Usługa w zakresie odbioru, transportu oraz unieszkodliwiania odpadów medycznych
Zamawiający Szpital Miejski Specjalistyczny im. Gabriela Narutowicza w Krakowie (Kraków, Małopolskie) prowadzi postępowanie „Usługa w zakresie odbioru, transportu oraz unieszkodliwiania odpadów medycznych”. Termin składania ofert upływa 3 września 2026, 12:00. Wadium: 39 500 zł.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 871 880 zł
- Wadium
- 39 500 zł
- Termin składania ofert
- 3 września 2026, 12:002d 13h
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1168, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,8 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
04 sierpnia 2026
Termin ofert: 3 września 2026 12:00
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest usługa odbioru, transportu i unieszkodliwiania odpadów medycznych, w tym niebezpiecznych, na rzecz szpitala.
- 2
WarunkiUmowa ma trwać 24 miesiące, a wykonawca musi dysponować kierowcami z odpowiednimi uprawnieniami, w tym ADR, oraz pojazdami i kontenerami spełniającymi wymagania dla transportu odpadów niebezpiecznych.
- 3
ZakresZakres obejmuje odpady o kodach 180102*, 180103*, 180106*, 180108*, 180101, 180107 i 180109, a szacunkowa łączna ilość wynosi 361,300 Mg.
- 4
ZakresZamawiający nie stawia warunków w zakresie sytuacji ekonomicznej lub finansowej, ale wymaga decyzji zezwalającej na prowadzenie działalności dotyczącej gospodarki odpadami.
- 5
RyzykoWadium wynosi 39 500 zł, a wykonawca ma je wnieść przed upływem terminu składania ofert.
Kontekst Atlasu
- To zamówienie pojawia się nie pierwszy raz: podobne postępowanie z 2024 r. wygrał ECO-ABC Sp. z o.o.
- Konkurencja u tego zamawiającego jest niewielka: średnio 1,4 oferty na postępowanie przy 84 rozstrzygnięciach z ostatnich 3 lat, a 61% z nich miało jednego oferenta (w kraju: 32%).
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Szpital Miejski Specjalistyczny im. Gabriela Narutowicza w Krakowie |
| NIP | 9451932621 |
| Adres | ul. Prądnicka 35-37, 31-202 Kraków |
| Region (NUTS) | PL213 – Małopolskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Usługa w zakresie odbioru, transportu oraz unieszkodliwiania odpadów medycznych |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 90524000-6 - Usługi w zakresie odpadów medycznych |
| Dodatkowe kody CPV | 90500000-2 - Usługi związane z odpadami |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości: 39500 PLN. Wadium musi zostać wniesione przed upływem terminu składania ofert, tj. do dnia 2026-09-03 do godz. 11:00 , według wyboru Wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu; 2) gwarancjach bankowych; 3) gwarancjach ubezpieczeniowych; 4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (t.j. Dz.U. z 2023r. poz. 462). |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-03 11:00 |
Informacje dodatkowe
- 1.Jednolity europejski dokument zamówienia.
- 2.Oświadczenie wykonawcy dotyczące odrębnych przesłanek wykluczenia.
- 3.Oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
- 4.Oświadczenie z art. 117 ust. 4 ustawy - jeżeli dotyczy.
- 5.Wykaz części zamówienia, której wykonanie wykonawca zamierza powierzyć podwykonawcom - jeżeli dotyczy.
- 6.Oświadczenie Wykonawcy w zakresie pochodzenia z państwa członkowskiego UE lub państwa trzeciego – załącznik nr 10 do SWZ.
Wykaz dokumentów składanych na wezwanie zamawiającego: - 1.Informacja z Krajowego Rejestru Karnego.
- 2.Oświadczenie wykonawcy w sprawie grupy kapitałowej.
- 3.Zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego.
- 4.Zaświadczenie z ZUS lub KRUS.
- 5.Odpis lub informacja z KRS lub CEIDG.
- 6.Informacja z odpowiedniego rejestru lub inny równoważny dokument .
- 7.Dokument potwierdzający niezaleganie z opłacaniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne.
- 8.Dokument potwierdzający, że nie otwarto likwidacji wykonawcy.
- 9.Oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu wstępnym.
- 10.Decyzja (zezwolenie) właściwego terytorialnie organu na prowadzenie działalności dotyczącej gospodarowaniem odpadami medycznymi objętych przedmiotem zamówienia w zakresie unieszkodliwiania odpadów, zgodnie z ustawą o odpadach z dnia 14.12.2012 r. oraz dokumentu potwierdzającego uzyskanie wpisu do rejestru, o którym mowa w Rozdziale 2 Działu IV ww. ustawy.
- 11.Oświadczenie, że osoby (kierowcy), które będą wykonywać zamówienie w imieniu Wykonawcy lub uczestniczyć w jego wykonaniu, posiadają odpowiednie uprawnienia określone powszechnie obowiązującymi przepisami prawa oraz zaświadczenia ADR, zgodnie z ustawą z dnia 19 sierpnia 2011 roku o przewozie towarów niebezpiecznych (Dz.U.2021.756 t.j.) wraz z wykazem kierowców posiadających aktualne uprawnienia ADR (w wykazie musi się znaleźć informacja dotycząca nr zaświadczenia ADR oraz czasu ważności zaświadczenia).
- 12.Oświadczenie, że pojazdy (z umieszczonym trwale logo firmy na pojeździe), kontenery (pojemniki) spełniają wymagania, o którym mowa w ustawie z dnia 19 sierpnia 2011 roku o przewozie towarów niebezpiecznych oraz o zobowiązaniu się do prowadzenia działalności objętej niniejszym zamówieniem zgodnie z właściwymi przepisami prawa, w tym z umową „umowa ADR” – Umową europejską dotyczącą międzynarodowego przewozu drogowego towarów niebezpiecznych (ADR), sporządzona w Genewie dnia 30 września 1957 r. (Dz.U. z 2011r. poz. 641), wraz ze zmianami obowiązującymi od dnia ich wejścia w życie w stosunku do Rzeczypospolitej Polskiej, ogłoszonymi we właściwy sposób.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.