Sporządzenie programu funkcjonalno - użytkowego (PFU) na potrzeby zrealizowania inwestycji w formule zaprojektuj i wybuduj przebudowy 8 sztuk przepustów drogowych na rz. Bukowej w Szczecinie.
Zamawiający Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego (Szczecin, Zachodniopomorskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Sporządzenie programu funkcjonalno - użytkowego (PFU) na potrzeby zrealizowania…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=276451, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,6 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie
05 sierpnia 2026
Termin ofert: 3 września 2026 09:00Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszeniaBieżące
27 sierpnia 2026
Zmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 321165698 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Klonowica 5 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Szczecin |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 71-241 |
| 1.4.4.) | Województwo | zachodniopomorskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL424 - Miasto Szczecin |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zditm@zditm.szczecin.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://www.zditm.szczecin.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Ogólne usługi publiczne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00409725 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-08-27 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00378533 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 3.5. | Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej Przed zmianą | 1) Z zastrzeżeniem art. 61 ust. 2 ustawy, komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami (w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń) odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl. 2) Korespondencja przekazana Zamawiającemu w inny sposób (np. listownie, mailem) nie będzie brana pod uwagę. W szczególnie uzasadnionych przypadkach uniemożliwiających komunikację Wykonawcy i Zamawiającego za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia, Zamawiający dopuszcza komunikację za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail: zditm@zditm.szczecin.pl (nie dotyczy składania ofert). 3) Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne. Po zmianie: 1) Z zastrzeżeniem art. 61 ust. 2 ustawy, komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami (w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń) odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl. 2) Korespondencja przekazana Zamawiającemu w inny sposób (np. listownie, mailem) nie będzie brana pod uwagę. W szczególnie uzasadnionych przypadkach uniemożliwiających komunikację Wykonawcy i Zamawiającego za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia, Zamawiający dopuszcza komunikację za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail: zditm@zditm.szczecin.pl (nie dotyczy składania ofert). 3) Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne. |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.4. | Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą | 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej: Zamawiający uzna za spełniony warunek dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej jeżeli Wykonawca wykaże, że: a) wykonał należycie w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej jednej usługi polegającej na sporządzeniu opracowania hydrologicznego na potrzebę określenia parametrów planowanego do przebudowy obiektu inżynierskiego o wartości nie mniejszej niż 80 000,00 zł brutto każda i wykonał należycie w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej jedną usługę polegającą na sporządzeniu dokumentacji projektowej przebudowy/budowy obiektu inżynierskiego wzdłuż drogi publicznej o wartości nie mniejszej niż 80 000,00 zł brutto. W przypadku wspólnego ubiegania się Wykonawców o udzielenie zamówienia ww. warunek Wykonawcy ci mogą spełniać łącznie. b) dysponuje lub będzie dysponować minimum po jednej osobie skierowanej przez Wykonawcę do realizacji zamówienia na każde z wymienionych poniżej stanowisk: posiadają lub poprzez zlecenia zewnętrzne utworzą zespół hydrotechniczno – drogowy, w którego skład będzie uwzględniał: b.1) projektanta drogowego/mostowego – osoba posiadająca uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności drogowej bez ograniczeń oraz posiadający co najmniej pięcioletnie doświadczenie zawodowe (liczone od daty uzyskania uprawnień), b.2) projektanta branży hydrotechnicznej – osoba posiadająca uprawnienia projektowe i wykształcenie wyższe w dziedzinie hydrotechniki, budownictwa wodnego lub pokrewne, posiadająca co najmniej trzyletnie doświadczenie zawodowe (liczone od daty uzyskania uprawnień), b.3) inspektora dendrologicznego mgr inż. Architekt krajobrazu lub inżynier architekt krajobrazu, mgr inż. Ogrodnik lub inżynier ogrodnik posiadający udokumentowaną praktykę w prowadzeniu nadzoru dendrologicznego. Uwaga: Zamawiający dopuszcza łączenie stanowisk, przy czym należy wskazać Koordynatora Projektu. W przypadku wspólnego ubiegania się Wykonawców o udzielenie zamówienia ww. warunek Wykonawcy ci mogą spełniać łącznie. Po zmianie: 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej: Zamawiający uzna za spełniony warunek dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej jeżeli Wykonawca wykaże, że: a) dysponuje lub będzie dysponować minimum po jednej osobie skierowanej przez Wykonawcę do realizacji zamówienia na każde z wymienionych poniżej stanowisk: posiadają lub poprzez zlecenia zewnętrzne utworzą zespół hydrotechniczno – drogowy, w którego skład będzie uwzględniał: projektanta drogowego/mostowego – osoba posiadająca uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności drogowej bez ograniczeń oraz posiadający co najmniej pięcioletnie doświadczenie zawodowe (liczone od daty uzyskania uprawnień), projektanta branży hydrotechnicznej – osoba posiadająca uprawnienia projektowe i wykształcenie wyższe w dziedzinie hydrotechniki, budownictwa wodnego lub pokrewne, posiadająca co najmniej trzyletnie doświadczenie zawodowe (liczone od daty uzyskania uprawnień), inspektora dendrologicznego mgr inż. Architekt krajobrazu lub inżynier architekt krajobrazu, mgr inż. Ogrodnik lub inżynier ogrodnik posiadający udokumentowaną praktykę w prowadzeniu nadzoru dendrologicznego. Uwaga: Zamawiający dopuszcza łączenie stanowisk, przy czym należy wskazać Koordynatora Projektu. W przypadku wspólnego ubiegania się Wykonawców o udzielenie zamówienia ww. warunek Wykonawcy ci mogą spełniać łącznie. |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VIII - PROCEDURA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.1. | Termin składania ofert Przed zmianą | 2026-08-28 09:00 Po zmianie: 2026-09-03 09:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.3. | Termin otwarcia ofert Przed zmianą | 2026-08-28 09:30 Po zmianie: 2026-09-03 09:30 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki.