Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
367 770 zł
Umowa zawarta
23 sierpnia 2026
Okres realizacji
90 dni
Oferty w postępowaniu
7 ofertceny: 367 770 zł – 528 900 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Termin gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa placu zabaw na os. Unitów Podlaskich w m. Łuków.

Zamawiający Miasto Łuków (Łuków, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa placu zabaw na os. Unitów Podlaskich w m. Łuków”, wybierając ofertę wykonawcy SAFEPLACE Konrad Kozieł. Wartość umowy: 367 770 zł. Złożono 7 ofert.

Zamawiający: Miasto ŁukówŁuków, Lubelskie (powiat Łukowski →)opublikowano 27 sierpnia 2026
Wartość umowy
367 770 zł
Liczba ofert
7 ofert
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    29 czerwca 2026

    Termin ofert: 14 lipca 2026 11:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    27 sierpnia 2026

    7 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy SAFEPLACE Konrad Kozieł (Borzechów), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 367 770,00 zł (umowę zawarto 23 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 7 ofert; ceny wahały się od 367 770,00 zł do 528 900,00 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 90 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miasto Łuków

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 711582380

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Piłsudskiego 17

1.5.2.)Miejscowość

Łuków

1.5.3.)Kod pocztowy

21-400

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL815 - Puławski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@um.lukow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.lukow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-4fd5aece-ac34-4c8e-855e-51c33f94463f

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa placu zabaw na os. Unitów Podlaskich w m. Łuków.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-4fd5aece-ac34-4c8e-855e-51c33f94463f

