Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Wykonanie robót budowlanych polegających na zabudowie rowów pod wykonanie chodnika dla pieszych w ramach dwóch zadań inwestycyjnych

Zamawiający Powiatowy Zarząd Dróg w Jaśle (Jasło, Podkarpackie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Wykonanie robót budowlanych polegających na zabudowie rowów pod wykonanie chodnika dla…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Powiatowy Zarząd Dróg w JaśleJasło, Podkarpackie (powiat Jasielski →)opublikowano 27 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 320 000 zł
Konkurencyjność
~5,1 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Powiatowy Zarząd Dróg w Jaśle

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 370446723

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Rynek 18

1.4.2.)Miejscowość

Jasło

1.4.3.)Kod pocztowy

38-200

1.4.4.)Województwo

podkarpackie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL821 - Krośnieński

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@pzd.powiat.jaslo.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pzd.powiat.jaslo.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-de6001e1-b0de-4020-ab76-a0cbbf3cd1bd

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00410472

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-08-27

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2026/BZP 00257681

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Wykonanie robót budowlanych polegających na zabudowie rowów pod wykonanie chodnika dla pieszych w ramach dwóch zadań inwestycyjnych

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1)Część I – Zabudowa rowu pod wykonanie chodnika dla pieszych w ramach zadania inwestycyjnego pn

Budowa chodnika w ciągu drogi powiatowej Nr 1829R Jareniówka – Jabłonica – gr. województw – Czermna w miejscowości Trzcinica, która obejmuje w szczególności: a) Roboty pomiarowe i przygotowawcze. b) Rozebranie umocnień skarp i dna rowu. c) Rozebranie nawierzchni żwirowej. d) Rozebranie nawierzchni asfaltowej. e) Rozebranie przepustów. f) Rozebranie ścianek czołowych. g) Wykonanie robót ziemnych, w tym wykopów liniowych. h) Formowanie nasypów oraz zagęszczenie warstw gruntu. i) Wykonanie podsypki wraz z zarurowaniem. j) Obsypanie kanałów piaskiem. k) Zasypanie górnej części wykopów gruntem rodzimym. l) Wykonanie studni rewizyjnych Ø1000 i Ø1500. m) Wykonanie wpustów ściekowych. n) Montaż przykanalików. o) Obsypanie przykanalików piaskiem. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki do specyfikacji warunków zamówienia: 1) Dokumentacja projektowa – załącznik nr 5A do SWZ, 2) Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót - załącznik nr 6A do SWZ.

3.9.)Główny kod CPV

45232452-5 - Roboty odwadniające

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233140-2 - Roboty drogowe

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-19

4.2.)Okres realizacji zamówienia

2 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Wieloczynnościowa Firma Handlu i Usług Jan Gumienny

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 6851058824

4.3.3.)Ulica

Samoklęski 214

4.3.4.)Miejscowość

Osiek Jasielski

4.3.5.)Kod pocztowy

38-223

4.3.6.)Województwo

podkarpackie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

157991,94 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2026/BZP 00322314/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-08-19

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

1

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

W trakcie realizacji inwestycji, stwierdzono konieczność wykonania robót dodatkowych, niezbędnych do prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia oraz zapewnienia właściwego funkcjonowania i trwałości inwestycji. Potrzeba wykonania tych robót wynikła na etapie realizacji i jest bezpośrednio związana z dostosowaniem inwestycji do rzeczywistych warunków terenowych.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Zakres obejmuje w szczególności roboty przygotowawcze i ziemne, wykonanie elementów odwodnienia drogi, w tym kanalizacji deszczowej wraz ze studniami, wpustami i przykanalikami, a także odtworzenie i uzupełnienie nawierzchni w miejscach objętych robotami.

5.4.6.)Wartość zmiany

23691,30

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

181683,24 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45232452-5Roboty odwadniające
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
320 000 zł
Próbka: 33 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
223 629 zł1 849 057 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 625 428 zł
Źródło próbki
CPV 45232· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
223 629 zł
Mediana
320 000 zł
Górny kwartyl
1 849 057 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiatowy Zarząd Dróg w Jaśle prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Jasło.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45232452-5 (Roboty odwadniające). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.