Odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości oraz z miejsc wskazanych przez Zamawiającego z terenu Gminy Kije na rok 2026-2028.
Zamawiający Gmina Kije (Kije, Świętokrzyskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości oraz z miejsc…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=276451, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,6 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie
13 sierpnia 2026
Termin ofert: 31 sierpnia 2026 12:00Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszeniaBieżące
27 sierpnia 2026
Zmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Kije |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 291010085 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Szkolna, 19 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Kije |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 28-404 |
| 1.4.4.) | Województwo | świętokrzyskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | urzad@kije.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.kije.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Ogólne usługi publiczne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00410782 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-08-27 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00392271 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 4.2.2. | Krótki opis przedmiotu zamówienia Przed zmianą | 1. Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i przekazanie odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie gminy Kije (niesegregowanych i segregowanych): a) na których zamieszkują mieszkańcy; b) na których nie zamieszkują mieszkańcy a powstają odpady komunalne; w tym z terenów użyteczności publicznej tj. jednostek organizacyjnych, obiektów Gminy, firm, c) z przystanków, gdzie zamontowane są kosze uliczne, d) od właścicieli nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe lub inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno- wypoczynkowe, e) z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych zlokalizowanego w miejscowości Czechów (z wyłączeniem tekstyliów, zmieszanych odpadów z budowy, remontów i demontażu innych niż wymienionych w 17 09 01, 17 09 02 i 17 09 03, odpadów niebezpiecznych, innych odpadów nieulegających biodegradacji, odpadów niebezpiecznych (farby, tusze), przeterminowanych leków i chemikaliów), do Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Rzędowie, gm. Tuczępy zarządzanej przez Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o.o. Rzędów 40, 28-142 Tuczępy. 2. Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych zlokalizowanego w miejscowości Czechów oraz z miejsc, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne; w tym z terenów użyteczności publicznej tj. z punktów zlokalizowanych na terenie parkingów przy cmentarzach, następujących odpadów: a) tekstylia, b) zmieszane odpady z budowy, remontów i demontażu inne niż wymienione w 17 09 01, 17 09 02 i 17 09 03, c) inne odpady nieulegające biodegradacji, d) odpady niebezpieczne (farby, tusze), e) przeterminowane leki i chemikalia, do wybranej przez Wykonawcę Instalacji. Po zmianie: 1. Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i przekazanie odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie gminy Kije (niesegregowanych i segregowanych): a) na których zamieszkują mieszkańcy; b) na których nie zamieszkują mieszkańcy a powstają odpady komunalne; w tym z terenów użyteczności publicznej tj. jednostek organizacyjnych, obiektów Gminy, firm, c) z przystanków, gdzie zamontowane są kosze uliczne, d) od właścicieli nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe lub inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno- wypoczynkowe, e) z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych zlokalizowanego w miejscowości Czechów (z wyłączeniem odzieży, tekstyliów, zmieszanych odpadów z budowy, remontów i demontażu innych niż wymienionych w 17 09 01, 17 09 02 i 17 09 03, odpadów niebezpiecznych, innych odpadów nieulegających biodegradacji, odpadów niebezpiecznych (farby, tusze), przeterminowanych leków i chemikaliów), do Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Rzędowie, gm. Tuczępy zarządzanej przez Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o.o. Rzędów 40, 28-142 Tuczępy. 2. Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych zlokalizowanego w miejscowości Czechów oraz z miejsc, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne; w tym z terenów użyteczności publicznej tj. z punktów zlokalizowanych na terenie parkingów przy cmentarzach, następujących odpadów: a) Odzież i tekstylia, b) zmieszane odpady z budowy, remontów i demontażu inne niż wymienione w 17 09 01, 17 09 02 i 17 09 03, c) inne odpady nieulegające biodegradacji, d) odpady niebezpieczne (farby, tusze), e) przeterminowane leki i chemikalia, do wybranej przez Wykonawcę Instalacji. |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 6.4.1. | Informacje dotyczące wadium Przed zmianą | 1. Wykonawca przystępujący do postępowania jest zobowiązany, przed upływem terminu składania ofert, wnieść wadium w kwocie: 5.000,00 zł (słownie: pięć tysięcy złotych 00/100). 2. Wadium musi obejmować pełen okres związania ofertą tj. do dnia 27.09.2026 r. 3. Wykonawca wnosi wadium w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu; 2) gwarancjach bankowych; 3) gwarancjach ubezpieczeniowych; 4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. z 2020 r. poz. 299). 4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić na rachunek bankowy Zamawiającego prowadzony przez BS Pińczów O/Kije pod numerem 96 8509 0002 2003 0015 2392 0003. Po zmianie: 1. Wykonawca przystępujący do postępowania jest zobowiązany, przed upływem terminu składania ofert, wnieść wadium w kwocie: 5.000,00 zł (słownie: pięć tysięcy złotych 00/100). 2. Wadium musi obejmować pełen okres związania ofertą tj. do dnia 29.09.2026 r. 3. Wykonawca wnosi wadium w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu; 2) gwarancjach bankowych; 3) gwarancjach ubezpieczeniowych; 4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. z 2020 r. poz. 299). 4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić na rachunek bankowy Zamawiającego prowadzony przez BS Pińczów O/Kije pod numerem 96 8509 0002 2003 0015 2392 0003. |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VIII - PROCEDURA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.1. | Termin składania ofert Przed zmianą | 2026-08-28 12:00 Po zmianie: 2026-08-31 12:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.3. | Termin otwarcia ofert Przed zmianą | 2026-08-28 12:15 Po zmianie: 2026-08-31 12:15 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki.