Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Zamawiający zabezpieczył w budżecie środki finansowe w wysokości 3 936 497,32 zł. W postępowaniu złożono sześć ofert, z których najkorzystniejsza przekracza znacznie możliwości finansowe Zamawiającego. Zamawiający nie jest w stanie zwiększyć kwoty na sfinansowanie przedmiotu zamówienia, wobec czego jest zobowiązany unieważnić postępowanie

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
6 ofert
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Sztynwagu

Zamawiający Gmina Grudziądz (Grudziądz, Kujawsko-Pomorskie) opublikował wynik postępowania „Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Sztynwagu”. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Gmina GrudziądzGrudziądz, Kujawsko-Pomorskieopublikowano 27 sierpnia 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 550 000 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

7 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Zamawiający zabezpieczył w budżecie środki finansowe w wysokości 3 936 497,32 zł. W postępowaniu złożono sześć ofert, z których najkorzystniejsza przekracza znacznie możliwości finansowe Zamawiającego. Zamawiający nie jest w stanie zwiększyć kwoty na… Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA GRUDZIĄDZ

1.3.)Oddział zamawiającego

stanowisko ds. zamówień publicznych

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 871118626

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. J. Wybickiego 38

1.5.2.)Miejscowość

Grudziądz

1.5.3.)Kod pocztowy

86-300

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL616 - Grudziądzki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@grudziadz.ug.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.grudziadz.lo.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1339619

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Sztynwagu

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5ac40e73-a4ed-44be-a092-2d358aba4e7c

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00410634

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00008904/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.7 Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Grudziądz

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Projekt jest finansowany z programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027 - Działanie 2.1 Efektywność energetyczna BYDOF i ZITy regionalne

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00327711

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.1.17.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

4733923,33 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych przy zadaniu
pn. Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Sztynwagu

1) Budynek objęty projektem jest budynkiem trójkondygnacyjnym (2 kondygnacje nadziemne i jedna kondygnacja podziemna w części dydaktycznej budynku). Budynek składa się z trzech segmentów, tj.: hala sportowa (poza zakresem opracowania), łącznik oraz segment dydaktycznych częściowo podpiwniczony. Budynek został wykonany w technologii tradycyjnej murowanej:
a) fundamenty w formie żelbetowych ław i stop fundamentowych,
b) ściany fundamentowe – żelbetowe i murowane z bloczków betonowych oraz cegły pełnej,
c) ściany zewnętrzne ponad ścianami fundamentowymi murowane z cegły ceramicznej oraz gazobetonu
d) ściany wewnętrzne działowe z cegły dziurawki o gr 12 cm i 6,5 cm oraz z gazobetonu, tynkowane, w części pomieszczeń z wykonaną okładziną ceramiczną na ścianach, przy przebudowach z G-K,
e) stropy żelbetowe, prefabrykowane płyty kanałowe z elementami monolitycznymi oraz gęsto
f) żebrowe typu DZ-3,
g) schody żelbetowe,
h) dach o układzie jednospadowym, pokryty papą. Dach w formie stropodachu wentylowanego.
i) elewacja tynkiem cementowo - wapienny malowany,
j) stolarka drewniana, stalowa i PCV,
k) kominy – trzony murowane z cegieł i prefabrykowane..

2) Budynek podłączony jest do gminnej sieci wodociągowej oraz sieci elektroenergetycznej, teletechnicznej i gazowej. Odprowadzenie ścieków sanitarnych do szczelnego zbiornika bezodpływowego.
3) Zakres prac objętych inwestycją:
a) izolacja przeciwwilgociową części podziemnych budynku z uwzględnieniem warunków gruntowo - wodnych;
b) ocieplenie ściany fundamentowej styropianem (o współczynniku przewodzenia ciepła λ = 0,036 W/(m K)), o grubości co najmniej 12 cm;
c) ocieplenie ściany zewnętrznej cokołu styropianem (o współczynniku przewodzenia ciepła λ = 0,036 W/(m K)), o grubości co najmniej 14 cm;
d) ocieplenie ściany zewnętrznej ponad cokołem styropianem
(o współczynniku przewodzenia ciepła λ= 0,036 W/(m K)), o grubości co najmniej 14 cm;
e) ocieplenie stropodachu niewentylowanego styropapą (o współczynniku przewodzenia ciepła λ = 0,036 W/(m K)), o grubości co najmniej 22 cm;
f) podniesienie kominów oraz ogniomuru z uwagi na zaprojektowane ocieplenie dachu styropapą;
g) wymiana stolarki okiennej o współczynniku przenikania U=1,8 [W/m2K] na nową o współczynniku przenikania U= 0,9 [W/m2K] wraz z montażem rolet zewnętrznych zacieniających;
h) wymiana stolarki drzwiowej o współczynniku przenikania U=2,16 [W/m2K] na nową o współczynniku przenikania U= 1,3 [W/m2K];
i) skuteczne odprowadzenie wód opadowych z terenu np. drenaż opaskowy, studnia chłonna;
j) wykonanie nowych obróbek blacharskich, pasów pod rynnowych, nadrynnowych, wymiana rynien oraz pionów spustowych;
k) demontaż/montaż kamer, wymiana oświetlenia zewnętrznego;
l) wykonanie opaski wokół budynków, ciągów pieszych z kostki betonowej;
m) wykonanie nowych zadaszeń nad wejściami;
n) rozbiórka zewnętrznych podestów i stopni, wykonanie nowych betonowych z prefabrykatów oraz niezbędnych barierek;
o) wymiana instalacji odgromowej;
p) modernizacja instalacji c.o. polegająca na montażu zaworów termostatycznych i odcinających z gałązkami podejścia pod grzejniki;
q) wymiana źródła ciepła na absorpcyjną pompą ciepła typu powietrze-woda do montażu zewnętrznego gdzie źródłem energii pomocniczej jest gaz ziemny;
r) modernizacja instalacji elektrycznych obejmująca: wymianę instalacji oświetlenia i gniazd wtykowych wewnętrznych i zewnętrznych, instalację fotowoltaiczną (w tym montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy 27,50 kW), zasilanie pomp ciepła, zasilanie obiektu;
s) modernizacja instalacji teletechnicznych obejmującą: instalacje LAN, DATA, alarmową, monitoringu oraz instalację dostępową;
t) wykonanie remontu pomieszczeń po zakończeniu prac wewnętrznych (uzupełnienie ubytków w tynkach, przemalowanie ścian i sufitów);
u) inne roboty towarzyszące i czynności niezbędne do realizacji robót budowlanych objętych zamówieniem niewykazane powyżej zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy technicznej, sztuki budowlanej, wymaganiami technicznymi oraz przepisami prawa.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych

45312311-0 - Montaż instalacji piorunochronnej

45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45320000-6 - Roboty izolacyjne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Zamawiający zabezpieczył w budżecie środki finansowe w wysokości 3 936 497,32 zł. W postępowaniu złożono sześć ofert, z których najkorzystniejsza przekracza znacznie możliwości finansowe Zamawiającego. Zamawiający nie jest w stanie zwiększyć kwoty na sfinansowanie przedmiotu zamówienia, wobec czego jest zobowiązany unieważnić postępowanie.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

4501800 PLN

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1599 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 063 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 591 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 063 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Grudziądz prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Grudziądz.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.