Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
229 561 zł
Umowa zawarta
26 sierpnia 2026
Okres realizacji
do 30 listopada 2026
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 229 561 zł – 371 130 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja Placu Zabaw przynależnego do Żłobka Miejskiego przy ul. Garnizonowej w Dobrym Mieście wraz z doposażeniem

Zamawiający Gmina Dobre Miasto (Dobre Miasto, Warmińsko-Mazurskie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja Placu Zabaw przynależnego do Żłobka Miejskiego przy ul. Garnizonowej w…”, wybierając ofertę wykonawcy NOVUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Wartość umowy: 229 561 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina Dobre MiastoDobre Miasto, Warmińsko-Mazurskie (powiat Olsztyński →)opublikowano 26 sierpnia 2026
Wartość umowy
229 561 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~4,3 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    22 lipca 2026

    Termin ofert: 7 sierpnia 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    26 sierpnia 2026

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy NOVUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Szczytno).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 229 560,63 zł (umowę zawarto 26 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 229 560,63 zł do 371 130,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 30 listopada 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Dobre Miasto

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 510743657

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Warszawska 14

1.5.2.)Miejscowość

Dobre Miasto

1.5.3.)Kod pocztowy

11-040

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL622 - Olsztyński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

info@dobremiasto.com.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://bip.dobremiasto.com.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-4b5d3307-fb95-4e19-b612-2bfe0abf1fec

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja Placu Zabaw przynależnego do Żłobka Miejskiego przy ul. Garnizonowej w Dobrym Mieście wraz z doposażeniem

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-4b5d3307-fb95-4e19-b612-2bfe0abf1fec

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00408450

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00042928/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.14 Modernizacja Placu Zabaw przynależnego do Żłobka Miejskiego przy ul. Garnizonowej w Dobrym Mieście wraz z doposażeniem

