AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Remonty budynków użyteczności publicznej w celu utworzenia miejsc doraźnego schronienia na terenie Gminy Ojrzeń.

Zamawiający Gmina Ojrzeń (Ojrzeń, Mazowieckie) prowadzi postępowanie „Remonty budynków użyteczności publicznej w celu utworzenia miejsc doraźnego schronienia…”. Termin składania ofert upływa 14 września 2026, 09:00. Wadium: 30 000 zł.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina OjrzeńOjrzeń, Mazowieckieopublikowano 27 sierpnia 2026

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 551 722 zł
Wadium
30 000 zł
Termin składania ofert
14 września 2026, 09:00
13d 22h
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi40%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    27 sierpnia 2026

    Termin ofert: 14 września 2026 09:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    TerminTermin składania ofert upływa 14 września 2026 roku o godzinie 09:00.

  • 2

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, Okres gwarancji i rękojmi 40%.

  • 3

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Remonty budynków użyteczności publicznej w celu utworzenia miejsc doraźnego schronienia na terenie Gminy Ojrzeń.

  • 4

    RyzykoWadium: 30 000,00 zł.

Kontekst Atlasu

  • Ten zamawiający unieważnia częściej niż inni: 31% jego postępowań z ostatnich 3 lat nie zakończyło się wyborem wykonawcy (w kraju: 14%).

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA OJRZEŃ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 130378338

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Ciechanowska 27

1.5.2.)Miejscowość

Ojrzeń

1.5.3.)Kod pocztowy

06-456

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL922 - Ciechanowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@ojrzen.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.ojrzen.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remonty budynków użyteczności publicznej w celu utworzenia miejsc doraźnego schronienia na terenie Gminy Ojrzeń.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-fb15496c-a78d-44c2-9c46-78defb6b82d3

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00410632

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00056068/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Remonty budynków użyteczności publicznej w celu utworzenia miejsc doraźnego schronienia na terenie Gminy Ojrzeń.

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-fb15496c-a78d-44c2-9c46-78defb6b82d3

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między
Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem :
https://ezamowienia.gov.pl

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

W postępowaniu o udzielenie
zamówienia publicznego komunikacja między zamawiającym a wykonawcami, w tym: wnioski, wezwania, zawiadomienia, zadawanie
pytań i udzielanie odpowiedzi, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem Platformy e-
Zamówienia, która jest dostępna pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych
w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”). Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do
przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”). 2. Możliwość korzystania w postępowaniu z „Formularzy do komunikacji” w
pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy” na Platformie e-Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e-
Zamówienia. Do korzystania z „Formularzy do komunikacji” służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów
zamówienia wystarczające jest posiadanie tzw. Konta uproszczonego na Platformie e-Zamówienia. 3. Wykonawca zamierzający
wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-
Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania konta podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-
Zamówienia określa Regulamin Platformy e-zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz
informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

ZPU.271.135.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiot zamówienia pn

„Remonty budynków użyteczności publicznej w celu utworzenia miejsc doraźnego schronienia na terenie Gminy Ojrzeń” realizowany jest w formule „zaprojektuj i wybuduj” i obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie na jej podstawie robót budowlanych w następujących obiektach: 1) budynek Urzędu Gminy Ojrzeń, 2) budynek Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ojrzeniu, 3) budynek Szkoły Podstawowej w Kraszewie, 4) budynek Szkoły Podstawowej w Ojrzeniu. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności opracowanie wymaganej dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych niezbędnych do utworzenia miejsc doraźnego schronienia, zgodnie z wymaganiami określonymi w Programie Funkcjonalno-Użytkowym oraz pozostałych dokumentach zamówienia.

4.2.6.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych

45315100-9 - Instalacyjne roboty elektrotechniczne

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45432111-5 - Kładzenie wykładzin elastycznych

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

90 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Okres gwarancji i rękojmi

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

Zamawiający określa warunki udziału w postępowaniu. Zamawiający uzna, że wykonawca spełnia warunek w zakresie:
1. zdolności technicznej lub zawodowej:
1) w zakresie zdolności technicznej, jeżeli Wykonawca wykaże, że:
– nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał należycie co najmniej 1 (jedną) robotę budowlaną polegającą na remoncie kondygnacji podziemnej w budynku użyteczności publicznej z wykluczeniem garaży o wartości minimum 500 000,00 zł brutto.
2) w zakresie zdolności zawodowej, jeżeli Wykonawca wykaże, że:
dysponuje lub będzie dysponować osobą:
– posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami (kierownik budowy)
w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów prawa, która przynależy do właściwej izby samorządu zawodowego, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane, mającą doświadczenie w kierowaniu co najmniej 1 (jedną) robotą budowlaną polegającą na remoncie kondygnacji podziemnej w budynku użyteczności publicznej z wykluczeniem garaży o wartości minimum 500 000,00 zł brutto.

