Zmiana ogłoszenia · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie ogłoszenia
Zmiana ogłoszenia

Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadania „Zagospodarowanie terenów Polanki Redłowskiej w Gdyni z udziałem rozwiązań opartych na przyrodzie”

Zamawiający Zarząd Dróg Miejskich (Gdynia, Pomorskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadania…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Zarząd Dróg MiejskichGdynia, Pomorskieopublikowano 26 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
Konkurencyjność
~3,6 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

5 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana ogłoszenia

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Zarząd Dróg Miejskich

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 191675557

1.4.)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

10 Lutego 24

1.4.2.)Miejscowość

Gdynia

1.4.3.)Kod pocztowy

81-364

1.4.4.)Województwo

pomorskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL633 - Trójmiejski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@zdm-gdynia.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.zdm-gdynia.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.6.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00408922

2.2.)Data ogłoszenia

2026-08-26

Sekcja 3

Zmiana ogłoszenia

PunktPoleWartość
3.1.)Nazwa zmienianego ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu

3.2.)Numer zmienianego ogłoszenia w BZP

2026/BZP 00380142

3.3.)Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia

01

3.4.)Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
4.2.2.Krótki opis przedmiotu zamówienia Przed zmianą

1. Przedmiotem zamówienia jest Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadania „Zagospodarowanie terenów Polanki Redłowskiej w Gdyni z udziałem rozwiązań opartych na przyrodzie. 2. Zamówienie nie jest podzielone na części. 3. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia, warunki jego realizacji oraz obowiązki Wykonawcy zawierają załączniki do SWZ: 1) Załącznik A Opis przedmiotu zamówienia – Polanka Redłowska; 2) Załącznik 1A Formularz cenowy 3) Załącznik 6 Projektowane postanowienia umowy; Po zmianie: 1. Przedmiotem zamówienia jest Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadania „Zagospodarowanie terenów Polanki Redłowskiej w Gdyni z udziałem rozwiązań opartych na przyrodzie. 2. Zamówienie nie jest podzielone na części. 3. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia, warunki jego realizacji oraz obowiązki Wykonawcy zawierają załączniki do SWZ: 1) Załącznik A Opis przedmiotu zamówienia – Polanka Redłowska; 2) Załącznik 1A Formularz cenowy - ZMIENIONY; 3) Załącznik 6 Projektowane postanowienia umowy - ZMIENIONY.

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
4.2.9.Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji Przed zmianą

Na podstawie art. 441 ustawy Pzp, Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie zamówienia, odpowiednio rodzaj i wartość opcji w odniesieniu do: Nadzoru autorskiego dla wytworzonego w ramach realizacji zamówienia opracowania. Opcja może zostać uruchomiona po zakończeniu prac projektowych objętych zamówieniem podstawowym w terminie do 30.01.2029 r. (max do 4 lata od podpisania umowy na projekt) a) W celu uruchomienia prawa opcji, Zamawiający przekaże Wykonawcy oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji, podpisane przez osobę umocowaną, na adres e-mail Wykonawcy wskazany w umowie. b) Oświadczenie o uruchomieniu prawa opcji może zostać złożone Wykonawcy w okresie po zakończeniu prac projektowych objętych zamówieniem podstawowym i przygotowania Zamawiającego do wszczęcia postępowania o zamówienie publiczne na realizację robót budowlanych oraz w czasie realizacji robót budowlanych wykonywanych w oparciu o opracowaną dokumentację projektową dla zamówienia. c) Uruchomioną opcję będzie realizować zgodnie z OPZ oraz określonych w Projektowanych postanowieniach umowy – Załącznikami do SWZ. 1) Uruchomioną opcję należy zrealizować zgodnie z OPZ oraz określonych w Projektowanych postanowieniach umowy – Załącznikami do SWZ. 2) Wykonawca przyjmuje, że usługi objęte prawem opcji, będą realizowane w zakresie i wielkości, zgodnie ze złożonym przez Zamawiającego oświadczeniem. 3) Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszego zamówienia. Usługi objęte prawem opcji zostaną zlecone w przypadku wystąpienia konieczności ich wykonania, stosownie do wynikłych potrzeb i możliwości ich sfinansowania, 4) Zamawiający może z prawa opcji nie skorzystać lub skorzystać w części. Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego. Nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego. 5) Zamawiający dokona zapłaty wynagrodzenia wykonawcy za wykonanie usług objętych prawem opcji w wysokości określonej w umowie. 6) Odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zamówienie w ramach opcji, w tym odpowiedzialność w postaci kar umownych, realizacja uprawnień Zamawiającego wynikających z umowy, następować będzie na analogicznych zasadach, jak w przypadku zamówienia podstawowego objętego przedmiotem zamówienia. Po zmianie: Na podstawie art. 441 ustawy Pzp, Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie zamówienia, odpowiednio rodzaj i wartość opcji w odniesieniu do: Nadzoru autorskiego dla wytworzonego w ramach realizacji zamówienia opracowania. Opcja może zostać uruchomiona po zakończeniu prac projektowych objętych zamówieniem podstawowym w terminie do 30.01.2029 r. (max do 4 lata od podpisania umowy na projekt) a) W celu uruchomienia prawa opcji, Zamawiający przekaże Wykonawcy oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji, podpisane przez osobę umocowaną, na adres e-mail Wykonawcy wskazany w umowie. b) Oświadczenie o uruchomieniu prawa opcji może zostać złożone Wykonawcy w okresie po zakończeniu prac projektowych objętych zamówieniem podstawowym i przygotowania Zamawiającego do wszczęcia postępowania o zamówienie publiczne na realizację robót budowlanych oraz w czasie realizacji robót budowlanych wykonywanych w oparciu o opracowaną dokumentację projektową dla zamówienia. c) Uruchomioną opcję będzie realizować zgodnie z OPZ oraz określonych w Projektowanych postanowieniach umowy – Załącznikami do SWZ. 1) Uruchomioną opcję należy zrealizować zgodnie z OPZ oraz określonych w Projektowanych postanowieniach umowy – Załącznikami do SWZ. 2) Wykonawca przyjmuje, że usługi objęte prawem opcji, będą realizowane w zakresie i wielkości, zgodnie ze złożonym przez Zamawiającego oświadczeniem. 3) Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszego zamówienia. Usługi objęte prawem opcji zostaną zlecone w przypadku wystąpienia konieczności ich wykonania, stosownie do wynikłych potrzeb i możliwości ich sfinansowania, 4) Zamawiający może z prawa opcji nie skorzystać. Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego. Nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego. 5) Zamawiający dokona zapłaty wynagrodzenia wykonawcy za wykonanie usług objętych prawem opcji w wysokości określonej w umowie. 6) Odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zamówienie w ramach opcji, w tym odpowiedzialność w postaci kar umownych, realizacja uprawnień Zamawiającego wynikających z umowy, następować będzie na analogicznych zasadach, jak w przypadku zamówienia podstawowego objętego przedmiotem zamówienia.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

Brak kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zarząd Dróg Miejskich prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gdynia.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.