ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

„Zakup z dostawą w formie leasingu operacyjnego dwóch używanych samochodów ciężarowych z zabudową skrzyniową samowyładowczą o DMC 3500 kg” – z podziałem na dwie części

Zamawiający Gminne Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. (Bogatynia, Dolnośląskie) prowadził postępowanie „Zakup z dostawą w formie leasingu operacyjnego dwóch używanych samochodów ciężarowych z…”. Termin składania ofert minął 4 września 2026, 10:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podano
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
4 września 2026, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~2,1 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena70%Okres wydłużonej gwarancji10%Zapewnienie pojazdu zastępczego10%Dodatkowa zabudowa pojazdu10%Cena80%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    27 sierpnia 2026

    Termin ofert: 4 września 2026 10:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest zakup z dostawą w formie leasingu operacyjnego dwóch używanych samochodów ciężarowych z zabudową skrzyniową samowyładowczą o DMC 3500 kg, w podziale na 2 części.

  • 2

    ZakresWarunek techniczny polega na wykazaniu co najmniej jednej dostawy w formie leasingu operacyjnego, wykonanej w ciągu ostatnich 3 lat, o tematyce tożsamej z zamówieniem i wartości nie mniejszej niż 100 tys. brutto; zamawiający nie stawia warunków ekonomicznych ani finansowych.

  • 3

    ZakresKażda część dotyczy dostawy jednego pojazdu zgodnie z odpowiednim załącznikiem do SWZ, a okres realizacji dla obu części wynosi 60 miesiące.

  • 4

    WarunkiWadium wynosi 1.800 zł, można je wnieść w pieniądzu, gwarancji bankowej, gwarancji ubezpieczeniowej albo poręczeniu, a zamawiający nie wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

Kontekst Atlasu

  • To zamówienie wraca cyklicznie (wcześniej: 2025), ale ostatnią edycję (2026) unieważniono.
  • O zamówienia tego zamawiającego rzadko się tłoczy: 61% jego postępowań z ostatnich 3 lat miało tylko jedną ofertę, średnio 1,3 oferty na postępowanie (średnia krajowa: 3,7).

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINNE PRZEDSIĘBIORSTWO OCZYSZCZANIA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 230409567

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Jana Kilińskiego 17

1.5.2.)Miejscowość

Bogatynia

1.5.3.)Kod pocztowy

59-920

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL515 - Jeleniogórski

1.5.7.)Numer telefonu

75 77 32 028

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gpo@gpobogatynia.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gpobogatynia.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Zakup z dostawą w formie leasingu operacyjnego dwóch używanych samochodów ciężarowych z zabudową skrzyniową samowyładowczą o DMC 3500 kg” – z podziałem na dwie części

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b26a7f44-7554-4c14-af0c-3793e775cab6

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00410091

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b26a7f44-7554-4c14-af0c-3793e775cab6

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://ezamowienia.gov.pl/

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Szczegółowe wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej Zamawiający określił w rozdziale XV SWZ

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Pełna informacja znajduje się w rozdziale XXV SWZ:
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”,
Zamawiający informuje, że:
1. Administratorem danych osobowych zawartych w ofercie oraz we wszystkich innych dokumentach składanych przez wykonawcę w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jest Gminne Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o. o. ul. Kilińskiego 17, Bogatynia 59-920, tel. 75 77 32 028, e-mail: gpo@gpobogatynia.pl
2. Gminne Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o. o. wyznaczyło inspektora ochrony danych osobowych. We wszystkich sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych można się kontaktować z Inspektorem Ochrony Danych pod nr telefonu , tel. 757732028 lub poprzez adres email: iod@gpobogatynia.pl,
3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonym w trybie ustawy Prawo zamówień publicznych na podstawie:
• art. 6 ust.1 lit. c RODO - obowiązki prawne ciążące na administratorze,
• art. 6 ust. 1 lit. f RODO - prawnie uzasadnione interesy Administratora polegające na umożliwieniu kontaktu w sprawie złożonej w tym postępowaniu oferty.
4. Administrator przetwarza dane w oparciu o następujące podstawy prawne:
- ustawa z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych,
- rozporządzenie Ministra Rozwoju z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
5. Odbiorcami ww. danych osobowych będą podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 Pzp oraz upoważnieni pracownicy Administratora w granicach wynikających z zakresu swoich obowiązków i podmioty uprawnione na podstawie odrębnych przepisów. Wymienione podmioty zostały / zostaną zobowiązane do zachowania poufności w stosunku do powierzonych im danych osobowych.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

