AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Usługa cateringowa: przygotowanie i dostarczenie gorących posiłków dla uczestników Dziennego Domu Seniora w Stoczku Łukowskim

Zamawiający Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej (Stoczek Łukowski, Lubelskie) prowadzi postępowanie „Usługa cateringowa: przygotowanie i dostarczenie gorących posiłków dla uczestników…”. Termin składania ofert upływa 7 września 2026, 09:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 359 197 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
7 września 2026, 09:00
5d 18h
Konkurencyjność
~2,8 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena80%ASPEKT SPOŁECZNY – zatrudnienie osób z niepełnosprawnościami przy realizacji zamówienia (A15%Czas reakcji na zgłoszenie reklamacyjne dotyczące posiłku (CR)5%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    27 sierpnia 2026

    Termin ofert: 7 września 2026 09:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    TerminTermin składania ofert upływa 7 września 2026 roku o godzinie 09:00.

  • 2

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 80%, ASPEKT SPOŁECZNY – zatrudnienie osób z niepełnosprawnościami przy realizacji zamówienia (AS) 15%, Czas reakcji na zgłoszenie reklamacyjne dotyczące posiłku (CR) 5%.

  • 3

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Usługa cateringowa: przygotowanie i dostarczenie gorących posiłków dla uczestników Dziennego Domu Seniora w Stoczku Łukowskim.

  • 4

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Kontekst Atlasu

  • Zamawiający podchodzi do tego zamówienia po raz kolejny; poprzednie postępowanie zakończyło się unieważnieniem.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 005185168

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Plac Tadeusza Kościuszki 1

1.5.2.)Miejscowość

Stoczek Łukowski

1.5.3.)Kod pocztowy

21-450

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL815 - Puławski

1.5.7.)Numer telefonu

257970181

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

mops@stoczek-lukowski.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://mopsstoczeklukowski.naszops.pl/

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ochrona socjalna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Usługa cateringowa: przygotowanie i dostarczenie gorących posiłków dla uczestników Dziennego Domu Seniora w Stoczku Łukowskim

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-97deca8e-e587-4d7b-8fc6-09f5ea35d68b

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00409574

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00227192/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 Zakup wyżywienia -catering dlauczestników projektu pn. „Wsparcie usług społecznych w Mieście Stoczek Łukowski”

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.15.)Nazwa projektu lub programu

Zamówienie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027, Priorytetu FELU.08 Fundusze Europejskie dla społeczeństwa, Działanie 08.05 Usługi społeczne w ramach projektu „Wsparcie usług społecznych w Mieście Stoczek Łukowski”.

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-97deca8e-e587-4d7b-8fc6-09f5ea35d68b

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-97deca8e-e587-4d7b-8fc6-09f5ea35d68b

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Informacje dotyczące przygotowania oferty, informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu, których zamawiający będzie się komunikował z wykonawcami, oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej

1. Opis sposobu składania oferty
1.1. Oferta składana jest pod rygorem nieważności w formie elektronicznej (oznacza postać elektroniczną opatrzoną kwalifikowanym podpisem elektronicznym) lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
1.2. Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem Platformy e-zamowienia: https://ezamowienia.gov.pl/
2. Wycofanie ofert
2.1. Wykonawca może wprowadzić zmiany do złożonej oferty lub wycofać ofertę. Wykonawca wycofuje ofertę w zakładce „Oferty/wnioski” używając przycisku „Wycofaj ofertę”. Po potwierdzeniu oferta zostanie wycofana i będzie można pobrać dokument potwierdzający wycofanie oferty, tzw. Elektroniczne Potwierdzenie Wycofania (EPW). Zmiana oferty następuje poprzez wycofanie oferty oraz jej ponownym złożeniu.
2.2. Po upływie terminu do składania ofert nie można skutecznie wycofać złożonej oferty.
3. Sposób komunikowania się Zamawiającego z Wykonawcami
3.1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniach usług drogą elektroniczną, tj za pośrednictwem Platformy e-zamowienia dostępnej pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl/. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim.
3.2. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcami w szczególności składanie ofert oświadczeń, zawiadomień oraz przekazywanie informacji odbywa się elektronicznie za pośrednictwem Platformy e -zamowienia. Za datę ich wpływu przyjmuje się datę ich wczytania do Platformy.
3.3. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia, musi posiadać konto Wykonawcy na Platformie e-zamowienia. Zarejestrowanie i utrzymywanie konta na ww. Platformie oraz korzystanie z niej przez Wykonawcę jest bezpłatne. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-zamowienia określa Regulamin korzystania z Platformy e-Zamówienia dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”. Korzystanie z Platformy e-zamówienia jest równoznaczne z zaakceptowaniem ww. regulaminu.
3.4. Wszelką korespondencję do Zamawiającego (z wyjątkiem złożenia oferty) związaną z niniejszym postępowaniem należy przekazywać za pomocą Portalu (zakładka „Formularze” – „Formularze do komunikacji”).
3.5. Zamawiający dopuszcza komunikację (z wyjątkiem złożenia oferty) za pomocą adresu poczty elektronicznej: mops@stoczek-lukowski.pl. Powyższe dopuszczenie nie dotyczy składania ofert. Zamawiający nie bierze odpowiedzialności za skutki braku zachowania przez Wykonawcę powyższych wymogów.
3.6. Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem zakładki „Oferty/Wnioski”. Po wybraniu przycisku „Złóż ofertę” system prezentuje okno składania oferty umożliwiające przekazanie dokumentów elektronicznych. W oknie znajdują się pola typu „drag&drop” („przeciągnij i upuść) służące do dodawania plików.

