Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
499 011 zł
Umowa zawarta
4 sierpnia 2026
Okres realizacji
120 dni
Oferty w postępowaniu
2 ofertyodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Skrócenie terminu wykonania zamówienia40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Przeglądy techniczne i konserwacja pomp na terenie NW: Gostyń, Oborniki, Kościan, Śrem”

Zamawiający Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie (Warszawa, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Przeglądy techniczne i konserwacja pomp na terenie NW: Gostyń, Oborniki, Kościan, Śrem”, wybierając ofertę wykonawcy KSB Polska Sp. z o.o. Wartość umowy: 499 011 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody PolskieWarszawa, Mazowieckieopublikowano 26 sierpnia 2026
Wartość umowy
499 011 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~2,5 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    29 czerwca 2026

    Termin ofert: 8 lipca 2026 12:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    26 sierpnia 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy KSB Polska Sp. z o.o. (Ożarów Mazowiecki), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 499 011,00 zł (umowę zawarto 4 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 120 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 368302575

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Chałubińskiego 8

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

00-613

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.poznan@wody.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.gov.pl/web/wody-polskie

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://wodypolskie.ezamawiajacy.pl/pn/pgwwp/demand/301655/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Państwowa Osoba Prawna

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Środowisko

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Przeglądy techniczne i konserwacja pomp na terenie NW: Gostyń, Oborniki, Kościan, Śrem”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c90fa765-cb4f-49ea-a6d7-25f4361b129f

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00408305

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00116193/12/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań
1.3.56 Przeglądy techniczny i konserwacja pomp na terenie NW

Gostyń, Oborniki, Kościan

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00312871

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

P.ROZ.270.2.70.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

410540 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie przeglądów technicznych i remontów na pompowniach Kąty, Wojnowice, Wonieść, Drzeczkowo, Nielęgowo, Separowo na terenie działania Nadzoru Wodnego w Kościanie, Zbęchy Pole Nadzoru Wodnego w Gostyniu, Orłowo-Ludomy Nadzoru Wodnego w Obornikach, Zaborowo Nadzoru Wodnego w Śremie.
Czynności do wykonania:
• naprawa i wymiana przewodów zasilających, przewodów sterujących, pokryw silnika oraz łożysk,
• oczyszczanie części hydraulicznych, wymiana łożysk, uszczelnień, o-ring, wymiana oleju, próby ciśnieniowe komór olejowych,
• uszczelnienie mechaniczne pomp,
• czyszczenie i smarowanie klap zwrotnych na tłoczniu pomp,
• remonty klap zwrotnych, wymiana szekli
• usprawnianie zasuw nożycowych, zabezpieczenie antykorozyjne śrub nasmarowanie prowadnic,
• wymiana akumulatorów w rozdzielnicy,
• wymiana lamp świetlówkowych,
• wymiana przekaźników czujnika wilgoci,
• wymiana termostatów wentylatorów,
• demontaż uszkodzonych i wyeksploatowanych wszystkich elementów wyposażenia elektrycznego, bezpieczników, sygnalizatorów alarmu, naprawa alarmu, przewodów i okablowania itp.
• wymiana sond hydrostatycznych
• przegląd i konserwacja pomp
• przegląd i konserwacja szaf sterowniczych oraz instalacji wentylacyjnych w pompowniach
• przegląd i konserwacja szaf monitoringu
• przegląd i konserwacja wyciągarek, suwnic
• przegląd i konserwacja systemy sygnalizacji włamania
• przegląd i konserwacja systemu monitoringu wizyjnego na obiektach
• przegląd i konserwacja szczelności i mocowania łączeń rurociągów
• pomiar rezystancji izolacji kabli
Szczegółowy zakres i rodzaj prac przewidzianych do wykonania w ramach przedmiotu zamówienia określa
 Opis przedmiotu zamówienia,
 Formularz cenowy,
 Wzór umowy.

4.5.3.)Główny kod CPV

50511000-0 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji pomp

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

50800000-3 - Różne usługi w zakresie napraw i konserwacji

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

499011,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

499011,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

499011,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

KSB Polska Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5260021183

7.3.3)Ulica

ul. Świerkowa 1d

7.3.4)Miejscowość

Ożarów Mazowiecki

7.3.5)Kod pocztowy

05-850

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-04

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

499011,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

120 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

50511000-0Usługi w zakresie napraw i konserwa…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 499 011 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 50511000-0 (Usługi w zakresie napraw i konserwacji pomp). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: KSB Polska Sp. z o.o. (Ożarów Mazowiecki). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.