Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Ręczne i mechaniczne oczyszczanie miasta Krakowa z podziałem na części - część 3

Zamawiający Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o. o. (Kraków, Małopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Ręczne i mechaniczne oczyszczanie miasta Krakowa z podziałem na części - część 3”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o. o.Kraków, Małopolskieopublikowano 27 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 865 234 zł
Konkurencyjność
~2,8 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o. o.

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 350641392

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Nowohucka 1

1.4.2.)Miejscowość

Kraków

1.4.3.)Kod pocztowy

31-580

1.4.4.)Województwo

małopolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL213 - Miasto Kraków

1.4.7.)Numer telefonu

+48 12 64 62 202

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

beata.wolnik@mpo.krakow.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://mpo.krakow.pl/pl/main

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b613279c-cfb6-11ee-875e-a22221c84ba7

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00409151

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-08-27

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2024/S 015-00042604

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.7.)Nazwa zamówienia

Ręczne i mechaniczne oczyszczanie miasta Krakowa z podziałem na części - część 3

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Zakres przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie ręcznego i mechanicznego oczyszczania miasta Krakowa z podziałem części: Część 1 (Rejon 1, Rejon 5-4, Rejon 5-6), Część 2 (Rejon 2, Rejon 5-1, Rejon 5-2, Rejon 5-3), Część 3 (Rejon 3, Rejon 5-5, Rejon 5-7), Część 4 (Rejon 4, Rejon 5-8, Rejon 5-9). 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera zał. nr 1 do SWZ. 3. Miejsce świadczenia usługi: Część 3 – obejmuje ręczne i mechaniczne oczyszczanie* na obszarze obejmującym Rejon nr 3, którego granica biegnie wzdłuż południowo zachodniej granicy miasta, wzdłuż rzeki Wisły obejmując jej prawy brzeg do Mostu Dębnickiego (bez mostu), wzdłuż ul. Konopnickiej do Ronda Matecznego, wzdłuż ulicy Wadowickiej i Zakopiańskiej do południowej granicy miasta (pasy drogowe ulic Konopnickiej, Ronda Grunwaldzkiego, Ronda Matecznego, Wadowickiej i Zakopiańskiej nie należą do rejonu) – Rejon 3 na załączniku graficznym (zał. nr 1c do SWZ) oraz utrzymanie czystości na terenach zielonych pasów drogowych, wydzielonych torowisk tramwajowych, pętli autobusowych i tramwajowych oraz pozimowe, interwencyjne i letnie oczyszczanie wskazanych chodników, ścieżek rowerowych, chodników wraz z miejscami postojowymi w Strefie Płatnego Parkowania (SPP) i innych powierzchni utwardzonych, zwanych dalej łącznie „chodnikami” oraz ich mechaniczne zmywanie na obszarze obejmującym Rejon 5-5 i Rejon 5-7 na załączniku graficznym (zał. Nr 1c do SWZ). * z mechanicznego oczyszczania wyłączone są jezdnie ulic Monte Cassino, Zielińskiego, Kapelanka, Praskiej (od ul. Zielińskiego do ul. Tynieckiej), Tynieckiej, Bolesława Śmiałego, Bogucianki, Skotnickiej, Winnickiej, Zawiłej, Babińskiego, Bunscha, Bobrzyńskiego, Grota Roweckiego, Brożka, Dąbrowa, Podgórki i Kozienickiej. 4. Podział przedmiotu zamówienia na części: Zamawiający dopuszcza składanie oferty częściowych na poszczególne części z tym zastrzeżeniem, iż Wykonawca może złożyć ofertę tylko na jedną część – dotyczy zarówno wykonawców wspólnie jak i samodzielnie ubiegających się o zamówienie. 5. Kluczowe zadania: Zamawiający zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań. Przez kluczowe zadania, o których mowa w zdaniu poprzednim, Zamawiający rozumie wszelkie prace za wyjątkiem likwidacji skutków burz i wichur oraz likwidacji zamuleń. 6. Zatrudnienie na podstawie stosunku pracy: Wykonawca zobowiązany jest zatrudniać przez cały okres realizacji przedmiotu zamówienia na podstawie stosunku pracy osoby uczestniczące w wykonaniu przedmiotu zamówienia tj. jako kierowcy pojazdów, w ilości nie mniejszej niż 19 pracowników oraz obsadę pojazdów w ilości nie mniejszej niż 10 pracowników. Zamawiający w okresie realizacji przedmiotu zamówienia będzie weryfikował zatrudnienie przez Wykonawcę lub podwykonawcę na zasadach określonych w projekcie umowy stanowiący zał. nr 2 do SWZ. 7. Termin wykonania przedmiotu zamówienia: od daty podpisania umowy, lecz nie wcześniej niż od dnia 1 marca 2024 r. do 28 lutego 2025 r. - z zastrzeżeniem zmian przewidzianych w projekcie umowy stanowiącym zał. nr 2 do SWZ

3.9.)Główny kod CPV

90610000-6 - Usługi sprzątania i zamiatania ulic

3.10.)Dodatkowy kod CPV

90611000-3 - Usługi sprzątania ulic

90612000-0 - Usługi zamiatania ulic

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2024-02-29

4.2.)Okres realizacji zamówienia

od 2024-03-01 do 2025-02-28

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

PreZero Małopolska Sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

734 106 65 87

4.3.3.)Ulica

Kosiarzy 5a

4.3.4.)Miejscowość

Kraków

4.3.5.)Kod pocztowy

30-731

4.3.6.)Województwo

małopolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

3455790,20 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2024/S 074-00219938

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2024-11-07

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

3455790,20 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90610000-6Usługi sprzątania i zamiatania ulic
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
865 234 zł
Próbka: 26 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
392 496 zł3 145 274 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 752 778 zł
Źródło próbki
CPV 90610000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
392 496 zł
Mediana
865 234 zł
Górny kwartyl
3 145 274 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o. o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kraków.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90610000-6 (Usługi sprzątania i zamiatania ulic). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.