Ze względu na ograniczone możliwości techniczne, pozostałe zapisy w tym zakresie uregulowane są w sekcji IX - POZOSTAŁE INFORMACJE

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 i 14 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej
„RODO”, informuję, że:
1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej reprezentowany przez kierownika – Magdalenę Kachniarz, ul. Pl. T. Kościuszki 1 21-450 Stoczek Łukowski; e-mail: mops@stoczek-lukowski.pl, tel.: 25 797 01 81;
2. W sprawach z zakresu ochrony danych osobowych mogą Państwo kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych (IOD). Funkcję tę sprawuje: Pani Małgorzata Potręć email: inspektor@cbi24.pl
Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w zw.z ustawą z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t,j. Dz.U.2024 r. poz. 1320), zwaną dalej „ustawa Pzp” w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego pod numerem MOPS.242.5.2026 na zadanie pn. „Usługa cateringowa: przygotowanie i dostarczenie gorących posiłków dla uczestników Dziennego Domu Seniora w Stoczku Łukowskim uczestników projektu pn. „Wsparcie usług społecznych w Mieście Stoczek Łukowski”
3. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 oraz art. 74 ustawy Pzp.
4. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 i 4 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, w sposób gwarantujący jego nienaruszalność, jeżeli okres obowiązywania umowy w sprawie zamówienia publicznego przekracza 4 lata, zamawiający przechowuje protokół postępowania wraz z załącznikami przez cały okres obowiązywania umowy w sprawie zamówienia publicznego.
5. Obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp.
6. W odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO.
Informacje dodatkowe z art. 14 RODO – obowiązek informacyjny względem osób fizycznych, których dane są przekazane zamawiającemu i których dane pośrednio pozyskał w celu ubiegania się o udzielenie zamówienia publicznego w niniejszym postępowaniu.
Źródło pozyskania danych oraz kategorie tych danych:
Może zdarzyć się, że przetwarzamy Pani/Pana dane pomimo, iż nie uzyskaliśmy ich bezpośrednio od Państwa wyjaśniamy, iż dane te zostały pozyskane od drugiej strony umowy (czyli podmiotu, z którym Pan/Pani współpracuje), która to wskazała Panią/Pana (np. w ofercie / umowie) jako osobę uprawnioną do reprezentacji, kontaktu czy realizacji zamówienia.
Administrator danych może przetwarzać następujące kategorie Pani/Pana danych – dane zwykłe takie jak: imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu, inne podstawowe dane podane tylko w niezbędnym zakresie do przedłożenia oferty, zawarcia/realizacji umowy.
Pozostałe wymagane przez prawo informacje, znajdują się powyżej, w punktach 1 – 5, 7 – 14.
Wykonawca jest zobowiązany do przekazania powyższych informacji osobom, których dane osobowe udostępnia Zamawiającemu.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

MOPS.242.5.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiot zamówienia jest

Usługa cateringowa: przygotowanie i dostarczenie gorących posiłków dla uczestników Dziennego Domu Seniora w Stoczku Łukowskim uczestników projektu pn. „Wsparcie usług społecznych w Mieście Stoczek Łukowski” 2. Opis przedmiotu zmówienia stanowi załącznik nr 9 do SWZ. 3. Maksymalna liczba posiłków wynosi dziennie– 30 szt., a w okresie realizacji całego zadania wynosi 11 100 szt. 4. Minimalna liczba posiłków wynosi dziennie 21 szt., a w okresie realizacji całego zadania 7 770 szt.

