AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Dowóz zbiorowy na zajęcia szkolne dzieci niepełnosprawnych do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Frysztaku w roku szkolnym 2026/2027 i opieka nad dziećmi w czasie przewozu

Zamawiający Gmina Brzyska (Brzyska, Podkarpackie) prowadzi postępowanie „Dowóz zbiorowy na zajęcia szkolne dzieci niepełnosprawnych do Specjalnego Ośrodka…”. Termin składania ofert upływa 4 września 2026, 09:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina BrzyskaBrzyska, Podkarpackie (powiat Jasielski →)opublikowano 27 sierpnia 2026

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 273 224 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
4 września 2026, 09:00
4d 5h
Konkurencyjność
~2,2 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofertDecyduje wyłącznie cena

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    27 sierpnia 2026

    Termin ofert: 4 września 2026 09:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    TerminTermin składania ofert upływa 4 września 2026 roku o godzinie 09:00.

  • 2

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 100%.

  • 3

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Dowóz zbiorowy na zajęcia szkolne dzieci niepełnosprawnych do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Frysztaku w roku szkolnym 2026/2027 i opieka nad dziećmi w czasie….

  • 4

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Kontekst Atlasu

  • To zamówienie wraca cyklicznie, podobne postępowania tego zamawiającego pojawiały się już w latach 2024 i 2025. Ostatnią rozstrzygniętą edycję (2025) wygrał Fundacja Sztos, Damian Czuchra, ul. Staszica 13, 38-200 Jasło przy 2 ofertach.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Brzyska

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 370440270

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

brak

1.5.2.)Miejscowość

Brzyska

1.5.3.)Kod pocztowy

38-212

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL821 - Krośnieński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

budownictwo@brzyska.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gminabrzyska.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dowóz zbiorowy na zajęcia szkolne dzieci niepełnosprawnych do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Frysztaku w roku szkolnym 2026/2027 i opieka nad dziećmi w czasie przewozu

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f90cdaa9-a8e0-43bc-9370-bf508dfb73c5

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00410396

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00080220/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.3 Dowóz i opieka w czasie dowozu na zajęcia szkolne dzieci niepełnosprawnych w roku szkolnym 2026/2027

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f90cdaa9-a8e0-43bc-9370-bf508dfb73c5

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://ezamowienia.gov.pl

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Wymagania techniczne i organizacyjne zostały określone w dziale VIII w SWZ.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Postanowienia RODO zostały zawarte w dziale XXXVIII w SWZ.

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Postanowienia RODO zostały zawarte w dziale XXXVIII w SWZ.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

B.271.17.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest bezpieczny i punktualny dowóz zbiorowy 3 (trojga) dzieci niepełnosprawnych, zamieszkałych na terenie miejscowości w Gminie Brzyska, z miejsca zamieszkania, na zajęcia szkolne do placówki Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego we Frysztaku, znajdującego się pod adresem: 38-130 Frysztak, ul. Józefa Wybickiego 25.
Dowóz dzieci do placówki Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego we Frysztaku dotyczy wszystkich dni, w których odbywać się tam będą zajęcia dydaktyczne, opiekuńcze i wychowawcze w roku szkolnym 2026/2027.
W trakcie trwania ferii, świąt lub innych dni wolnych od zajęć wyznaczonych przez dyrekcję placówki Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego we Frysztaku, przewozy nie będą się odbywały.
Wykonawca zobowiązany będzie do zapewnienia szczególnego bezpieczeństwa oraz starannej opieki nad przewożonymi uczniami na trasach zarówno w czasie dowozu do placówki Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego we Frysztaku jak i w drodze powrotnej.
Rano, dzieci niepełnosprawne będą zabierane z miejsca zamieszkania (w tym 1 dziecko niepełnosprawne ruchowo) tj.:
- z miejscowości Brzyska (1 dziecko),
- z miejscowości Ujazd (1 dziecko),
- z miejscowości Ujazd (1 dziecko),
do placówki Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Frysztaku i po zakończonych zajęciach lekcyjnych będą odwożone do miejsca zamieszkania.

4.2.6.)Główny kod CPV

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

od 2026-09-15 do 2027-06-25

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Oferty zostaną ocenione w oparciu o kryteria zawarte w SWZ.

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 7

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu
1.1.zdolności do występowania w obrocie gospodarczym, Opis spełnienia warunku