EZ.14.08.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Tak

4.1.9.)Liczba części

2

4.1.10.)Ofertę można składać na wszystkie części
4.1.11.)Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest „Zakup z dostawą w formie leasingu operacyjnego dwóch używanych samochodów ciężarowych z zabudową skrzyniową samowyładowczą o DMC 3500 kg” (z podziałem na dwie części).
2. Zamawiający podzielił zamówienie na dwie części. Przedmiotem zamówienia są dwa pojazdy o różnej specyfikacji. Zamawiający nie wprowadza żadnych ograniczeń co do liczby części, na które każdy Wykonawca może złożyć ofertę:
1) Część I – dotyczy dostawy pojazdu zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia (zał. nr 8a do SWZ)

4.2.6.)Główny kod CPV

34134000-5 - Ciężarówki z platformami płaskimi i wywrotki

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

66114000-2 - Usługi leasingu finansowego

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

60 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Przy wyborze oferty najkorzystniejszej Zamawiający będzie się kierował następującymi kryteriami ich znaczeniem: KRYTERIUM OCENY OFERT:
- kryterium CENA
- kryterium OKRES WYDŁUŻONEJ GWARANCJI
- kryterium ZAPEWNIENIE POJAZDU ZASTĘPCZEGO
- kryterium DODATKOWA ZABUDOWA POJAZDU

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

70

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Okres wydłużonej gwarancji

4.3.6.)Waga

10

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Zapewnienie pojazdu zastępczego

4.3.6.)Waga

10,00

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Dodatkowa zabudowa pojazdu

4.3.6.)Waga

10,00

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest „Zakup z dostawą w formie leasingu operacyjnego dwóch używanych samochodów ciężarowych z zabudową skrzyniową samowyładowczą o DMC 3500 kg” (z podziałem na dwie części).
2. Zamawiający podzielił zamówienie na dwie części. Przedmiotem zamówienia są dwa pojazdy o różnej specyfikacji. Zamawiający nie wprowadza żadnych ograniczeń co do liczby części, na które każdy Wykonawca może złożyć ofertę:
Część II – dotyczy dostawy pojazdu zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia (zał. nr 8b do SWZ)

4.2.6.)Główny kod CPV

34134000-5 - Ciężarówki z platformami płaskimi i wywrotki

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

66114000-2 - Usługi leasingu finansowego

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

60 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Przy wyborze oferty najkorzystniejszej Zamawiający będzie się kierował następującymi kryteriami ich znaczeniem: KRYTERIUM OCENY OFERT:
- kryterium CENA
- kryterium OKRES WYDŁUŻONEJ GWARANCJI
- kryterium ZAPEWNIENIE POJAZDU ZASTĘPCZEGO

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

80,00

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Okres wydłużonej gwarancji

4.3.6.)Waga

10

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Zapewnienie pojazdu zastępczego

4.3.6.)Waga

10,00

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 7

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w Rozdziale IX SWZ, oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu.
2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie;
2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie;
3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie;
4) zdolności technicznej lub zawodowej: Jako spełnienie warunku udziału w postępowaniu Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wykazał w wykazie dostaw (załącznik nr 5 do SWZ), iż wykonał w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie) co najmniej jednej dostawy w formie leasingu operacyjnego (w ramach jednej umowy, jednego zamówienia) o tematyce tożsamej z przedmiotem zamówienia o wartości nie mniejszej niż 100 tys. brutto.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

Oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (t. jedn. Dz. U. z 2021 r. poz. 275) z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej - załącznik nr 6 do SWZ

Wykonawca może, zamiast odpowiednich podmiotowych środków dowodowych, złożyć certyfikat, o którym mowa w art. 124 ust. 2 ustawy Pzp, w zakresie objętym certyfikatem. W zakresie, w jakim potwierdzenie braku podstaw wykluczenia lub spełniania warunków udziału w postępowaniu wynika z certyfikatu, Zamawiający nie żąda innych podmiotowych środków dowodowych, z zastrzeżeniem art. 124 ust. 4 ustawy Pzp oraz art. 31 ust. 6 ustawy o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych.

