Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

To ogłoszenie jest wynikiem postępowania bez wyboru wykonawcy. Szczegóły formalne znajdziesz w treści ogłoszenia.

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
2 ofertywszystkie od małych i średnich firm
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wykonanie roboty budowlanej polegającej na wymianie pokrycia dachowego, dociepleniu dachu nad salą konferencyjną (...) w budynku Oddziału Pomorskiego PIG-PIB w Szczecinie,

Zamawiający Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy (Warszawa, Mazowieckie) opublikował wynik postępowania „Wykonanie roboty budowlanej polegającej na wymianie pokrycia dachowego, dociepleniu dachu…”. Złożono 2 oferty.

Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 309 356 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty, wszystkie od małych i średnich firm.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000332133

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rakowiecka 4

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

00-975

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

piotr.zych@pgi.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.pgi.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/pgi

1.7.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Instytut Badawczy

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Geologia

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie roboty budowlanej polegającej na wymianie pokrycia dachowego, dociepleniu dachu nad salą konferencyjną (...) w budynku Oddziału Pomorskiego PIG-PIB w Szczecinie,

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c7e21a9d-8772-44fb-9eaf-c967fab8fbcf

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00409540

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00340067

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

EDZ.26.62.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest Wykonanie roboty budowlanej polegającej na wymianie pokrycia dachowego, dociepleniu dachu nad salą konferencyjną, malowaniu pomieszczeń na poddaszu i remontu murku wraz z kwietnikiem przy wejściu głównym w budynku Oddziału Pomorskiego Państwowego Instytutu Geologicznego - Państwowego Instytutu Badawczego w Szczecinie, przy ul. Wieniawskiego 20 w Szczecinie.

4.5.3.)Główny kod CPV

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45261410-1 - Izolowanie dachu

45261900-3 - Naprawa i konserwacja dachów

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

W prowadzonym przez Zamawiającego postępowaniu na wykonanie roboty
budowlanej polegającej na wymianie pokrycia dachowego, dociepleniu dachu nad salą konferencyjną,
malowaniu pomieszczeń na poddaszu i remontu murku wraz z kwietnikiem przy wejściu głównym w
budynku Oddziału Pomorskiego Państwowego Instytutu Geologicznego - Państwowego Instytutu
Badawczego w Szczecinie, przy ul. Wieniawskiego 20 do upływu terminu wyznaczonego do składania ofert tj.
do dnia 30.07.2026 r. do godziny 10:00 wpłynęły 2 oferty jednakże wszystkie złożone oferty przekraczały środki
jakie zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Oferta, która uzyskała najwyższą liczbę punktów w przyjętych w ramach postępowania kryteriach oceny ofert
przekraczała kwotę jaką zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację zamówienia o 109.604,03 zł brutto a
zamawiający nie dysponuje środkami, które mógł by przeznaczyć na zwiększenie kwoty przeznaczonej na
realizację Umowy.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

279604,03 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

582776,10 PLN

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45261210-9Wykonywanie pokryć dachowych
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
309 356 zł
Próbka: 19 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
221 951 zł1 079 001 zł
Rozstęp międzykwartylowy
857 050 zł
Źródło próbki
CPV 45261210· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
221 951 zł
Mediana
309 356 zł
Górny kwartyl
1 079 001 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45261210-9 (Wykonywanie pokryć dachowych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.