Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
3 597 750 zł
Umowa zawarta
26 sierpnia 2026
Okres realizacji
15 miesiące
Oferty w postępowaniu
7 ofertceny: 2 894 227 zł – 5 656 278 złodrzucone: 5wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 24% od najtańszej złożonej (część ofert odrzucono)
Kryteria wyboru
Cena60%OKRES GWARANCJI UDZIELONEJ PRZEZ WYKONAWCĘ POWYŻEJ 60 MIESIĘCY40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

REMONT MOSTU NAD C.B.N. W CIĄGU DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 906 W KM 5+047 W MIEJSCOWOŚCI LUBLINIEC O NR EW. 134 POLEGAJĄCY NA WYMIANIE USTROJU NOŚNEGO ZGODNIE Z PFU

Zamawiający Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach (Katowice, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „REMONT MOSTU NAD C.B.N. W CIĄGU DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 906 W KM 5+047 W MIEJSCOWOŚCI…”, wybierając ofertę wykonawcy DETAL KONSTRUKCJE SP. Z O.O. Wartość umowy: 3 597 750 zł. Złożono 7 ofert.

Zamawiający: Zarząd Dróg Wojewódzkich w KatowicachKatowice, Śląskieopublikowano 26 sierpnia 2026
Wartość umowy
3 597 750 zł
Liczba ofert
7 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy DETAL KONSTRUKCJE SP. Z O.O. (Sułkowice), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 3 597 750,00 zł (umowę zawarto 26 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 7 ofert; ceny wahały się od 2 894 226,90 zł do 5 656 278,00 zł. Odrzucono 5 ofert.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 15 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276303005

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Lechicka 24

1.5.2.)Miejscowość

Katowice

1.5.3.)Kod pocztowy

40-609

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22A - Katowicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

cichocka@zdw.katowice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

zdw.katowice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1333301

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


zarządzanie drogami wojewódzkimi

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

REMONT MOSTU NAD C.B.N. W CIĄGU DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 906 W KM 5+047 W MIEJSCOWOŚCI LUBLINIEC O NR EW. 134 POLEGAJĄCY NA WYMIANIE USTROJU NOŚNEGO ZGODNIE Z PFU

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f12ab436-3f29-4993-a29e-682f7b20c483

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00408459

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00029412/10/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.12 Remont mostu nad c. b. n. w ciągu drogi wojewódzkiej nr 906 w km 5+047 w miejscowości Lubliniec o nr ew. 134 polegający na wymianie ustroju nośnego zgodnie z PFU.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00310605

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WM/TP/260512/1

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

2356900,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych polegających na wymianie ustroju nośnego (przęsła) oraz remoncie i wzmocnieniu podpór istniejącego mostu nad ciekiem bez nazwy (c.b.n) zlokalizowanego w km 5+047 drogi wojewódzkiej numer 906 w Lublińcu, wraz z remontem drogi wojewódzkiej na odcinku przyległym do obiektu, w zakresie niezbędnym dla wykonania robót remontowych istniejącego mostu. Szczegóły zadania opisane zostały w programie funkcjonalno-użytkowym, Przedmiarze Robót i dokumentach zamówienia

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45221100-3 - Roboty budowlane w zakresie budowy mostów

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45111250-5 - Badanie gruntu

71351910-5 - Usługi geologiczne

77211400-6 - Usługi wycinania drzew

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

7

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

5

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2894226,90 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

5656278,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

3597750,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

DETAL KONSTRUKCJE SP. Z O.O.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

68120836029

7.3.3)Ulica

ul. Królewska 277

7.3.4)Miejscowość

Sułkowice

7.3.5)Kod pocztowy

32-440

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-26

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

3597750,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

15 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
551 722 zł
Próbka: 1588 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
551 722 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Katowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 3 597 750 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: DETAL KONSTRUKCJE SP. Z O.O. (Sułkowice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 7 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.