Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
STRABAG INFRASTRUKTURA POŁUDNIE SP. Z O.O.· WROCŁAW
Wartość umowy
4 218 284 zł
Umowa zawarta
26 sierpnia 2026
Okres realizacji
12 miesiące
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 4 218 284 zł – 5 754 236 złodrzucone: 2
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%OKRES GWARANCJI UDZIELONEJ PRZEZ WYKONAWCĘ40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

ROZBUDOWA DROGI WOJEWÓDZKIEJ POLEGAJĄCA NA BUDOWIE CHODNIKA WZDŁUŻ DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 930 (UL. WOLNOŚCI) W POŁOMI.

Zamawiający Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach (Katowice, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „ROZBUDOWA DROGI WOJEWÓDZKIEJ POLEGAJĄCA NA BUDOWIE CHODNIKA WZDŁUŻ DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR…”, wybierając ofertę wykonawcy STRABAG INFRASTRUKTURA POŁUDNIE SP. Z O.O. Wartość umowy: 4 218 284 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Zarząd Dróg Wojewódzkich w KatowicachKatowice, Śląskieopublikowano 26 sierpnia 2026
Wartość umowy
4 218 284 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    21 lipca 2026

    Termin ofert: 7 sierpnia 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    26 sierpnia 2026

    5 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy STRABAG INFRASTRUKTURA POŁUDNIE SP. Z O.O. (WROCŁAW).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 4 218 284,21 zł (umowę zawarto 26 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 4 218 284,21 zł do 5 754 235,51 zł. Odrzucono 2 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 12 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276303005

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Lechicka 24

1.5.2.)Miejscowość

Katowice

1.5.3.)Kod pocztowy

40-609

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22A - Katowicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

marciniak@zdw.katowice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

zdw.katowice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1345779

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


zarządzanie drogami wojewódzkimi

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

ROZBUDOWA DROGI WOJEWÓDZKIEJ POLEGAJĄCA NA BUDOWIE CHODNIKA WZDŁUŻ DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 930 (UL. WOLNOŚCI) W POŁOMI.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-02a7a428-3164-4758-9804-1875a00b10ea

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00407763

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00029412/09/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.14 Rozbudowa drogi wojewódzkiej polegająca na budowie chodnika wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 930 (ul. Wolności) w Połomi

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00354210

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WI/TP/260714/1

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

5467521,32 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakres inwestycji obejmuje m.in.:
• budowa chodnika przylegającego do jezdni,
• poszerzenie pasa ruchu do 3,50 m,
• budowę/przebudowę zjazdów indywidualnych i publicznych,
• budowę przepustu na cieku Kolejówka,
• budowę muru oporowego na dojeździe do przepustu,
• budowę odwodnienia w postaci wpustów, ścieków korytkowych, kanalizacji deszczowej, drenaży,
• wycinkę kolidujących drzew i krzewów,
• przebudowę kolidującej z zamierzeniem projektowym infrastruktury sieci elektroenergetycznej oraz telekomunikacyjnej,
• budowę oświetlenia ulicznego,
• budowę kanału technologicznego,
• wykonanie urządzeń bezpieczeństwa ruchu (bariery ochronne, poręcze itp.).
Szczegóły zadania opisane zostały w opisie przedmiotu zamówienia, Przedmiarze Robót i dokumentach zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111230-9 - Roboty w zakresie stabilizacji gruntu

45111240-2 - Roboty w zakresie odwadniania gruntu

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

45232310-8 - Roboty budowlane w zakresie linii telefonicznych

45233140-2 - Roboty drogowe

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233320-8 - Fundamentowanie dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

4218284,21 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

5754235,51 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

4218284,21 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

STRABAG INFRASTRUKTURA POŁUDNIE SP. Z O.O.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

010663804

7.3.3)Ulica

UL. WYŚCIGOWA 58

7.3.4)Miejscowość

WROCŁAW

7.3.5)Kod pocztowy

53-012

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Roboty drogowe (Roboty przygotowawcze i rozbiórkowe, Usunięcie drzew i krzewów, Rozbiórki elementów dróg i ogrodzeń, Frezowanie nawierzchni bitumicznej, Roboty ziemne, Konstrukcja zatoki autobusowej, Wymiana gruntu, Odwodnienie korpusu drogowego, Podbudowy z kruszywa oraz stabilizowane cementem, Krawężniki i obrzeża, Nawierzchnie i chodniki oraz zjazdy z kostki brukowej, Elementy ulic, Fundamentowanie i zbrojenie, Betonowanie, Ścieki uliczne, Rowy, Przepusty, Roboty brukarskie, Roboty wykończeniowe, Urządzenia bezpieczeństwa ruchu, Oznakowanie pionowe i poziome, Bariery ochronne i poręcze, Zieleń i mała architektura), Roboty mostowe, Budowa kanalizacji deszczowej, Przebudowa sieci elektroenergetycznych nN i SN, Oświetlenie drogowe, Budowa i przebudowa sieci telekomunikacyjnej, Zabezpieczenie i regulacja urządzeń podziemnych i naziemnych, Tymczasowa organizacja ruchu, Kompleksowa obsługa geodezyjna budowy, Nadzory branżowe, Inne roboty. Na etapie składania oferty nazwy podwykonawców nie są jeszcze znane

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-26

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

4218284,21 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Katowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 4 218 284 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: STRABAG INFRASTRUKTURA POŁUDNIE SP. Z O.O. (WROCŁAW). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.