Budowa trzech zbiorników retencyjnych na terenie miasta Skórcz
Zamawiający Gmina Miejska Skórcz (Skórcz, Pomorskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Budowa trzech zbiorników retencyjnych na terenie miasta Skórcz”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=276451, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,6 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyZmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Miejska Skórcz |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 191675623 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Główna 40 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Skórcz |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 83-220 |
| 1.4.4.) | Województwo | pomorskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL638 - Starogardzki |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | miasto@skorcz.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.bip.skorcz.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Ogólne usługi publiczne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00409723 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-08-27 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00387977 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.4. | Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą | 2) spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące: a) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym; Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie; b) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów. Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie; c) sytuacji ekonomicznej lub finansowej. Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że posiada środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości nie mniejszej niż 1.000.000,00 zł (słownie: jeden milion złotych 00/100); Wartości podane w dokumentach w walutach innych niż wskazane przez Zamawiającego należy przeliczyć dla posiadanych „środków finansowych/zdolności kredytowej” - według średniego kursu NBP na dzień wystawienia dokumentu. 3) zdolności technicznej lub zawodowej. Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że: a) w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, zrealizował należycie (tj. prawidłowo i zgodnie z przepisami prawa budowlanego oraz sztuką budowlaną) co najmniej 1 (jedno) zadanie polegające na budowie, przebudowie lub rozbudowie obiektów budowlanych o konstrukcji żelbetowej lub murowanej o wartości minimum 3 000 000 zł brutto. b) do realizacji zamówienia skieruje osoby, które posiadają niżej określone uprawnienia budowlane oraz doświadczenie zawodowe: - 1 osobę przewidzianą do pełnienia funkcji Kierownika Budowy, posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami w specjalności konstrukcyjno-budowlanej lub inżynieryjnej hydrotechnicznej; - 1 osobą przewidzianą do pełnienia funkcji Kierownika Robót, posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych; 2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunki, o których mowa w pkt 1.2 powyżej zostaną spełnione wyłącznie jeżeli: a) w przypadkach określonych w pkt 1 ppkt 2) lit. c powyżej, jeden z Wykonawców spełni warunek samodzielnie lub będą łącznie spełniać warunek po zsumowaniu potencjału; b) w przypadkach określonych w pkt 1 ppkt 3) lit. a powyżej, jeden z Wykonawców spełni warunek samodzielnie; c) w przypadkach określonych w pkt 1 ppkt 3) lit. b powyżej, jeden z Wykonawców spełni warunek samodzielnie lub będą łącznie spełniać warunek po zsumowaniu potencjału. Po zmianie: 2) spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące: a) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym; Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie; b) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów. Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie; c) sytuacji ekonomicznej lub finansowej. Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że posiada środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości nie mniejszej niż 1.000.000,00 zł (słownie: jeden milion złotych 00/100); Wartości podane w dokumentach w walutach innych niż wskazane przez Zamawiającego należy przeliczyć dla posiadanych „środków finansowych/zdolności kredytowej” - według średniego kursu NBP na dzień wystawienia dokumentu. 3) zdolności technicznej lub zawodowej. Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że: a) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej. Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał należycie: 1. co najmniej jedną robotę polegającą na budowie, przebudowie lub rozbudowie obiektów budowlanych o konstrukcji żelbetowej lub murowanej, o wartości minimum 3 000 000,00 zł brutto, LUB 2. co najmniej jedną robotę budowlaną odpowiadającą swoim rodzajem i wartością robotom stanowiącym przedmiot zamówienia, w szczególności polegającą na budowie, przebudowie lub rozbudowie obiektów budownictwa hydrotechnicznego lub melioracji wodnych, o wartości minimum 3 000 000,00 zł brutto.” b) do realizacji zamówienia skieruje osoby, które posiadają niżej określone uprawnienia budowlane oraz doświadczenie zawodowe: - 1 osobę przewidzianą do pełnienia funkcji Kierownika Budowy, posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami w specjalności konstrukcyjno-budowlanej lub inżynieryjnej hydrotechnicznej; - 1 osobą przewidzianą do pełnienia funkcji Kierownika Robót, posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych; 2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunki, o których mowa w pkt 1.2 powyżej zostaną spełnione wyłącznie jeżeli: a) w przypadkach określonych w pkt 1 ppkt 2) lit. c powyżej, jeden z Wykonawców spełni warunek samodzielnie lub będą łącznie spełniać warunek po zsumowaniu potencjału; b) w przypadkach określonych w pkt 1 ppkt 3) lit. a powyżej, jeden z Wykonawców spełni warunek samodzielnie; c) w przypadkach określonych w pkt 1 ppkt 3) lit. b powyżej, jeden z Wykonawców spełni warunek samodzielnie lub będą łącznie spełniać warunek po zsumowaniu potencjału. |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VIII - PROCEDURA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.1. | Termin składania ofert Przed zmianą | 2026-09-07 15:00 Po zmianie: 2026-09-14 10:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.3. | Termin otwarcia ofert Przed zmianą | 2026-09-07 15:10 Po zmianie: 2026-09-14 10:10 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki.