Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

To ogłoszenie jest wynikiem postępowania bez wyboru wykonawcy. Szczegóły formalne znajdziesz w treści ogłoszenia.

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
2 ofertywszystkie od małych i średnich firm
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wymiana 4 dźwigów oraz modernizacja 1 dźwigu zlokalizowanych w obiektach KPCP w Bydgoszczy, ul. Seminaryjna 1 i Meysnera 9 wraz z poprawą ich dostępności.

Zamawiający Kujawsko - Pomorskie Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy (Bydgoszcz, Kujawsko-Pomorskie) opublikował wynik postępowania „Wymiana 4 dźwigów oraz modernizacja 1 dźwigu zlokalizowanych w obiektach KPCP w…”. Złożono 2 oferty.

Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podano
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty, wszystkie od małych i średnich firm.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

KUJAWSKO - POMORSKIE CENTRUM PULMONOLOGII W BYDGOSZCZY

1.3.)Oddział zamawiającego

Dział Zamówień Publicznych

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 092356930

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Seminaryjna 1

1.5.2.)Miejscowość

Bydgoszcz

1.5.3.)Kod pocztowy

85-326

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL613 - Bydgosko-toruński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zampub@kpcp.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.kpcp.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/kpcp

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wymiana 4 dźwigów oraz modernizacja 1 dźwigu zlokalizowanych w obiektach KPCP w Bydgoszczy, ul. Seminaryjna 1 i Meysnera 9 wraz z poprawą ich dostępności.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a73ffbd8-ecfd-4081-beaf-9c1ac5b01a0a

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00410076

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00351519

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

26 Z TP 26

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

1063982,80 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wymiana 4 dźwigów oraz modernizacja 1 dźwigu zlokalizowanych w obiektach KPCP w Bydgoszczy ul. Seminaryjna 1 i Meysnera 9 wraz z poprawą ich dostępności, w tym roboty budowlane i instalacyjne obejmujące:
1) Wymianę dźwigu - ul. Meysnera 9, Budynek A (Budynek Główny) – 1 dźwig,
2) Modernizację dźwigu – ul. Meysnera 9, Pawilon B – 1 dźwig,
3) Wymianę dźwigu – ul. Seminaryjna, Blok A – 1 dźwig,
4) Wymianę dźwigu – ul. Seminaryjna, Blok D – 2 dźwigi.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia z wyszczególnieniem kodów CPV oraz zakres prac i wymagań realizacyjnych zawarty jest w:
1) Opisie przedmiotu zamówienia - załącznik nr 2 do SWZ.
2) Dokumentacji projektowej (przedmiary robót, projekty wykonawcze, projekty architektoniczno-budowlane i projekty techniczne, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót) – załącznik nr 3 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45313100-5 - Instalowanie wind

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

42416100-6 - Windy

45000000-7 - Roboty budowlane

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

W przedmiotowym postępowaniu, do wyznaczonego terminu składania ofert, tj. do dnia 06.08.2026 r., godz. 9:00, Ofertę złożyli następujący Wykonawcy:
1. MP LIFTS Sp. z o. o., ul. Poloneza 93, 02-826 Warszawa; NIP 7810000248
cena bru􀆩o Oferty –1 516 590,00 zł.
2. Winda-Warszawa Sp. z o .o., ul. Surowieckiego 12, 02-784 Warszawa; NIP 5210124745 cena bru􀆩o Oferty -1 445 470,00 zł.
Przed otwarciem ofert Zamawiający, wypełniając obowiązek z art. 222 ust. 4 ustawy Pzp, udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o maksymalnej kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. 1 308 698,85 zł brutto.
W prowadzonym postępowaniu ceny wszystkich ofert złożonych w postępowaniu przewyższają kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Oferta z najniższą ceną,
tj. oferta Wykonawcy Winda-Warszawa Sp. z o .o. przekroczyła kwotę udostępnioną na etapie otwarcia ofert. Zamawiający nie miał możliwości zwiększenia kwoty, jaką zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie
zamówienia do kwoty 1 445 470,00 zł.
Wobec powyższego, na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, z, Zamawiający unieważnił postępowanie o udzielenie zamówienia, z uwagi na fakt, że oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. W przedmiotowym postępowaniu Zamawiający nie mógł zwiększyć tej kwoty

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1445470,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1516590,00 PLN

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45313100-5Instalowanie wind
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Kujawsko - Pomorskie Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bydgoszcz.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45313100-5 (Instalowanie wind). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.