AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Budowa przepustu na rzece Muławce w ciągu drogi gminnej Nr 126013N, z budową tymczasowej drogi objazdowej, tymczasowego rowu obiegowego oraz tymczasowego przepustu

Zamawiający Gmina Kętrzyn (Kętrzyn, Warmińsko-Mazurskie) prowadzi postępowanie „Budowa przepustu na rzece Muławce w ciągu drogi gminnej Nr 126013N, z budową tymczasowej…”. Termin składania ofert upływa 25 września 2026, 12:00. Wadium: 3000 zł.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina KętrzynKętrzyn, Warmińsko-Mazurskie (powiat Kętrzyński →)opublikowano 26 sierpnia 2026

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 551 722 zł
Wadium
3000 zł
Termin składania ofert
25 września 2026, 12:00
25d 0h
Konkurencyjność
~4,3 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Okres gwarancji jakości i rękojmi40%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    26 sierpnia 2026

    Termin ofert: 25 września 2026 12:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    TerminTermin składania ofert upływa 25 września 2026 roku o godzinie 12:00.

  • 2

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, Okres gwarancji jakości i rękojmi 40%.

  • 3

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Budowa przepustu na rzece Muławce w ciągu drogi gminnej Nr 126013N, z budową tymczasowej drogi objazdowej, tymczasowego rowu obiegowego oraz tymczasowego przepustu.

  • 4

    RyzykoWadium: 3 000,00 zł.

Kontekst Atlasu

  • O zamówienia tego zamawiającego rzadko się tłoczy: 65% jego postępowań z ostatnich 3 lat miało tylko jedną ofertę, średnio 1,5 oferty na postępowanie (średnia krajowa: 3,7).

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA KĘTRZYN

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 510742876

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Tadeusza Kościuszki 2

1.5.2.)Miejscowość

Kętrzyn

1.5.3.)Kod pocztowy

11-400

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL622 - Olsztyński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

anna.grabias@gminaketrzyn.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.gminaketrzyn.pl/

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa przepustu na rzece Muławce w ciągu drogi gminnej Nr 126013N, z budową tymczasowej drogi objazdowej, tymczasowego rowu obiegowego oraz tymczasowego przepustu

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f178b781-2546-48fa-91c9-db2fd154cde6

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00408169

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00017846/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Przebudowa mostu na rzece Muławka w ciągu drogi gminnej Nr 126013N

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f178b781-2546-48fa-91c9-db2fd154cde6

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która dostępna jest pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl/. Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne.
2. Zamawiający wyznacza następujące osoby do kontaktu z Wykonawcami: Anna Grabias email: anna.grabias@gminaketrzyn.pl, tel. (0-89) 650 51 74.

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej
https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”.
Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia ani logowania.
Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych lub dokumentów elektronicznych będących kopią elektroniczną treści zapisanej w postaci papierowej (cyfrowe odwzorowania) musi być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych.
Dokumenty elektroniczne (wykaz poszczególnych dokumentów i oświadczeń składanych w postępowaniu oraz ich forma, sposób sporządzania i przekazywania zostały określone przez Zamawiającego w rozdz. XIII SWZ), o których mowa w § 2 ust. 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych, sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych i przekazuje się jako załączniki. W przypadku formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy Pzp, ww. regulacje nie będą miały bezpośredniego zastosowania.
Informacje, oświadczenia lub dokumenty, inne niż wymienione w § 2 ust. 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych, przekazywane w postępowaniu sporządza się w postaci elektronicznej:
a) w formatach danych określonych w przepisach rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności (i przekazuje się jako załącznik), lub
b) jako tekst wpisany bezpośrednio do wiadomości przekazywanej przy użyciu środków komunikacji elektronicznej (np. w treści wiadomości e-mail lub w treści „Formularza do komunikacji”).

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że:
1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Kętrzyn, Tadeusza Kościuszki 2, 11-400 Kętrzyn.
2. W sprawach z zakresu ochrony danych osobowych mogą Państwo kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych ( IOD). Funkcję tę sprawuje: Rafał Andrzejewski. Kontakt z IOD pod adresem email: iod.r.andrzejewski@szkoleniaprawnicze.com.pl oraz telefonicznie pod nr telefonu: 504 976 690.
3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w zw. z ustawą z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2026 r. poz. 793 ze zm.), dalej „ustawa Pzp” w celu związanym z niniejszym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonym w trybie podstawowym.
4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 oraz art. 74 ustawy Pzp.
5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 i 4 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, w sposób gwarantujący jego nienaruszalność, jeżeli okres obowiązywania umowy w sprawie zamówienia publicznego przekracza 4 lata, zamawiający przechowuje protokół postępowania wraz z załącznikami przez cały okres obowiązywania umowy w sprawie zamówienia publicznego.
6. Obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp.
7. W odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO.
8. Posiada Pani/Pan:
a. na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących.
• W przypadku korzystania z tego uprawnienia, zamawiający może żądać wskazania dodatkowych informacji, mających na celu sprecyzowanie nazwy lub daty zakończonego postępowania o udzielenie zamówienia (zgodnie z art. 75 ustawy Pzp).
• W przypadku gdy wniesienie żądania dotyczącego prawa, o którym mowa w art. 18 ust. 1 RODO spowoduje ograniczenie przetwarzania danych osobowych zawartych w protokole postępowania lub załącznikach do tego protokołu, od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia zamawiający nie udostępnia tych danych, chyba że zachodzą przesłanki, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO (74 ust. 3 ustawy Pzp)
b. na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania / uzupełnienia Pani/Pana danych osobowych. Skorzystanie przez osobę, której dane dotyczą, z tego uprawnienia
• nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia ani zmianą postanowień umowy w sprawie zamówienia publicznego w zakresie niezgodnym z ustawą (zgodnie z art. 19 ust. 2 ustawy Pzp);
• nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników (zgodnie z art. 76 ustawy Pzp). W przypadku danych osobowych zamieszczonych przez zamawiającego w Biuletynie Zamówień Publicznych, prawa, o których mowa w art. 15 i art. 16 rozporządzenia 2016/679, są wykonywane w drodze żądania skierowanego do zamawiającego.
c. na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO*. W postępowaniu o udzielenie zamówienia zgłoszenie żądania ograniczenia przetwarzania, nie ogranicza przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia tego postępowania (art. 19 ust. 3 ustawy Pzp)
d. prawo do ... kontynuacja w SWZ

