AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Modernizacja świetlicy wiejskiej w miejscowości Jednaczewo

Zamawiający Gmina Łomża (Łomża, Podlaskie) prowadzi postępowanie „Modernizacja świetlicy wiejskiej w miejscowości Jednaczewo”. Termin składania ofert upływa 10 września 2026, 10:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina ŁomżaŁomża, Podlaskieopublikowano 26 sierpnia 2026

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
10 września 2026, 10:00
7d 19h
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofertDecyduje wyłącznie cena

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    26 sierpnia 2026

    Termin ofert: 10 września 2026 10:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    TerminTermin składania ofert upływa 10 września 2026 roku o godzinie 10:00.

  • 2

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 100%.

  • 3

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Modernizacja świetlicy wiejskiej w miejscowości Jednaczewo.

  • 4

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Kontekst Atlasu

  • Zamówienia tego zamawiającego przyciągają wykonawców: średnio 3,4 ofert na postępowanie przy 71 rozstrzygnięciach z ostatnich 3 lat (w kraju: 3,7).
  • Warto wiedzieć przed przygotowaniem oferty: 28% postępowań tego zamawiającego z ostatnich 3 lat zakończyło się unieważnieniem (średnia w kraju: 14%).

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Łomża

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 450669944

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Marii Skłodowskiej-Curie 1a

1.5.2.)Miejscowość

Łomża

1.5.3.)Kod pocztowy

18-400

1.5.4.)Województwo

podlaskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL842 - Łomżyński

1.5.7.)Numer telefonu

0

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@gminalomza.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://gminalomza.pl/bip/

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja świetlicy wiejskiej w miejscowości Jednaczewo

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-2002901a-6d04-464b-a4e8-43e50f7077cc

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00408480

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00065204/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.9 Modernizacja świetlicy wiejskiej w miejscowości Jednaczewo

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://gminalomza.ezamawiajacy.pl/pn/GMINALOMZA/demand/315745/notice/public/details

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://gminalomza.ezamawiajacy.pl/pn/GMINALOMZA/demand/315745/notice/public/details

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Opisane w dziale XIII SWZ

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Opisane w dziale II SWZ

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

WI.271.1.14.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Modernizacja świetlicy wiejskiej w miejscowości Jednaczewo
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na modernizacji łazienek oraz rozbudowy wewnętrznej instalacji gazowej w budynku świetlicy wiejskiej w Jednaczewie, realizowanych w ramach zadania pn. „Modernizacja świetlicy wiejskiej w miejscowości Jednaczewo”.
2. Zakres robót budowlanych obejmuje m.in.
ZAKRES I – Remont i modernizacja łazienek w świetlicy wiejskiej, która jest finansowana z ,,Programu odnowy wsi województwa podlaskiego – Kreatywna wieś” oraz budżetu Gminy Łomża. Zakres robót obejmuje m.in.:
a) roboty rozbiórkowe,
b) murowanie, tynkowanie,
c) szpachlowanie, malowanie,
d) wykonanie sufitu podwieszanego,
e) roboty posadzkowe,
f) zakup i montaż stolarki drzwiowej,
g) roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne,
h) roboty instalacyjne elektryczne,
i) montaż urządzeń sanitarnych oraz wyposażenia,
j) wykonanie prób, badań i uruchomienia instalacji.
W szczególności należy:
a) wymienić istniejące oświetlenia na energooszczędne LED (w całej świetlicy);
b) zamontować baterie bezdotykowe wraz z czujnikami monitorującymi zużycie wody,
c) zamontować spłuczki oszczędzających wodę.

ZAKRES II - Rozbudowa wewnętrznej instalacji gazowej, która jest finansowana z budżetu Gminy Łomża. Zakres robót obejmuje m.in.:
a) wykonanie nowych odcinków instalacji gazowej,
b) montaż armatury oraz urządzeń przewidzianych dokumentacją,
c) wykonanie przejść przez przegrody budowlane wraz z ich uszczelnieniem,
d) wykonanie prób szczelności instalacji,
e) uruchomienie instalacji oraz przekazanie jej do użytkowania zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Zakres robót obejmuje również wykonanie wszystkich robót towarzyszących, porządkowych oraz odtworzeniowych niezbędnych do prawidłowej realizacji inwestycji.
Wszystkie wymiary należy sprawdzić bezpośrednio na obiekcie. Wszystkie prace powinny być wykonywane zgodnie ze sztuką budowlaną, z obowiązującymi przepisami Prawa Budowlanego, Polskimi Normami oraz przepisami BHP.
Szczegółowy zakres zamówienia w zakresie robót budowlanych został określony w dokumentacji technicznej, przedmiarach robót oraz Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ).
Zadanie realizowane jest w ramach „Fundusz Wsparcia Gmin i Powiatów 2026” oraz współfinansowane ze środków własnych Gminy Łomża.
Wszystkie zainstalowane urządzenia i wbudowane materiały powinny posiadać odpowiednie certyfikaty.

4.2.6.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-04

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Nie

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Nie

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Opisane w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących Załącznik nr 2 do SWZ

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Tak

7.6.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-10 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://gminalomza.ezamawiajacy.pl

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-10 10:00

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-10-09

8.5.)Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji

Tak

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1594 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 134 zł1 828 825 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 595 691 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 134 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 828 825 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 10.09.2026, 10:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Gmina Łomża prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łomża.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.