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00409565

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00313067

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.16.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych obejmujących swym zakresem montaż urządzeń służących rekreacji codziennej oraz wykonanie infrastruktury towarzyszącej stanowiących obiekty małej architektury dla potrzeb budowy placu zabaw na osiedlu mieszkaniowym w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa placu zabaw na os. Unitów Podlaskich w m. Łuków".
4.2. Realizacja zamówienia stanowi zamierzenie budowlane obejmujące budowę placu zabaw poprzez dostawę wraz z montażem dziewięciu urządzeń (zestawów) służących rekreacji codziennej, tj. przeznaczonych dla zabawy, edukacji rozwojowej i uwzględniającej funkcjonalności użytkowe przeznaczone dla dzieci w wyznaczonym miejscu na dz. nr ewid. 8095/51 w Łukowie na wygrodzonym terenie zlokalizowanym na osiedlu mieszkaniowym zabudowy wielorodzinnej dla potrzeb stworzenia warunków użytkowych odpowiednich dla dzieci w różnym przedziale wiekowym od z zachowaniem niezbędnych warunków bezpieczeństwa wynikających z normy PN-EN 1176-1:2017-12, a także norm bezpieczeństwa dla nawierzchni bezpiecznej zgodnie z PN-EN 1177 jaką należy zapewnić w strefie swobodnego upadku.
4.3. Układ i lokalizacja przedmiotowych urządzeń placu zabaw z określeniem granic strefy swobodnego upadku zgodnie z założeniami opracowanego projektu budowlanego. Zamierzenie budowlane stanowiące zamówienie obejmuje wykonanie zgodnie z założeniami dokumentacji technicznej:
4.3.1. prac ziemnych oraz trawników siewem na przygotowanym ówcześnie podłożu,
4.3.2. prac instalacyjnych (montażowych) 9 urządzeń zabawowych w tym:
a) zestawu zabawowego dwuwieżowego z funkcjonalnościami jak integracja sensoryczna, ślizganie, socjalizacja, wyposażony w wieże zadaszone (2x), otwartą zjeżdżalnię (ślizgawkę) polietylenową (1x), tubową zjeżdżalnię (ślizgawkę) polietylenową (1x), przejście typu most (1x), wejście schodkowe (1x),
b) zestawu zabawowego dwuwieżowego ze ślizgawką i linarium z funkcjonalnościami jak balansowanie, ślizganie, wspinanie i socjalizacja, wyposażony w wieże (2x) w tym jedna zadaszona, linarium (1x), otwartą ślizgawkę polietylenową (1x), ściankę wspinaczkową (1x), drabinka (2x), rura strażacka (1x),
c) zestawu zabawowego typu „STATEK” z funkcjonalnościami jak balansowanie, socjalizacja, wspinanie, wyposażony w pokład, mostek kapitański z zadaszeniem, dziób z okienkami obserwacyjnymi, rufa z linarium, boczny słup ślizgowy, boczny panel kadłubu ze ścianką wspinaczkową,
d) huśtawka wagowa (ważka) z funkcjonalnościami jak bujanie, socjalizacja, wyposażona w dwa siedziska z uchwytem do trzymania oraz dwa odboje z gumy EPDM montowane w gruncie,
e) huśtawka wahadłowa poczwórna z dwoma siedziskami (koszyki) oraz dwoma siedziskami płaskimi o konstrukcji aluminiowej pokryte miękką gumą EPDM,
f) tablica edukacyjna typu labirynt mocowana na dwóch słupkach zabetonowanych w gruncie,
g) trampolina o wymiarach zewn. ok. 135x135 cm (pole do dynamicznego skakania o wym. ok. 75x75 cm) do zamontowania w poziomie gruntu,
h) bujak pojedynczy typu sprężynowiec w kształcie delfina,
i) karuzela o średnicy ok. 150 cm z ławą siedziskową, zabezpieczeniem barierką ochronną i centralnym pulpitem napędowym,
o głównej konstrukcji ze stali nierdzewnej gatunku 304 wg AISI lub wg PN gatunku 0H18N9 z ewentualnym dopuszczeniem elementów konstrukcyjnych ze stali czarnej np. S235 JR oczyszczonej i zabezpieczonych antykorozyjnie poprzez cynkowanie i malowanie proszkowe farbami poliestrowymi odpornymi na promienie UV z wyposażeniem i elementami dekoracyjnymi z tworzyw sztucznych,
4.3.3. zakotwienie urządzeń placu zabaw w gruncie w prefabrykowanych fundamentach i/lub w fundamentach monolitycznie wylewanych,
4.3.4. nawierzchni bezpiecznej poliuretanowej wylewanej in situ dla HIC ≤ 2,4 m (pow. 120 m2) na podbudowie z kruszyw mineralnych wraz z obwodowym montażem obrzeży betonowych,
4.3.5. nawierzchni bezpiecznej z gumowej maty przerostowej wypełnionej nawierzchnią trawiastą (pow. ok. 50 m2),
4.3.6. dostawę i montaż tablicy regulaminowej.
4.4. Teren placu zabaw stanowi powierzchnię około 543 m2.
4.5. Wszystkie urządzenia placu zabaw muszą posiadać certyfikat potwierdzający zgodność z normą PN-EN 1176. Wszystkie urządzenia winny posiadać aktualny (ważny na dzień składania ofert cenowych) certyfikat potwierdzający zgodność z normą PN-EN 1176-1 i PN-EN 1176-2 wydany przez akredytowaną jednostkę certyfikującą z siedzibą w Polsce np. PCA lub równoważną akredytowaną jednostkę zagraniczną. Certyfikat musi być wydany w ramach akredytowanego programu certyfikacji, co potwierdza logotyp PCA lub równoważnej zagranicznej jednostki akredytującej, znajdujące się na certyfikacie. Zamawiający dopuszcza certyfikaty innych jednostek certyfikujących, które nie posiadają akredytacji Polskiego Centrum Akredytacji i spełniają obowiązującą normę EN. Certyfikaty muszą dotyczyć całości urządzeń a nie ich poszczególnych elementów.

4.5.3.)Główny kod CPV

45212140-9 - Obiekty rekreacyjne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

37530000-2 - Artykuły do zabaw na wolnym powietrzu, gier salonowych lub towarzyskich

45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

7

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

367770,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

528900,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

367770,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

SAFEPLACE Konrad Kozieł

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 362768812

7.3.3)Ulica

Kępa Kolonia 37

7.3.4)Miejscowość

Borzechów

7.3.5)Kod pocztowy

24-224

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-23

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

367770,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

90 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45212140-9Obiekty rekreacyjne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
809 826 zł
Próbka: 72 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
349 210 zł2 435 071 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 085 862 zł
Źródło próbki
CPV 45212· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
349 210 zł
Mediana
809 826 zł
Górny kwartyl
2 435 071 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Rejestr umów

Umowa z tego postępowania w Centralnym Rejestrze Umów

Zamawiający zgłosił zawartą umowę do rządowego rejestru. Zobacz kwotę, strony i aneksy wpisu.

Przeszukaj Centralny Rejestr Umów →

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Łuków prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łuków.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 367 770 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45212140-9 (Obiekty rekreacyjne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: SAFEPLACE Konrad Kozieł (Borzechów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 7 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.