniczną,
11) budowę kanału technologicznego,
12) rozbiórkę i budowę sygnalizacji świetlnej,
13) rozbiórkę odwodnienia (rowów, wpustów, przykanalików),
14) rozbiórkę 2 budynków: gospodarczego i garażu,
15) rozbiórkę zbiornika bezodpływowego na nieczystości ciekłe,
16) rozbiórkę i odtworzenie ogrodzeń,
17) wycinkę drzew i krzewów kolidujących z inwestycją,
18) urządzenie zieleni drogowej,
19) odtworzenie elementów zagospodarowania terenu po zakończeniu robót,
20) wykonanie oznakowania poziomego i pionowego,
21) wykonanie kompletnej dokumentacji powykonawczej oraz przygotowanie i przeprowadzenie, w imieniu i na rzecz Zamawiającego, czynności wymaganych przepisami Prawa budowlanego do zgodnego z prawem przystąpienia do użytkowania zrealizowanego obiektu, w tym – w zależności od wymagań właściwego organu i podstawy realizacji inwestycji – dokonanie skutecznego zawiadomienia o zakończeniu budowy albo uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.
2. Zadanie 2:
1) rozbudowę sieci wodociągowej według załączonego projektu oraz uzupełnienie brakujących elementów sieci i przyłączy, tak aby zapewnić możliwość przyłączenia wszystkim nieruchomościom na odcinku rozbudowywanej drogi powiatowej ul. Pruszkowskiej,
2) rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej według załączonego projektu oraz uzupełnienie brakujących elementów sieci i przyłączy, tak aby zapewnić możliwość przyłączenia wszystkim nieruchomościom na odcinku rozbudowywanej drogi powiatowej ul. Pruszkowskiej.
Szczegółowy opis zamówienia opisuje Opis Przedmiotu Zamówienia stanowiący załącznik A do SWZ oraz projektowane postanowienia umowy stanowiące załącznik nr B do SWZ.

4.2.6.)Główny kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45315100-9 - Instalacyjne roboty elektrotechniczne

45231600-1 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii komunikacyjnych

45000000-7 - Roboty budowlane

45231221-0 - Roboty budowlane w zakresie gazowych sieci zasilających

45316212-4 - Instalowanie świateł ruchu drogowego

45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

350 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Tak

4.2.14.)Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu wykonawcy zamówień polegających na powtórzeniu podobnych robót budowlanych, do wysokości 50% wartości zamówienia podstawowego. Zamówienia mogą obejmować w szczególności powtórzenie robót drogowych, odwodnieniowych, wodociągowych, kanalizacyjnych, elektroenergetycznych, oświetleniowych i telekomunikacyjnych objętych dokumentacją zamówienia podstawowego. Zamówienia zostaną udzielone pod warunkiem wystąpienia uzasadnionej potrzeby, zapewnienia środków finansowych oraz uzgodnienia warunków ich wykonania w drodze negocjacji z dotychczasowym wykonawcą.

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Okres gwarancji (KG)

4.3.6.)Waga

20

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Doświadczenie kierownika budowy (KD)

4.3.6.)Waga

20

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 1

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 6

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 9

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

3) Sytuacji ekonomicznej lub finansowej
 Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną min. 11 000 000,00 zł.
4) Zdolności technicznej lub zawodowej:
a) Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże:
 wykonanie w sposób należyty w okresie ostatnich 7 lat liczonych wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, co najmniej 8 robót budowlanych, których każda;
- polegała na budowie, rozbudowie, przebudowie lub remoncie drogi publicznej;
- miała wartość nie mniejszą niż 9 000 000,00 zł brutto.

Przez jedną robotę budowlaną Zamawiający rozumie roboty zrealizowane w ramach jednej umowy/kontraktu.

Zamawiający wymaga, aby Wykonawca skierował do realizacji zamówienia osoby, posiadające kwalifikacje zawodowe, doświadczenie i wykształcenie niezbędne do wykonania zamówienia publicznego, w tym co najmniej:

 minimum jedną osobę, która będzie pełniła funkcję kierownika budowy, posiadającą:
 wymagane uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności inżynieryjnej drogowej, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa budowlanego, lub odpowiadające im uprawnienia wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, oraz co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe w kierowaniu robotami budowlanymi w tej specjalności, nabyte po uzyskaniu wymaganych uprawnień,
 doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika budowy przy realizacji co najmniej 2 robót budowlanych, z których każda polegała na remoncie, budowie, rozbudowie lub przebudowie drogi, miała wartość nie mniejszą niż 5 000 000,00 zł brutto, przy czym osoba ta pełniła funkcję kierownika budowy przez okres co najmniej 6 miesięcy przy każdej z tych robót;

 minimum jedną osobę posiadającą wymagane uprawnienia budowlane oraz co najmniej
5-letnie doświadczenie zawodowe w kierowaniu robotami budowlanymi, nabyte po uzyskaniu tych uprawnień w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń, zgodnie z obowiązującym prawem budowlanym lub odpowiadające im uprawnienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz aktualne zaświadczenie o wpisie na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego;

