Budowa parkingu dla samochodów osobowych przy ul. Bulwar Narwiku dla potrzeb Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu
Zamawiający Szpital Specjalistyczny im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu (Nowy Sącz, Małopolskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Budowa parkingu dla samochodów osobowych przy ul. Bulwar Narwiku dla potrzeb Szpitala…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=276451, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,6 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie
17 sierpnia 2026
Termin ofert: 1 września 2026 08:00Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszeniaBieżące
27 sierpnia 2026
Zmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Szpital Specjalistyczny im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu |
| 1.2.) | Oddział zamawiającego | Szpital Specjalistyczny im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu - zespół ds. zamówień publiczych |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 000306437 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Młyńska 10 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Nowy Sącz |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 33-300 |
| 1.4.4.) | Województwo | małopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL218 - Nowosądecki |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 184436635 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | 184436635 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zamowieniapubliczne@szpitalnowysacz.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.szpitalnowysacz.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Zdrowie |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00409982 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-08-27 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00394361 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.4. | Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą | O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 4) zdolności technicznej lub zawodowej: Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał należycie co najmniej 1 robotę budowlaną odpowiadającą swoim rodzajem robotom stanowiącym przedmiot zamówienia. Za robotę budowlaną odpowiadającą swoim rodzajem robotom stanowiącym przedmiot zamówienia, Zamawiający uzna robotę budowlaną spełniającą łącznie następujące wymagania – warunki: Część nr 1 robota budowlana o wartości min. 975.000,00 zł brutto, robota budowlana w zakresie budowy/wykonania parkingu dla samochodów osobowych. Wykazane zamówienie (robotę budowlaną) należy udokumentować dowodem (np. referencje, inne dokumenty) określającym czy roboty budowlane zostały wykonane należycie, w szczególności informacji o tym czy roboty zostały wykonane zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone. Wykonawca spełni warunek, jeśli wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował zdolnością techniczną lub zawodową, tj.: osobami do realizacji przedmiotu zamówienia w szczególności spełniającymi co najmniej następujące wymagania: minimum 1osobą, która będzie pełnić funkcję kierownika budowy — kierownika robót budowlanych, posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami w specjalności konstrukcyjno — budowlanej, niezbędne dla realizacji całości zamówienia lub równorzędne oraz doświadczenie w kierowaniu robotami budowlanymi na, co najmniej 1 obiekcie, minimum 1 osobą, która będzie pełnić funkcję kierownika robót elektrycznych, posiadającego uprawnienia budowlane do kierowania robotami w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych lub równorzędne oraz doświadczenie w kierowaniu robotami budowlanymi na, co najmniej 1 obiekcie, minimum 1 osobą, która będzie pełnić funkcję kierownika robót sanitarnych, posiadającego uprawnienia budowlane do kierowania robotami w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych lub równorzędne oraz doświadczenie w kierowaniu robotami budowlanymi na minimum 1 obiekcie. (zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane – tekst jedn. Dz. U. z 2024 r., poz.725 z póź. zm.). Zamawiający, określając wymogi dla każdej osoby w zakresie posiadanych uprawnień budowlanych, dopuszcza uprawnienia wydane na podstawie przepisów ustawy Prawo budowlane lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących aktów prawnych. Dopuszcza się również odpowiadające im uprawnienia, wydane obywatelom państwa Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konferencji Szwajcarskiej, z zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów ustawy Prawo budowlane oraz ustawy o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (tekst jedn. Dz. U. z 2021 r., poz. 1646). Po zmianie: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 4) zdolności technicznej lub zawodowej: Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał należycie co najmniej 1 robotę budowlaną odpowiadającą swoim rodzajem robotom stanowiącym przedmiot zamówienia. Za robotę budowlaną odpowiadającą swoim rodzajem robotom stanowiącym przedmiot zamówienia, Zamawiający uzna robotę budowlaną spełniającą łącznie następujące wymagania – warunki: Część nr 1 robota budowlana o wartości min. 975.000,00 zł brutto, robota budowlana w zakresie budowy/wykonania parkingu dla samochodów osobowych. Wykazane zamówienie (robotę budowlaną) należy udokumentować dowodem (np. referencje, inne dokumenty) określającym czy roboty budowlane zostały wykonane należycie, w szczególności informacji o tym czy roboty zostały wykonane zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone. Wykonawca spełni warunek, jeśli wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował zdolnością techniczną lub zawodową, tj.: osobami do realizacji przedmiotu zamówienia w szczególności spełniającymi co najmniej następujące wymagania: minimum 1osobą, która będzie pełnić funkcję kierownika budowy — kierownika robót budowlanych, posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami w specjalności konstrukcyjno — budowlanej, niezbędne dla realizacji całości zamówienia lub równorzędne (tj. np. kierownika robót posiadającego uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności inżynieryjnej drogowej) oraz doświadczenie w kierowaniu robotami budowlanymi na, co najmniej 1 obiekcie, minimum 1 osobą, która będzie pełnić funkcję kierownika robót elektrycznych, posiadającego uprawnienia budowlane do kierowania robotami w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych lub równorzędne oraz doświadczenie w kierowaniu robotami budowlanymi na, co najmniej 1 obiekcie, minimum 1 osobą, która będzie pełnić funkcję kierownika robót sanitarnych, posiadającego uprawnienia budowlane do kierowania robotami w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych lub równorzędne oraz doświadczenie w kierowaniu robotami budowlanymi na minimum 1 obiekcie. (zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane – tekst jedn. Dz. U. z 2024 r., poz.725 z póź. zm.). Zamawiający, określając wymogi dla każdej osoby w zakresie posiadanych uprawnień budowlanych, dopuszcza uprawnienia wydane na podstawie przepisów ustawy Prawo budowlane lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących aktów prawnych. Dopuszcza się również odpowiadające im uprawnienia, wydane obywatelom państwa Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konferencji Szwajcarskiej, z zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów ustawy Prawo budowlane oraz ustawy o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (tekst jedn. Dz. U. z 2021 r., poz. 1646). |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki.