Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

W dniu otwarcia ofert Zamawiający ujawnił kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, która wynosiła: 248.987,56 zł brutto. Najkorzystniejsza złożona oferta opiewała na kwotę: 259.981,80 zł brutto. Oferta ta została odrzucona. Następna w kolejności oferta została złożona na kwotę: 261.622,00 zł brutto. Oferta ta została odrzucona. Następna w kolejności oferta w kwocie: 380.415,80 zł brutto również została odrzucona. Pozostała oferta z kwotą: 505.000,00 zł brutto. Różnica pomiędzy ww. kwotą a kwotą, którą Zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia przekracza możl

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zakup biletów miesięcznych na dowóz i rozwóz dzieci do szkół i przedszkoli na terenie Gminy Krzemieniewo w roku szkolnym 2026/2027

Zamawiający Gmina Krzemieniewo (Krzemieniewo, Wielkopolskie) opublikował wynik postępowania „Zakup biletów miesięcznych na dowóz i rozwóz dzieci do szkół i przedszkoli na terenie…”.

Zamawiający: Gmina KrzemieniewoKrzemieniewo, Wielkopolskieopublikowano 26 sierpnia 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 382 869 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~2,3 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: W dniu otwarcia ofert Zamawiający ujawnił kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, która wynosiła: 248.987,56 zł brutto. Najkorzystniejsza złożona oferta opiewała na kwotę: 259.981,80 zł brutto. Oferta ta została odrzucona. Następna w… Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA KRZEMIENIEWO

1.3.)Oddział zamawiającego

Dział Zamówień Publicznych

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 411050681

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Dworcowa 34

1.5.2.)Miejscowość

Krzemieniewo

1.5.3.)Kod pocztowy

64-120

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL417 - Leszczyński

1.5.7.)Numer telefonu

65 536 92 00

1.5.8.)Numer faksu

65 529 75 15

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zwgm@krzemieniewo.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.krzemieniewo.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/krzemieniewo

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup biletów miesięcznych na dowóz i rozwóz dzieci do szkół i przedszkoli na terenie Gminy Krzemieniewo w roku szkolnym 2026/2027

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-28c6a6ca-d372-4d1f-9352-6a6627b7c9d6

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00409036

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00048869/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Zakup biletów miesięcznych na dowóz i rozwóz dzieci do szkół i przedszkoli na terenie Gminy Krzemieniewo

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00361807

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RRGP.271.4.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem postępowania jest wykonanie usługi dowozu i rozwozu dzieci do szkół i przedszkoli na terenie Gminy Krzemieniewo. Wskazana usługa będzie świadczona w roku szkolnym 2026/2027. Usługa świadczona będzie we wszystkie dni nauki szkolnej z wyjątkiem sobót, świąt i innych dni ustawowo wolnych od zajęć szkolnych określonych na podstawie przepisów Rozporządzenia Ministerstwa Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz.U. 2023 r., poz. 1211) na podstawie biletów miesięcznych na utworzonych przez Zamawiającego liniach regularnych z pierwszeństwem przejazdu dzieci z imiennym biletem miesięcznym szkolnym i opiekunów z biletem miesięcznym (cena biletów zostanie ustalona w niniejszym postępowaniu).

2. Liczba osób korzystających z przewozu na terenie Gminy Krzemieniewo w okresie objętym niniejszym postępowaniem jest liczbą szacunkową i wynosi około 460 dzieci oraz
2 opiekunów, których zapewnia Zamawiający – po jednej osobie na każdy pojazd Wykonawcy.

3. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp. Zamawiający może udzielić dotychczasowemu Wykonawcy usługi zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług, dla których wartość nie przekroczy 20% wartości zamówienia podstawowego, w przypadku m.in. konieczności dowiezienia i rozwiezienia większej ilości dzieci. Wykonawca zobowiązany jest do zastosowania kwot nie wyższych niż zastosowanych w zamówieniu podstawowym. Prawo opcji będzie realizowane na podstawie aneksu do umowy podstawowej.

4. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmniejszenia do 20% liczby dzieci korzystających z przewozu. Z tytułu zmniejszenia ilości dowożonych uczniów Zamawiający nie przewiduje ponoszenia dodatkowych opłat, a Wykonawca nie będzie rościł pretensji, ani żądał rekompensaty finansowej, jeżeli wartość zamówienia będzie mniejsza niż szacowana przez Zamawiającego.

5. Wykonawca na każdy miesiąc kalendarzowy zobowiązany jest wydać na 2 dni przed rozpoczęciem nowego miesiąca bilety dla dzieci i opiekunów, tj. uprawnionych do przejazdu wg imiennej listy sporządzanej przez Zamawiającego. Lista ta, będzie podana do wiadomości Wykonawcy do 23 dnia każdego miesiąca poprzedzającego miesiąc, na który bilety zostaną zakupione, w formie poczty elektronicznej z niezwłocznym potwierdzeniem pisemnym.

6. Kursy odbywać się będą według harmonogramu przedstawionego przez Zamawiającego. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w rozkładzie dowozów i rozwozów z powodu zmiany planów lekcji, odpracowywania dni wolnych, itp.

7. Przedmiot zamówienia obejmuje dowóz i rozwóz uczniów wraz z opiekunami do placówek oświatowych:
1) Publiczne Przedszkole w Krzemieniewie, ul. Spółdzielcza 48, 64-120 Krzemieniewo
2) Publiczna Szkoła Podstawowa w Drobninie, Drobnin 25, 64-120 Krzemieniewo
3) Publiczna Szkoła Podstawowa im. Józefa Ponikiewskiego w Nowym Belęcinie, Nowy Belęcin 30, 64-120 Krzemieniewo,
4) Publiczna Szkoła Podstawowa w Pawłowicach im. Powstańców Wielkopolskich w Pawłowicach - 2 punkty placówki, tj. ul. Zielona 16 i ul. Leszczyńska 6, 64-122 Pawłowice
5) Zespół Szkół Gminy Krzemieniewo Przedszkole Szkoła Podstawowa w Garzynie, ul. Leszczyńska 50, 64-120 Garzyn.