4.2.6.)Główny kod CPV

55321000-6 - Usługi przygotowywania posiłków

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

55520000-1 - Usługi dostarczania posiłków

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2028-02-29

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Zgodnie z rozdziałem XXI SWZ.

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

80

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

ASPEKT SPOŁECZNY – zatrudnienie osób z niepełnosprawnościami przy realizacji zamówienia (AS)

4.3.6.)Waga

15

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Czas reakcji na zgłoszenie reklamacyjne dotyczące posiłku (CR)

4.3.6.)Waga

5

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy:
1) nie podlegają wykluczeniu z postępowania,
2) spełniają warunki dotyczące zdolności do występowania w obrocie gospodarczym. Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie,
3) posiadają uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie,
4) sytuacji ekonomicznej lub finansowej.
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
5) Zdolności technicznej lub zawodowej:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że:
w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowa-dzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał lub wykonuje należycie co najmniej jedną usługę polegającą na przygotowaniu i dostarczaniu gorących posił-ków dla placówki opieki społecznej, oświatowej, zdrowotnej, senioralnej lub innej jed-nostki żywienia zbiorowego, realizowaną w sposób ciągły przez okres minimum 3 miesięcy, o wartości nie mniejszej niż 150 000,00 zł brutto.
W przypadku usług nadal wykonywanych Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli część usługi wykonana przed upływem terminu składania ofert spełnia wyma-gania określone powyżej.
Ocena spełniania warunku nastąpi na podstawie wykazu usług oraz dowodów po-twierdzających, że usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie.

W przypadku usług wykonywanych spełnienie warunku jest możliwe, gdy do dnia składania ofert nastąpiła realizacja ww. usługi i okresie wskazanym jak wyżej. Oznacza to, iż w przypadku, gdy przedmiot zamówienia obejmował jeszcze inne usługi należy podać wartość dotyczącą wyłącznie usługi objętej niniejszym warunkiem.

UWAGA!
a) W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum) warunek określony w pkt 5 zostanie uznany za spełniony, jeżeli co najmniej jeden ze wspólników konsorcjum samodzielnie posiada wymagane doświadczenie (nie dopuszcza się sumowania potencjału wspólników w zakresie doświadczenia). Podobnie w przypadku powoływania się na zasoby podmiotu trzeciego w celu spełnienia warunków udziału w postępowaniu (w zakresie doświadczenia), podmiot ten musi samodzielnie posiadać doświadczenie opisane powyżej.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

Nie dotyczy.

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

3. Podmiotowe środki dowodowe wymagane od Wykonawcy obejmują:
3.1. wykaz usług wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, ilości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, określających czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego usługi były wykonywane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych, referencje bądź dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert– Załącznik Nr 7 do SWZ.

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

Nie dotyczy.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia.
2. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, zobowiązani się złożyć wraz z ofertą stosowne pełnomocnictwo lub inny dokument, z którego jednoznacznie wynika prawo do reprezentowania Wykonawcy, jeśli uprawnienie to nie wynika z ogólnodostępnych dokumentów rejestrowych lub z przepisów prawa a także w przypadku składania oferty przez podmioty wspólnie ubiegające się o zamówienie: konsorcjum, spółka cywilna.
4. W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia przez Wykonawców, oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ustawy Pzp, składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenia te potwierdzają spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w którym Wykonawca wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu, oraz brak podstaw wykluczenia - każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia nie może podlegać wykluczeniu z postępowania w oparciu o wskazane w SWZ podstawy wykluczenia

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

6. Zmiana istotnych postanowień zawartej umowy, w stosunku do treści oferty, na podstawie, której dokonano wyboru Wykonawcy dopuszczalna jest jedynie w zakresie określonym przez Zamawiającego w ogłoszeniu lub SWZ. Dokonanie zmian jest możliwe w przypadkach opisanych w art. 455 ustawy, ustawach szczególnych lub wystąpienia, co najmniej jednej z okoliczności wymienionych poniżej:
1) zmiany liczby uczestników projektu,
2) zmiany przepisów prawa mających wpływ na realizację umowy,
3) wystąpienia zdarzeń losowych, epidemii lub pandemii,
4) W przypadku zawieszenia działalności Dziennego Domu Seniora z przy-czyn niezależnych od Zamawiającego, Strony dopuszczają możliwość realizacji dostaw posiłków bezpośrednio do miejsc zamieszkania uczestników z wykorzysta-niem naczyń jednorazowych zapewnionych przez Wykonawcę.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-07 09:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Ofertę należy złożyć na Platformie e-zamowienia: https://ezamowienia.gov.pl

