Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
484 620 zł
Umowa zawarta
27 sierpnia 2026
Okres realizacji
70 dni
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 484 620 zł – 746 610 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Wydłużenie okresu gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wymiana instalacji centralnego ogrzewania w budynkach użytkowych w Warszawie przy ul. Magiera 13A, Perzyńskiego 3 oraz Perzyńskiego 5 w formule zaprojektuj i wybuduj

Zamawiający Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy (Warszawa, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Wymiana instalacji centralnego ogrzewania w budynkach użytkowych w Warszawie przy ul.…”, wybierając ofertę wykonawcy ARTBOR SP Z.O.O. Wartość umowy: 484 620 zł. Złożono 2 oferty.

Wartość umowy
484 620 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    01 lipca 2026

    Termin ofert: 16 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    27 sierpnia 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy ARTBOR SP Z.O.O (WARSZAWA), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 484 620,00 zł (umowę zawarto 27 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 484 620,00 zł do 746 610,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 70 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy

1.3.)Oddział zamawiającego

ZGN w Dzielnicy Bielany

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 10858838000000

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Grębałowska 23/25

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

01-808

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@zgn-bielany.waw.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bielany.um.warszawa.pl/waw/zgn-bielany

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-446f7c03-3dd1-4aad-bf62-79bf40a5f9be

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Budownictwo i obiekty komunalne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wymiana instalacji centralnego ogrzewania w budynkach użytkowych w Warszawie przy ul. Magiera 13A, Perzyńskiego 3 oraz Perzyńskiego 5 w formule zaprojektuj i wybuduj

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-446f7c03-3dd1-4aad-bf62-79bf40a5f9be

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00410849

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00019887/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.9 Remont centralnego ogrzewania w budynkach użytkowych

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00317640

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

KP.260.12.2026.KT

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Wymiana instalacji centralnego ogrzewania w budynkach użytkowych w Warszawie przy ul. Magiera 13A, Perzyńskiego 3 oraz Perzyńskiego 5 w formule zaprojektuj i wybuduj.

2. Przedmiot zamówienia obejmuje:
a) wykonanie dokumentacji projektowej (projekt techniczny), której integralną część stanowi specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych w przedmiotowym zakresie (Etap I);
b) wykonanie robót instalacyjnych wraz z pracami towarzyszącymi (Etap II),
c) wykonanie dokumentacji powykonawczej.

3. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia został określony w:
— Załączniku nr 1 - „Opis przedmiotu zamówienia”
— Załączniku nr 1 a – „Program Funkcjonalno-Użytkowy”

(załączniki PFU stanowią dokumentację archiwalną).


— Załączniku nr 2 – „Projektowane postanowienia umowy”

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45232460-4 - Roboty sanitarne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

484620 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

746610 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

484620 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ARTBOR SP Z.O.O

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5223019878

7.3.3)Ulica

USYPISKOWA

7.3.4)Miejscowość

WARSZAWA

7.3.5)Kod pocztowy

02-386

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

INTER-PROJEKT czesc projektowa

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

484620 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

70 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Termin realizacji zamówienia - nie później niż 70 dni od dnia podpisania Umowy (wykonanie wszystkich prac będących przedmiotem zamówienia) z tym zastrzeżeniem, że realizacja przedmiotu zamówienia musi być zrealizowana w terminie do 20.11.2026 r.
w tym :
1) w terminie nie później niż 25 dni od dnia podpisania Umowy - wykonanie dokumentacji projektowej,
2) w terminie nie później niż 70 dni od dnia podpisania Umowy – wykonanie wszystkich prac będących przedmiotem zamówienia.
5
Szczegółowe informacje dot. terminu wykonania zamówienia zostały określone w projektowanych postanowieniach umowy - załącznik nr 2 do SWZ oraz opisie przedmiotu zamówienia - załącznik nr 1 do SWZ.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 500 zł
Próbka: 1591 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 195 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 459 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 195 zł
Mediana
550 500 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 484 620 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: ARTBOR SP Z.O.O (WARSZAWA). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.