Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWNICTWA INŻYNIERYJNEGO "EKO-BAU" WALDEMAR FIEDOT SPÓŁKA JAWNA· Jerzmanowamała firma
Wartość umowy
1 698 418 zł
Umowa zawarta
26 sierpnia 2026
Okres realizacji
4 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 1 698 418 zł – 2 463 871 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres udzielonej gwarancji jakości40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa ul. Kminkowej w Polkowicach

Zamawiający Gmina Polkowice (Polkowice, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa ul. Kminkowej w Polkowicach”, wybierając ofertę wykonawcy PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWNICTWA INŻYNIERYJNEGO "EKO-BAU" WALDEMAR FIEDOT SPÓŁKA JAWNA. Wartość umowy: 1 698 418 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina PolkowicePolkowice, Dolnośląskie (powiat Polkowicki →)opublikowano 27 sierpnia 2026
Wartość umowy
1 698 418 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    09 lipca 2026

    Termin ofert: 24 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    27 sierpnia 2026

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWNICTWA INŻYNIERYJNEGO "EKO-BAU" WALDEMAR FIEDOT SPÓŁKA JAWNA (Jerzmanowa), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 698 418,30 zł (umowę zawarto 26 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 1 698 418,30 zł do 2 463 871,43 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 4 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA POLKOWICE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 390647618

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 1

1.5.2.)Miejscowość

Polkowice

1.5.3.)Kod pocztowy

59-100

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL516 - Legnicko-głogowski

1.5.7.)Numer telefonu

76/8474121

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

a.nowak@gmina.polkowice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.polkowice.eu/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6f68f939-8e48-4469-a5ae-a18b3ee5897f

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa ul. Kminkowej w Polkowicach

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-6f68f939-8e48-4469-a5ae-a18b3ee5897f

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00410817

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00033754/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.5 Budowa ul. Kminkowej w Polkowicach

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00333511

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WZP.271.25.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

1919036,81 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. „Budowa ul. Kminkowej w Polkowicach” w ramach zadania budżetowego pn. „Budowa ul. Kminkowej w Polkowicach” zgodnie z wymogami Zamawiającego określonymi umową.
2. Szczegółowy zakres i opis przedmiotu umowy został określony w dokumentach inwestycji stanowiących integralną część umowy, które składają się z:
a) SWZ z uwzględnieniem rozstrzygnięć, zmian i wyjaśnień wynikających z odpowiedzi
udzielanych przez Zamawiającego na pytania Wykonawców w postępowaniu, o którym mowa w pkt. 1,
b) opisów pozycji przedmiarów robót,
c) specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych (ST),
d) dokumentacji projektowej autorstwa: Biuro Inżynierii Drogowej S-ka Sp. z o.o. ul. Ostrowskiego 9/108, 53-238 Wrocław, składającej się z opracowań:
 projekt budowlany,
 projekt techniczny,
e) w przypadku, w którym rozstrzygnięcia, zmiany i wyjaśnienia wynikające z udzielonych na zapytania Wykonawców odpowiedzi nie zostały wprowadzone do dokumentów inwestycji wskazanych w lit. od a) do d) są one wiążące dla Wykonawcy do stosowania,
f) rozstrzygnięcia, zmiany i wyjaśnienia wynikające z udzielonych na zapytania Wykonawców odpowiedzi mają nadrzędne znaczenie w odniesieniu do pierwotnych zapisów dokumentów inwestycji,
g) Kalkulacja ryczałtu sporządzona przez Wykonawcę (kosztorys ofertowy).
3. Dokumenty wymienione w pkt. 2 stanowią podstawę realizacji robót budowlanych i innych objętych umową. Wymagania określone choćby w jednym z ww. dokumentów są obowiązujące dla Wykonawcy.
4. Wykonawca na podstawie dokumentów wymienionych w pkt. 2 lit. a) – d), posiadł wszelkie informacje niezbędne do podpisania umowy z niezmiennym wynagrodzeniem ryczałtowym.
5. Wszystkie roboty będące przedmiotem umowy muszą być wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami oraz na warunkach ustalonych umową.
6. Projekt uwzględnia wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych.
7. Wykonawca udzieli gwarancji jakości na wykonany przedmiot umowy na okres od 2 do 5 lat (zgodnie z deklaracją zawartą w ofercie) oraz udzieli rękojmi na wykonany przedmiot umowy na okres zgodny z zadeklarowanym okresem gwarancji.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233226-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg dojazdowych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1698418,30 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2463871,43 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1698418,30 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWNICTWA INŻYNIERYJNEGO "EKO-BAU" WALDEMAR FIEDOT SPÓŁKA JAWNA

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 390713841

7.3.3)Ulica

ul. Spółdzielcza 2 A

7.3.4)Miejscowość

Jerzmanowa

7.3.5)Kod pocztowy

67-222

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Usługi Budowlane Łukasz Kondratowicz - wykonanie nawierzchni bitumicznych

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-26

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1698418,30 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

4 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty srodowiskowe

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233226-9Roboty budowlane w zakresie dróg do…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
310 850 zł
Próbka: 19 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
211 347 zł634 594 zł
Rozstęp międzykwartylowy
423 247 zł
Źródło próbki
CPV 45233226· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
211 347 zł
Mediana
310 850 zł
Górny kwartyl
634 594 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Polkowice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Polkowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 698 418 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233226-9 (Roboty budowlane w zakresie dróg dojazdowych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWNICTWA INŻYNIERYJNEGO "EKO-BAU" WALDEMAR FIEDOT SPÓŁKA JAWNA (Jerzmanowa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.