UWAGA. Osoba wskazana powyżej winna posiadać odpowiednie uprawnienia budowlane, a więc uprawnienia do sprawowania samodzielnych funkcji technicznych
w budownictwie w specjalności właściwej do powierzonego stanowiska w zakresie odpowiadającym przedmiotowi zamówienia wydane na podstawie przepisów ustawy
z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 418) lub równoważnymi do nich (w szczególności wydanymi na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów lub wydawanymi obywatelom innych państw w oparciu
o stosowne ustawodawstwo, a uznanymi w Polsce).
2. sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
1) Wykonawca wykaże, że posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej
w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia
na sumę gwarancyjną z wysokości co najmniej 2 000 000,00 zł.
2) Wykonawca wykaże, że posiada środki finansowe lub zdolność kredytową
w wysokości co najmniej 2 000 000,00 zł.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Tak

6.4.1)Informacje dotyczące wadium
14.1.Wykonawca przystępujący do postępowania jest zobowiązany, przed upływem terminu składania ofert, wnieść wadium w kwocie

30 000,00 zł (słownie: trzydzieści tysięcy złotych 00/100). 14.2. Wadium musi obejmować pełen okres związania ofertą tj. do dnia 13.10.2026 r. 14.3. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku formach wskazanych w art. 97 ust. 7 ustawy Pzp. 14.4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy w banku Bank Spółdzielczy w Raciążu, nr rachunku: 58 8218 0003 0200 0531 2000 0030. Wadium musi wpłynąć na wskazany rachunek bankowy zamawiającego najpóźniej przed upływem terminu składania ofert (decyduje data wpływu na rachunek bankowy zamawiającego). 14.5. Wadium wnoszone w poręczeniach lub gwarancjach należy załączyć do oferty w oryginale w postaci dokumentu elektronicznego podpisanego kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez wystawcę dokumentu i powinno zawierać następujące elementy: 1. nazwę dającego zlecenie (wykonawcy), beneficjenta gwarancji (zamawiającego), gwaranta/poręczyciela oraz wskazanie ich siedzib. Beneficjentem wskazanym w gwarancji lub poręczeniu musi być Gmina Ojrzeń, 2. określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją/poręczeniem, 3. kwotę gwarancji/poręczenia, 4. termin ważności gwarancji/poręczenia, 5. zobowiązanie gwaranta do zapłacenia kwoty gwarancji/poręczenia bezwarunkowo, na pierwsze pisemne żądanie zamawiającego, w sytuacjach określonych w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp. 6.W przypadku, gdy wykonawca nie wniósł wadium lub wniósł w sposób nieprawidłowy lub nie utrzymywał wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złożył wniosek o zwrot wadium, w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp, zamawiający odrzuci ofertę na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 14) ustawy Pzp. 7. Zamawiający dokona zwrotu wadium na zasadach określonych w art. 98 ust. 1-5 ustawy Pzp. 8. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami na podstawie art. 98 ust. 6 ustawy Pzp.

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zamawiający dopuszcza możliwość dokonania zmian w Umowie, pod warunkiem spełnienia przesłanek ustawowych
określonych w przepisie art. 455 ustawy Pzp. Wszelkie zmiany Umowy wymagają zgody obu Stron i zachowania formy
pisemnej pod rygorem nieważności. Możliwość dokonania zmian w Umowie została określona w projekcie umowy.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-14 09:00

8.2.)Miejsce składania ofert

ezamowienia.gov.pl

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-14 09:30

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-10-13

Sekcja 9

Pozostałe informacje

Zamawiający informuje, że ze względu na specyfikę przedmiotu zamówienia odbycie wizji lokalnej jest obligatoryjne dla Wykonawców zamierzających złożyć ofertę w niniejszym postępowaniu.
Wizja lokalna odbędzie się w dniu 7 września 2026 r. o godz. 10:00. Wizja rozpocznie się w budynku Urzędu Gminy w Ojrzeniu.
Zamawiający odrzuci ofertę Wykonawcy, który nie wziął udziału w wizji lokalnej, na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych.
Udział Wykonawcy w wizji lokalnej zostanie potwierdzony pisemnym oświadczeniem, sporządzonym w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach i podpisanym przez przedstawicieli Wykonawcy oraz Zamawiającego. Po jednym egzemplarzu otrzyma każda ze stron.
W celu zapewnienia zasady równego traktowania Wykonawców Zamawiający przewiduje przeprowadzenie jednej wizji lokalnej, w terminie wskazanym powyżej, dla wszystkich zainteresowanych Wykonawców.
Wizja lokalna zostanie przeprowadzona w tym samym czasie, na takich samych warunkach i w takim samym zakresie dla wszystkich uczestniczących w niej Wykonawców. Ma to na celu zapewnienie wszystkim Wykonawcom jednakowych możliwości zapoznania się z terenem oraz warunkami realizacji przedmiotu zamówienia.
Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia dodatkowych wizji lokalnych w innym terminie. Powyższe wynika z konieczności zapewnienia równego traktowania Wykonawców oraz niedopuszczenia do sytuacji, w której któremukolwiek z Wykonawców zapewnione zostałyby korzystniejsze warunki zapoznania się z terenem realizacji zamówienia.
Wykonawca, zamierzający złożyć ofertę w niniejszym postępowaniu, zobowiązany jest uwzględnić obowiązek udziału w wizji lokalnej oraz jej termin w planowaniu udziału w postępowaniu.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
551 722 zł
Próbka: 1588 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
551 722 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 14.09.2026, 09:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Gmina Ojrzeń prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Ojrzeń.
Tak. Wadium określono na 30 000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.