Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
4 467 350 zł
Umowa zawarta
13 sierpnia 2026
Okres realizacji
130 dni
Oferty w postępowaniu
7 ofertceny: 4 467 350 zł – 5 451 612 złodrzucone: 4
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Długość okresu udzielonej gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Mazurska Pętla Rowerowa – etap II” w ramach zadania budżetowego pn. „Mazurska Pętla Rowerowa – etap II”

Zamawiający Gmina Pisz (Pisz, Warmińsko-Mazurskie) rozstrzygnął postępowanie „Mazurska Pętla Rowerowa – etap II” w ramach zadania budżetowego pn. „Mazurska Pętla…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Ełku Sp. z o.o. Wartość umowy: 4 467 350 zł. Złożono 7 ofert.

Zamawiający: Gmina PiszPisz, Warmińsko-Mazurskie (powiat Piski →)opublikowano 27 sierpnia 2026
Wartość umowy
4 467 350 zł
Liczba ofert
7 ofert
Konkurencyjność
~4,3 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Ełku Sp. z o.o. (Ełk), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 4 467 350,30 zł (umowę zawarto 13 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 7 ofert; ceny wahały się od 4 467 350,30 zł do 5 451 612,24 zł. Odrzucono 4 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 130 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Pisz

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 790671538

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Gustawa Gizewiusza 5

1.5.2.)Miejscowość

Pisz

1.5.3.)Kod pocztowy

12-200

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL623 - Ełcki

1.5.7.)Numer telefonu

874241226

1.5.8.)Numer faksu

874241238

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zampubliczne@pisz.home.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pisz.pl/bip

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3a1a2782-5b7a-4480-bb1d-8169be1a79a4

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Mazurska Pętla Rowerowa – etap II” w ramach zadania budżetowego pn. „Mazurska Pętla Rowerowa – etap II”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3a1a2782-5b7a-4480-bb1d-8169be1a79a4

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00410598

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00016045/15/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.9 „Mazurska Pętla Rowerowa - etap II" w ramach zadania budżetowego pn. „Mazurska Pętla Rowerowa - etap II"

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zadanie dofinansowane z projektu: Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur na lata 2021-2027.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00264810

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.13.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

4527843,07 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest budowa Mazurskiej Pętli Rowerowej – etap II, (zlokalizowanej na działkach wskazanych w decyzji ZRiD – działki o nr geod. 203/1, 1203/4, 1202/3, 1220/3, 1242/1, 1241/3, 1240/3, 1263/3, 1262/3 obręb Turośl oraz o nr geod. 217/1, 217/4, 216/4, 215/4, 214/6, 2213/8 obręb Zdunowo), a w szczególności:
1) wykonanie robót przygotowawczych (w tym wykonanie robót geodezyjnych pomiarowych po stronie lewej ścieżki – od strony gminy Ruciane-Nida);
2) wykonanie przepustów pod koroną drogi;
3) zabezpieczenie kabli telekomunikacyjnych;
4) wykonanie robót ziemnych;
5) odtworzenie istniejącej nawierzchni drogi żwirowej;
6) wykonanie konstrukcji pod drogę rowerową;
7) wykonanie konstrukcji pod skrzyżowanie z drogą powiatową nr 1522N;
8) wykonanie zjazdów o nawierzchni z betonu asfaltowego;
9) wykonanie robót w zakresie zieleni;
10) wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej.
2. Szczegółowy zakres prac został ujęty w dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik nr 4 do SWZ, szczegółowej specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych stanowiącej załącznik nr 5 do SWZ, przedmiarze robót stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ oraz projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 8 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233162-2 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45112730-1 - Roboty w zakresie kształtowania dróg i autostrad

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45233124-4 - Roboty budowlane w zakresie arterii drogowych

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233226-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg dojazdowych

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

4

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

4467350,30 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

5451612,24 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

4467350,30 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Ełku Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8481547146

7.3.3)Ulica

Kolonia 1

7.3.4)Miejscowość

Ełk

7.3.5)Kod pocztowy

19-300

7.3.6.)Województwo

warmińsko-mazurskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Wszystkie roboty oprócz robót związanych z wykonaniem nawierzchni z mieszanek mineralno - bitumicznych. Na dzień składania ofert podwykonawcy nie zostali wybrani, nazwy firm podwykonawców zostaną podane na etapie realizacji.

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-13

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

4467350,30 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

130 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Realizacja przedmiotu zamówienia: w terminie 130 dni od dnia zawarcia umowy, jednak nie dłużej niż do dnia 30 listopada 2026 r.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233162-2Roboty budowlane w zakresie ścieżek…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 456 635 zł
Próbka: 19 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
970 759 zł3 147 417 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 176 658 zł
Źródło próbki
CPV 45233162· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
970 759 zł
Mediana
1 456 635 zł
Górny kwartyl
3 147 417 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Pisz prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Pisz.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 4 467 350 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233162-2 (Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Ełku Sp. z o.o. (Ełk). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 7 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.