Zamawiający wymaga odpisu z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji. 1.2. uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów, Opis spełnienia warunku: Zamawiający wymaga posiadania licencji na wykonywanie krajowego transportu drogowego osób, certyfikatu kompetencji w krajowym transporcie drogowym osób wystawiony dla przynajmniej jednej z osób zarządzających Firmą Wykonawcy. 1.3. sytuacji ekonomicznej lub finansowej, Opis spełnienia warunku: Zamawiający nie stawia warunków w tym zakresie. 1.4. zdolności technicznej lub zawodowej Opis spełnienia warunku: Zamawiający wymaga by Wykonawca: a) dysponuje w celu realizacji zamówienia: - dysponuje samochodem adekwatnym do ilości dzieci z ważnymi badaniami technicznymi oraz ubezpieczeniem OC, NNW, - wszystkie samochody, które będą wykorzystywane do realizacji dowozów muszą spełniać wszelkie wymogi określone w Rozporządzeniu Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 31 lipca 2002 r. w sprawie znaków i sygnałów drogowych (Dz.U. z 2019 r. poz. 2310 z zm.), ustawie z dnia 20 czerwca 1997 roku – Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2024 r., poz. 1251 ze zm.) oraz Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z 2019 r., poz. 2560 z zm.), b) dysponuje w celu wykonania zamówienia min. jedną osobą (kierowca), który posiada uprawnienia do kierowania ww. pojazdami.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

Do oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu oraz o braku podstaw do wykluczenia z postępowania - zgodnie z Załącznikiem nr 3,3a do SWZ.

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, podmiotowych środków dowodowych, aktualnych na dzień złożenia tj. :
2.1. Odpisu z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji,
2.2. licencję na wykonywanie krajowego transportu drogowego osób oraz certyfikatu kompetencji w krajowym transporcie drogowym osób wystawiony dla przynajmniej jednej z osób zarządzających Firmą Wykonawcy,
2.3. wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami – (wzór oświadczenia – załączniki nr 4 do SWZ),
2.4. wykaz pojazdów dostępnych wykonawcy w celu wykonania zamówienia (załącznik nr 5 do SWZ) wraz załącznikami tj. dowodami rejestracyjnymi pojazdów wskazanych w wykazie z aktualnymi badaniami technicznymi oraz ubezpieczeniem OC, NNW.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Oferty składane wspólnie (konsorcjum, spółka cywilna itp.):
a) wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia.
b) wykonawcy składający ofertę wspólną ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy.
c) do oferty wspólnej Wykonawcy dołączają pełnomocnictwo.
d) Pełnomocnik pozostaje w kontakcie z Zamawiającym w toku postępowania i do niego Zamawiający kieruje informacje, korespondencję, itp.
e) oferta wspólna, składana przez dwóch lub więcej Wykonawców, powinna spełniać następujące wymagania:
● oferta wspólna powinna być sporządzona zgodnie z SWZ;
● sposób składania dokumentów w ofercie wspólnej:
- dokumenty, dotyczące własnej firmy, takie jak np.: oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia składa każdy z Wykonawców składających ofertę wspólną we własnym imieniu;
- dokumenty wspólne takie jak np.: formularz ofertowy, formularz cenowy, dokumenty podmiotowe i przedmiotowe składa pełnomocnik Wykonawców w imieniu wszystkich Wykonawców składających ofertę wspólną;
- kopie dokumentów dotyczących każdego z Wykonawców składających ofertę wspólną muszą być poświadczone za zgodność z oryginałem przez osobę lub osoby upoważnione do reprezentowania tych Wykonawców.
f) przed podpisaniem umowy (w przypadku wygrania postępowania) Wykonawcy składający ofertę wspólną będą mieli obowiązek przedstawić Zamawiającemu umowę konsorcjum, zawierającą, co najmniej:
- zobowiązanie do realizacji wspólnego przedsięwzięcia gospodarczego obejmującego swoim zakresem realizację przedmiotu zamówienia,
- określenie zakresu działania poszczególnych stron umowy,
- czas obowiązywania umowy, który nie może być krótszy, niż okres obejmujący realizację zamówienia.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Rodzaj i zakres zmian umowy został określony w załączniku nr 6 do SWZ - wzorze umowy.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-04 09:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-f90cdaa9-a8e0-43bc-9370-bf508dfb73c5

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-04 09:30

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-10-03

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60100000-9Usługi w zakresie transportu drogow…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
273 224 zł
Próbka: 90 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
215 000 zł477 013 zł
Rozstęp międzykwartylowy
262 013 zł
Źródło próbki
CPV 60100000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
215 000 zł
Mediana
273 224 zł
Górny kwartyl
477 013 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Historia

Poprzednie edycje tego zamówienia

To zamówienie wraca cyklicznie. Zobacz wcześniejszych zwycięzców, kwalifikowane wartości rozstrzygnięć i poziom konkurencji.

  1. 2025wygrał(a): Fundacja Sztos, Damian Czuchra, ul. Staszica 13, 38-200 Jasło143 tys. zł2 ofertywynik →
  2. 2024zwycięzca nieujawniony w ogłoszeniuwartość b.d.1 ofertawynik →

Dopasowanie automatyczne: ten sam zamawiający i zbieżne tokeny tytułu postępowania. Każda część rozstrzygnięcia jest liczona raz (wartość umowy, a przy jej braku cena zwycięska); całe ogłoszenie jest fallbackiem tylko dla starszego wyniku bez zapisu części. Kwota nie jest przypisana widocznemu wykonawcy.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 04.09.2026, 09:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Gmina Brzyska prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Brzyska.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60100000-9 (Usługi w zakresie transportu drogowego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.