8. Usługę przewozu Wykonawca winien wykonać dwoma środkami transportu, z liczbą miejsc siedzących 60 i więcej, przystosowanymi do przewozu dzieci szkolnych i przedszkolnych, spełniającym wszystkie zasady bezpieczeństwa i higieny oraz komfortu jazdy, zgodnie z przepisami i zasadami określonymi w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresie ich niezbędnego wyposażenia (tj. Dz. U. z 2024 r., poz. 502).

9. Środki transportu wykorzystywane do przewozu dzieci muszą być przystosowane do ich przewozu zgodnie z przepisami ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. prawo o ruchu drogowym (tj. Dz. U. z 2024 r., poz. 1251 ze zm.).

10. Wykonawca zobowiązany jest do uzyskania wszystkich pozostałych zezwoleń wynikających z przepisów prawa, niezbędnych do świadczenia usługi objętej przedmiotem umowy przed rozpoczęciem jej świadczenia.

11. W przypadku awarii lub uszkodzenia pojazdu wykonującego przewóz, Wykonawca będzie niezwłocznie zobowiązany do zapewniania zastępczego środka transportu spełniającego wymogi Zamawiającego w ciągu minimum 20 minut – maksymalnie 50 minut.

12. Wykonawca winien posiadać uprawnienia do świadczenia przewozu osób, tj. zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego wydane na podstawie ustawy z dnia 6 września 2001 roku o transporcie drogowym (tj. Dz. U. z 2025 r. poz. 1490 z późn. zm.) lub ważne zezwolenie/licencję wydaną na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.

13. Wykonawca zobligowany jest zapewnić wszystkim przewożonym uczniom miejsca siedzące.

14. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zwrócenia biletów już zakupionych najpóźniej do 5 dnia miesiąca, na który zostały zakupione, bez ponoszenia kosztu ich zakupu.

15. Zamawiający nie bierze żadnej odpowiedzialności za wypadki i zdarzenia jakiegokolwiek typu, w wyniku których nastąpi uszkodzenie ciała, śmierć czy szkoda materialna, spowodowana działalnością Wykonawcy. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za szkody wynikające z wypadków lub innych zdarzeń wynikłych w czasie realizacji usługi stanowiącej przedmiot umowy. W związku z powyższym, Wykonawca jest obowiązany posiadać ubezpieczenie OC w zakresie prowadzonej działalności. Ponadto konieczne jest posiadanie aktualnych badań technicznych i ubezpieczenie przewożonych w ramach umowy osób od następstw nieszczęśliwych wypadków. Dokumenty potwierdzające wykonanie aktualnych badań technicznych oraz dokument potwierdzający ubezpieczenie przewożonych w ramach umowy osób od następstw nieszczęśliwych wypadków, Wykonawca będzie zobowiązany okazać na wezwanie Zamawiającego przed podpisaniem umowy. Ww. dokumenty muszą być aktualne przez cały czas trwania umowy. Jeżeli w dniu składania dokumentu potwierdzającego ubezpieczenie OC w zakresie prowadzonej działalności termin w nim wskazany jest krótszy niż termin wykonania zamówienia, Wykonawca jest zobowiązany przedłużyć ten termin i przekazać Zamawiającemu stosowne potwierdzenie na wezwanie.

16. Zaleca się Wykonawcom bardzo dokładne zapoznanie się z warunkami wykonywania przedmiotu zamówienia w celu prawidłowego oszacowania przez Wykonawcę kosztów i ryzyka usługi, oraz uzyskania i zweryfikowania wszelkich danych jakie mogą być niezbędne w przygotowaniu oferty i podpisaniu umowy na wykonanie przedmiotu zamówienia.
17. Planowany rozkład jazdy autobusu zawarto w Załączniku nr 3 do SWZ.

18. Wykonawca jest zobligowany do ochrony danych osobowych uzyskanych w celu świadczenia usługi przewozu stanowiącej przedmiot zamówienia. Pozyskane dane osobowe mogą być wykorzystywane wyłącznie w celu realizacji przedmiotu zamówienia.

19. W okresie ferii zimowych i przerw świątecznych, Wykonawca jest zobowiązany pomniejszyć proporcjonalnie cenę za bilety.

4.5.3.)Główny kod CPV

60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

W dniu otwarcia ofert Zamawiający ujawnił kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, która wynosiła: 248.987,56 zł brutto. Najkorzystniejsza złożona oferta opiewała na kwotę: 259.981,80 zł brutto. Oferta ta została odrzucona. Następna w kolejności oferta została złożona na kwotę: 261.622,00 zł brutto. Oferta ta została odrzucona. Następna w kolejności oferta w kwocie: 380.415,80 zł brutto również została odrzucona. Pozostała oferta z kwotą: 505.000,00 zł brutto. Różnica pomiędzy ww. kwotą a kwotą, którą Zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia przekracza możliwości finansowe Zamawiającego, który nie jest w stanie w chwili obecnej zwiększyć środków do poziomu umożliwiającego zawarcie umowy.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60112000-6Usługi w zakresie publicznego trans…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
382 869 zł
Próbka: 40 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
199 301 zł656 309 zł
Rozstęp międzykwartylowy
457 009 zł
Źródło próbki
CPV 60112000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
199 301 zł
Mediana
382 869 zł
Górny kwartyl
656 309 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Krzemieniewo prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Krzemieniewo.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60112000-6 (Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.