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

Wykaz dostaw wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem wartości, przedmiotu i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy były wykonywane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wydane w okresie ostatnich 3 miesięcy - załącznik nr 5 do SWZ

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

Nie dotyczy.

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Nie

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

1. Oświadczenie Wykonawcy/Wykonawców (oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp) - Załącznik nr 2 do SWZ
2. Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby – Załącznik nr 3 do SWZ (jeżeli dotyczy)
3. Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby (oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp) – Załącznik nr 4 do SWZ (jeżeli dotyczy)
4. Oświadczenie Wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia - Załącznik nr 9 do SWZ (jeżeli dotyczy)
5. Pełnomocnictwo upoważniające do złożenia oferty, o ile ofertę składa pełnomocnik lub pełnomocnictwo dla pełnomocnika do
reprezentowania w postępowaniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. W przypadku złożenia oferty wspólnej –pełnomocnictwo udzielone liderowi. (jeżeli dotyczy)
6. Dowód wpłaty wadium

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Tak

6.4.1)Informacje dotyczące wadium

1. Warunkiem udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia jest wniesienie wadium w prawidłowej wysokości tj. 1.800 zł
2. Wadium musi zostać wniesione przed upływem terminu składania ofert i utrzymane nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą.
3. Wykonawca może wnieść wadium w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego nr konta: 88839200043904874120000010 BANK: Łużycki Bank Spółdzielczy w Lubaniu oddział Bogatynia z dopiskiem „Wadium – Zakup z dostawą w formie leasingu operacyjnego dwóch używanych samochodów ciężarowych z zabudową skrzyniową samowyładowczą o DMC 3500 kg” Dowodem wniesienia wadium będzie potwierdzony przez bank odcinek polecenia dokonania przelewu lub wydruk przelewu elektronicznego, przy czym w terminie określonym dla wniesienia wadium środki powinny znaleźć się na rachunku bankowym Zamawiającego. Kserokopię potwierdzenia dokonanego przelewu należy dołączyć do oferty.
2) gwarancjach bankowych,
3) gwarancjach ubezpieczeniowych,
4) poręczeniach udzielonych przez podmioty o których mowa w art. 6b ust 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (t.j. Dz. U. z 2025 r., poz. 98).
4. Wadium w formie gwarancji lub poręczenia (ust. 3 pkt. 2) – 4) SWZ) wnosi się za pośrednictwem platformy zakupowej – Zamawiający wymaga złożenia oryginału gwarancji lub poręczenia w postaci elektronicznej.
5. Wadium wnoszone w formach określonych w ust. 3 pkt. 2) – 4) SWZ, musi zawierać zobowiązanie gwaranta lub poręczyciela do wypłaty wadium na każde pisemne żądanie zgłoszone przez Zamawiającego, z tytułu wystąpienia zdarzeń, o których mowa w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp.
6. Warunki zwrotu wadium i utraty wadium reguluje art. 98 ustawy Pzp. 2. Zamawiający nie wymaga wnoszenia zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Oryginał pełnomocnictwa powinien być załączony do oferty.
2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenia, o których mowa w Rozdziale XI SWZ, składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane/dostawy/usługi wykonają poszczególni Wykonawcy – załącznik nr 9 do SWZ.
4. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

1. Zamawiający dopuszcza podpisanie umowy na standardowym wzorze stosowanym przez Wykonawcę z uwzględnieniem Istotnych Postanowień do Umowy leasingu operacyjnego, zawartych w Załączniku nr 7 do niniejszej SWZ, który będzie załącznikiem do ww. umowy.
2. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie uregulowanym w art. 454-455 ustawy Pzp oraz wskazanym we projekcie IPU.
3. Zmiana umowy, pod rygorem nieważności, wymaga zachowania formy pisemnej.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-04 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://ezamowienia.gov.pl/