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-07 09:30

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-10-06

Sekcja 9

Pozostałe informacje

  • 3.8.
    System sprawdza, czy złożone pliki są podpisane i automatycznie je szyfruje, jednocześnie informując o tym Wykonawcę. Potwierdzenie czasu przekazania i odbioru oferty znajduje się w Elektronicznym Potwierdzeniu Przesłania (EPP) i Elektronicznym Potwierdzeniu Odebrania (EPO). EPP i EPO dostępne są dla zalogowanego Wykonawcy w zakładce „Oferty/Wnioski”.
  • 3.9.
    Maksymalny łączny rozmiar plików stanowiących ofertę lub składanych wraz z ofertą to 250 MB.
  • 3.10.
    Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za złożenie oferty w sposób niezgodny z Instrukcją korzystania z Platformy e-zamowienia: https://ezamowienia.gov.pl
  • 3.11.
    Wymagania techniczne i organizacyjne Platformy.
  • 1)
    Zamawiający określa dopuszczalny format kwalifikowanego podpisu elektronicznego:
    a) dokumenty w formacie pdf zaleca się podpisywać formatem PAdES;
    b) Zamawiający dopuszcza podpisanie dokumentów w formacie innym niż ,,pdf", wtedy będzie wymagany oddzielny plik z podpisem. W związku z tym Wykonawca będzie zobowiązany załączyć oddzielny plik z podpisem;
    c) w przypadku podpisywania dokumentów podpisem zewnętrznym- Wykonawca spakuje pliki (podpis + dokument) w jedno archiwum (Zamawiający dopuszcza formaty .zip,.7z, rar) i spakowany plik umieści na Platformie e-Zamówienia.
  • 2)
    Wykonawca może podpisać dokumenty za pomocą:
    a) elektronicznego podpisu kwalifikowanego;
    b) podpisu zaufanego;
    c) podpisu osobistego (UWAGA: podpis osobisty nie jest równoznaczny z podpisem własnoręcznym).
  • 3)
    Zamawiający określa niezbędne wymagania sprzętowo – aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie:
    a) stały dostęp do sieci Internet;
    b) zainstalowana przeglądarka internetowa (Chrome, Mozilla, FireFox);
    c) zainstalowany program Acrobat Reader lub inny umożliwiający obsługę formatów pdf;
    d) dopuszczalny format przesyłanych danych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” tj. plików o maksymalnej wielkości 150 MB – pdf, doc, docx, xls, odt, 7z, zip, rar.
  • 3.12.
    Szczegółowe informacje dotyczące minimalnych wymagań określa Regulamin Platformy e-Zamówienia.
  • 3.13.
    Platforma automatycznie sprawdza czy składane pliki są podpisane i szyfruje je, informując o tym Wykonawcę.
  • 3.14.
    Plik załączony i zapisany przez Wykonawcę na Platformie nie jest widoczny dla Zamawiającego, ponieważ widnieje, jako zaszyfrowany. Możliwość otworzenia pliku dostępna jest dopiero po odszyfrowaniu pliku po upływie terminu otwarcia ofert.
  • 3.15.
    Oznaczenie czasu odbioru danych przez Portal stanowi „przypięta” do dokumentu elektronicznego (data oraz czas).

    ZE WZGLĘDU NA OGRANICZONE MOŻLIWOŚCI TECHNICZNE, POZOSTAŁE ZAPISY W TYM ZAKRESIE UREGULOWANE SĄ W SWZ W ROZDZIALE XI OD PKT3.16 DO PKT. 3.24.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

55321000-6Usługi przygotowywania posiłków
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
359 197 zł
Próbka: 90 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
198 642 zł661 561 zł
Rozstęp międzykwartylowy
462 920 zł
Źródło próbki
CPV 55321000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
198 642 zł
Mediana
359 197 zł
Górny kwartyl
661 561 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Historia

Poprzednia edycja tego zamówienia

To zamówienie wraca cyklicznie. Zobacz wcześniejszych zwycięzców, kwalifikowane wartości rozstrzygnięć i poziom konkurencji.

  1. 2026zwycięzca nieujawniony w ogłoszeniuwartość b.d.1 ofertawynik →

Dopasowanie automatyczne: ten sam zamawiający i zbieżne tokeny tytułu postępowania. Każda część rozstrzygnięcia jest liczona raz (wartość umowy, a przy jej braku cena zwycięska); całe ogłoszenie jest fallbackiem tylko dla starszego wyniku bez zapisu części. Kwota nie jest przypisana widocznemu wykonawcy.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 07.09.2026, 09:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Stoczek Łukowski.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 55321000-6 (Usługi przygotowywania posiłków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.