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00355324

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

FR.271.22.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na modernizacji Placu Zabaw przynależnego do Żłobka Miejskiego przy ul. Garnizonowej w Dobrym Mieście wraz z doposażeniem.
2. Modernizacja placu zabaw polega w szczególności na:
1) wykonaniu bezpiecznej nawierzchni amortyzującej upadki posiadającej wymaganą grubość i jednorodną fakturę zewnętrzną, równość nawierzchni powinna mieścić się w przedziale +/- 5 mm na łacie 2 m; studzienki kanalizacyjne znajdujące się na terenie placu zabaw muszą zostać zabezpieczone nawierzchnią bezpieczną z możliwością ich otworzenia;
2) doposażeniu placu zabaw w altanę kreatywności wraz z utwardzeniem terenu pod altaną z kostki betonowej gr. 6 cm oraz urządzenia zabawowe:
a) Altana typu TIPI z kotwami, przeznaczona do użytkowania przez dzieci
w wieku od 1 do 7 lat; konstrukcja wykonana z impregnowanego ciśnieniowo drewna sosnowego o grubości elementów minimum 20–25 mm; wszystkie elementy metalowe i okucia odporne na działanie warunków atmosferycznych oraz promieniowania UV; urządzenie przeznaczone do trwałego montażu w gruncie za pomocą systemu kotew;
minimalne parametry:
wymiary: ok. 122 × 116 × 176 cm,
liczba użytkowników: minimum 4;
b) Duży zestaw sensoryczny do zabaw z wodą i błotem przeznaczony do prowadzenia zabaw edukacyjnych z wykorzystaniem piasku, wody i materiałów naturalnych; konstrukcja wykonana z impregnowanego drewna sosnowego o grubości minimum 20–25 mm; elementy metalowe zabezpieczone przed korozją;
minimalne parametry:
wymiary: ok. 228 × 173 × 55 cm,
wysokość: ok. 49–55 cm,
przeznaczenie dla dzieci w wieku 1–7 lat;
c) Duża tablica do malowania (wolnostojąca) przeznaczona do użytkowania na placach zabaw oraz terenach rekreacyjnych; konstrukcja wykonana z impregnowanego drewna sosnowego; powierzchnia robocza wykonana z przezroczystej płyty plexi o grubości minimum 12 mm, umożliwiającej malowanie farbami oraz markerami suchościeralnymi
z obu stron;
minimalne parametry:
wymiary: ok. 120 × 57 × 132 cm,
liczba użytkowników: minimum 2,
wiek użytkowników: 1–7 lat;
d) Duża tablica do rysowania kredą (wolnostojąca); konstrukcja wykonana z impregnowanego drewna sosnowego; powierzchnia robocza wykonana ze sklejki pokrytej trwałą powłoką umożliwiającą wielokrotne rysowanie kredą.
minimalne parametry:
wymiary: ok. 120 × 57 × 132 cm,
liczba użytkowników: minimum 2,
grupa wiekowa: 1–7 lat;
e) Kuchnia błotna z kotwami przeznaczona do prowadzenia zabaw sensorycznych z wykorzystaniem piasku, wody oraz materiałów naturalnych; konstrukcja wykonana z impregnowanego drewna sosnowego; urządzenie wyposażone w co najmniej w blat roboczy, pojemnik pełniący funkcję zlewu, półkę oraz elementy umożliwiające zawieszanie akcesoriów; pojemnik wykonany z odpornego na warunki atmosferyczne tworzywa sztucznego;
minimalne parametry:
wymiary: ok. 120 × 52 × 93 cm,
liczba użytkowników: minimum 4,
wiek użytkowników: 1–7 lat;
f) Stolik z dwoma pojemnikami do prowadzenia zabaw sensorycznych oraz przechowywania materiałów wykorzystywanych podczas zajęć; konstrukcja wykonana z impregnowanego drewna sosnowego; urządzenie wyposażone w dwa wyjmowane pojemniki wykonane z trwałego tworzywa odpornego na działanie czynników atmosferycznych;
minimalne parametry:
wymiary: ok. 120 × 52 × 58 cm,
liczba użytkowników: minimum 4,
grupa wiekowa: 1–7 lat.
g) Skrzynia ogrodowa z kotwami przeznaczona do przechowywania zabawek, narzędzi oraz wyposażenia placu zabaw; konstrukcja wykonana z impregnowanego drewna sosnowego; pokrywa wyposażona w mechanizm zabezpieczający przed przypadkowym opadnięciem lub zatrzaśnięciem;
minimalne parametry:
wymiary: ok. 125 × 62 × 65 cm,
liczba użytkowników: minimum 2;
h) Parasol ogrodowy prostokątny – 2 sztuki (wolnostojący) przeznaczony do zacienienia stref wypoczynku na terenie placu zabaw; każdy parasol powinien posiadać: czaszę prostokątną o wymiarach około 400 × 300 cm, konstrukcję aluminiową z bocznym wysięgnikiem, możliwość obrotu czaszy, podstawę granitową o masie minimum 120 kg wyposażoną w kółka z blokadą, pokrowiec ochronny, poszycie wykonane z tkaniny poliestrowej o gramaturze minimum 240 g/m², powłokę poliuretanową, odporność na działanie promieniowania UV (UPF 50+), właściwości wodoodporne, kolor uzgodniony z Zamawiającym.
3. Na terenie placu zabaw znajdują się istniejące urządzenia zabawowe, w związku z czym Wykonawca zobowiązany jest uwzględnić w realizacji zadania również ewentualne prace naprawcze, regulacyjne lub dostosowawcze istniejących elementów placu zabaw, jeżeli okażą się one niezbędne do uzyskania dokumentu z kontroli potwierdzającego zgodność placu zabaw lub nawierzchni z normami PN-EN 1176 lub PN-EN 1177, o którym mowa
w ust. 4.
4. Wykonawca zobowiązany jest do uzyskania odpowiedniego dokumentu z kontroli potwierdzającej zgodność placu zabaw lub nawierzchni z Normami PN-EN 1176 lub 1177 wystawionego przez niezależną, wyspecjalizowaną, zewnętrzną jednostkę kontrolującą, która nie była bezpośrednio zaangażowana w montaż i nie jest odpowiedzialna za ewentualne prace naprawcze i związane z tym wydatki.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

37535200-9 - Wyposażenie placów zabaw

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

229560,63 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

371130,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

229560,63 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

NOVUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7451796890

7.3.3)Ulica

Gnieźnieńska

7.3.4)Miejscowość

Szczytno

7.3.5)Kod pocztowy

12-100

7.3.6.)Województwo

warmińsko-mazurskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-26

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

229560,63 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-11-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
551 722 zł
Próbka: 1588 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
551 722 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Dobre Miasto prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Dobre Miasto.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 229 561 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: NOVUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Szczytno). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.