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-04 11:00

8.4.)Termin związania ofertą

30 dni

Sekcja 9

Pozostałe informacje

  1. 1.
    Do przygotowania oferty zaleca się wykorzystanie Formularza oferty, którego wzór stanowi Załącznik nr 1 do SWZ. Treść oferty musi być zgodna z wymaganiami Zamawiającego określonymi w dokumentach SWZ. Wraz z ofertą Wykonawca składa Załącznik nr 1a do Formularza oferty, w polu „Załączniki i inne dokumenty przedstawione w ofercie przez Wykonawcę”.
  2. 2.
    W związku z tym, że w postępowaniu Zamawiający nie wykorzystuje interaktywnego formularza udostępnionego przez platformę, Wykonawców nie dotyczy instrukcja w części dot. pobierania wzorca formularza i jego wypełnienia.
  3. 3.
    Funkcjonalność składania ofert dostępna jest tylko dla użytkowników będących Wykonawcami posiadającymi rolę „Składanie ofert/wniosków/prac konkursowych”.
  4. 4.
    Jeżeli wraz z ofertą składane są dokumenty zawierające tajemnicę przedsiębiorstwa, Wykonawca, w celu utrzymania w poufności tych informacji, przekazuje je w osobnym pliku o nazwie „tajemnica przedsiębiorstwa”.

    Weryfikacja ofert poprzez oględziny pojazdu - postanowienia poniższych punktów nie stanowią kryteriów oceny ofert, lecz dotyczą czynności weryfikacyjnych Zamawiającego na etapie badania ofert.
  5. 1.
    Zamawiający zastrzega sobie prawo do dokonania oględzin oferowanego pojazdu po dokonaniu oceny ofert, a przed wyborem oferty najkorzystniejszej, w celu weryfikacji jego zgodności z wymaganiami określonymi w SWZ.
  6. 2.
    Oględzinom podlegać będzie pojazd zaoferowany przez wykonawcę, którego oferta uzyska najwyższą liczbę punktów.
  7. 3.
    Celem oględzin jest wyłącznie potwierdzenie zgodności oferowanego pojazdu z wymaganiami SWZ, w szczególności w zakresie parametrów technicznych, stanu technicznego oraz wyposażenia.
  8. 4.
    Wykonawca zobowiązany jest umożliwić dokonanie oględzin w terminie do 5 dni roboczych od dnia otrzymania wezwania Zamawiającego. Brak umożliwienia dokonania oględzin w wyznaczonym terminie będzie traktowany jako niezgodność oferty z warunkami zamówienia.
  9. 5.
    W przypadku stwierdzenia niezgodności pojazdu z wymaganiami SWZ, oferta wykonawcy zostanie odrzucona.
  10. 6.
    W takim przypadku Zamawiający dokona ponownej oceny ofert i może przeprowadzić oględziny pojazdu zaoferowanego przez kolejnego wykonawcę.
  11. 7.
    Oględziny nie stanowią negocjacji treści oferty i nie mogą prowadzić do jej zmiany.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Historia

Poprzednie edycje tego zamówienia

To zamówienie wraca cyklicznie. Zobacz wcześniejszych zwycięzców, kwalifikowane wartości rozstrzygnięć i poziom konkurencji.

  1. 2026zwycięzca nieujawniony w ogłoszeniuwartość b.d.oferty b.d.wynik →
  2. 2025zwycięzca nieujawniony w ogłoszeniuwartość b.d.1 ofertawynik →
  3. 2025zwycięzca nieujawniony w ogłoszeniuwartość b.d.oferty b.d.wynik →

Dopasowanie automatyczne: ten sam zamawiający i zbieżne tokeny tytułu postępowania. Każda część rozstrzygnięcia jest liczona raz (wartość umowy, a przy jej braku cena zwycięska); całe ogłoszenie jest fallbackiem tylko dla starszego wyniku bez zapisu części. Kwota nie jest przypisana widocznemu wykonawcy.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 04.09.2026, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Gminne Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bogatynia.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 34134000-5 (Ciężarówki z platformami płaskimi i wywrotki). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.