 minimum jedną osobę posiadającą wymagane uprawnienia budowlane oraz co najmniej
5-letnie doświadczenie zawodowe w kierowaniu robotami budowlanymi, nabyte po uzyskaniu tych uprawnień w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci instalacji telekomunikacyjnych, bez ograniczeń, zgodnie z obowiązującym prawem budowlanym lub odpowiadające im uprawnienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz aktualne zaświadczenie o wpisie na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego;

 minimum jedną osobę posiadającą wymagane uprawnienia budowlane oraz co najmniej
5-letnie doświadczenie zawodowe w kierowaniu robotami budowlanymi, nabyte po uzyskaniu tych uprawnień w specjalności sanitarnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń, zgodnie z obowiązującym prawem budowlanym lub odpowiadające im uprawnienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz aktualne zaświadczenie o wpisie na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego.

 Zamawiający dopuszcza łączenie kilku funkcji przez jedną osobę w przypadku posiadania przez nią doświadczenia i uprawnień wskazanych dla ww. osób (maksymalnie łączenie 2 funkcji).

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

1) Oświadczenia
Wykonawcy w zakresie art. 108 ust. 1 punkt 5 Ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z
dnia 16 lutego 2007r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, w postępowaniu albo
oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi
przygotowanie oferty, w postępowaniu niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej (zał. nr 6
doSWZ);
W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie składa każdy z Wykonawców wspólnie
ubiegających się o zamówienie.
2) Oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Ustawy, w
zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego (zał. nr 7 do SWZ).
Zamawiający żąda od Wykonawcy, który polega na zdolnościach technicznych lub zawodowych, lub sytuacji finansowej lub
ekonomicznej podmiotów udostępniających zasoby na zasadach określonych w art. 118 ustawy Pzp, przedstawienia oświadczenia
wymienionego w pkt 1, dotyczącego tych podmiotów, potwierdzającego, że nie zachodzą wobec tych podmiotów podstawy
wykluczenia z postępowania. 3) dokumenty potwierdzające, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności
związanej z przedmiotem zamówienia ze wskazaniem sumy gwarancyjnej tego ubezpieczenia, wraz z potwierdzeniem opłacenia
polisy.

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

1)
wykaz robót budowlanych, wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli
okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, daty i miejsca wykonania, wartości oraz
podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty zostały wykonane
należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego
roboty zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - inne
odpowiednie dokumenty – załącznik nr 8 do SWZ;
2) wykaz osób skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji
zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu
wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami – załącznik nr 9 do SWZ,

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Nie

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Tak

6.4.1)Informacje dotyczące wadium
1.Ustala się wadium w kwocie 130 000,00 zł (słownie

sto trzydzieści tysięcy złotych 00/100) 2. Wadium może być wnoszone według wyboru wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu; 2) gwarancjach bankowych; 3) gwarancjach ubezpieczeniowych; 4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości 3. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy zamawiającego Erste Bank Polska nr 94 1090 1056 0000 0001 4821 9688 z dopiskiem WADIUM – Wykonanie robót budowlanych rozbudowy drogi powiatowej nr 3107W – ul. Pruszkowskiej od ul. Warszawskiej (bez skrzyżowania) do ul. Reja w Granicy. (ZP.272.33.2026). 4. Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym. 5. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, o których mowa w ust. 3 lit. b) do d), Wykonawca przekaże Zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej. 6. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (art. 58 ustawy Pzp), Zamawiający wymaga, aby poręczenie lub gwarancja obejmowała swą treścią wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub, aby z jej treści wynikało, że zabezpiecza ofertę Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum). 7. Oferta Wykonawcy, który nie wniesie wadium, wniesie wadium w sposób nieprawidłowy lub nie utrzyma wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą, lub złoży wniosek o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp zostanie odrzucona. 8. Zasady zwrotu oraz okoliczności zatrzymania wadium określa art. 98 ustawy Pzp.

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zamawiający, zgodnie z art. 455 ust. 1 i 2 ustawy Pzp, przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień zawartej
umowy w sprawie zamówienia publicznego, w sposób i na warunkach określonych w projekcie umowy.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-11 13:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1365280

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-11 13:15

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-10-10

8.5.)Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji

Tak

8.6.)Maksymalna liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do negocjacji

3

8.7)Kryteria oceny ofert, które zamawiający zamierza stosować w celu ograniczenia liczby wykonawców

6) Wykonawca może złożyć ofertę dodatkową, która zawiera nowe propozycje w zakresie treści oferty, podlegające ocenie w ramach kryteriów oceny ofert wskazanych przez Zamawiającego w zaproszeniu do negocjacj

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233120-6Roboty w zakresie budowy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
792 122 zł
Próbka: 189 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
330 000 zł1 603 669 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 273 669 zł
Źródło próbki
CPV 45233120· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
330 000 zł
Mediana
792 122 zł
Górny kwartyl
1 603 669 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 11.09.2026, 13:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Powiat Pruszkowski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Pruszków.
Tak. Wadium określono na 130 000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.