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

RGG.271.31.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakres zamówienia obejmuje wykonanie robót z dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik do SWZ. Wykonawca w ramach zamówienia wykona:

1) Budowę tymczasowej drogi objazdowej, tymczasowego rowu obiegowego oraz tymczasowego przepustu;
2) Budowę przepustu o przekroju kołowym z z rury stalowej spiralnie karbowanej – długość przepustu - 19,55 m, średnica – 1400 mm, spadek podłużny przepustu – 1%;
Rura przepustu zostanie posadowiona na ławie żwirowej o grubości 30 cm i podsypce piaskowej o grubości 10 cm.
Ława żwirowa zostanie odcięta od podłoża geowłókniną separacyjną o gramaturze 300 g/m2.
Zasypka rury zostanie wykonana z gruntu sypkiego (żwir, pospółka, piasek gruby).
Pod rurą, na wlocie i wylocie, należy wykonać fundament betonowy z betonu C16/20 o przekroju 0,30x0,40 m.
Skarpy nasypu nad rurą należy wzmocnić brukiem i płytami ażurowymi na zaprawie
cementowej. Skarpy rzeki należy umocnić brukiem na zaprawie cementowej. Spoiny między kamieniami wypełnić zaprawą cementową. Dno rzeki wzmocnić narzutem kamiennym na długości 2 m przed wlotem i 4 m za wlotem przepustu.
Skarpy nieumocnione należy oczyścić, wyrównać i na tak przegotowanej powierzchni
należy rozłożyć humus o grubości 10 cm i obsiać trawą.
Nad przepustem zaprojektowano nawierzchnię drogi gminnej z płyt typu MON na długości 26 m, szerokości drogi z płyt 4,5 m. Płyty należy ułożyć na podbudowie z mieszanki niezwiązanej C50/30 o grubości 20 cm.
Materiały do wykonania zamówienia zapewnia Wykonawca.

4.2.6.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

45221113-7 - Roboty budowlane w zakresie mostowych przejść dla pieszych

45240000-1 - Budowa obiektów inżynierii wodnej

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

od 2026-11-01 do 2027-01-31

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Tak

4.2.14.)Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Zamawiający przewiduje udzielanie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 zgodnych
z przedmiotem niniejszego zamówienia, polegających na wykonaniu robót budowlanych podobnych do objętych niniejszym zamówieniem, tj. zamówień polegających na powtórzeniu wszystkich lub części z rodzajów robót budowlanych objętych niniejszym zamówieniem, o wielkości nie większej niż 50% wartości zamówienia podstawowego netto. Warunki udzielenia tego zamówienia zgodne będą z warunkami określonymi w SWZ dla zamówienia podstawowego.

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

1. Złożone oferty, które nie podlegają odrzuceniu, zostaną ocenione zgodnie z następującymi kryteriami:

Cena brutto (C) – waga 60% (maksymalnie 60 punktów)
Okres gwarancji jakości i rękojmi (G) – waga 40% (maksymalnie 40 punktów)

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Okres gwarancji jakości i rękojmi

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 1

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu
2.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące

2.1. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 2.2. uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 2.3. sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 2.4. zdolności technicznej lub zawodowej: 2.4.1. Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje na czas realizacji zamówienia 1 osobą, która będzie pełnić funkcję Kierownika Budowy, posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności inżynieryjnej mostowej LUB w specjalności inżynieryjnej drogowej (bez ograniczeń lub w ograniczonym zakresie odpowiednim do przedmiotu zamówienia) lub inne odpowiadające im uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, uprawniające do kierowania robotami budowlanymi stanowiącymi przedmiot zamówienia. 2.4.2. Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał w sposób należyty co najmniej 1 robotę budowlaną polegającą na budowie, przebudowie, remoncie lub rozbiórce obiektu inżynierskiego (przepustu lub mostu) lub robotę budowlaną o charakterze hydrotechnicznym w korycie cieku wodnego, o wartości tej roboty nie mniejszej niż 200.000,00 zł brutto.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

- wykazu osób według wzoru stanowiącego załącznik do SWZ, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi lub kontrolę jakości, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami; z treści wykazu musi wynikać, iż wykonawca spełnia warunek określony w rozdziale VII pkt 2.4.1;
- wykazu robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane (według wzoru stanowiącego załącznik do SWZ). Z treści wykazu musi wynikać, iż Wykonawca spełnia warunek określony w Rozdziale VII pkt 2.4.2 SWZ oraz dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie. Dowodami tymi są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty;

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Tak

6.4.1)Informacje dotyczące wadium

1) Wykonawca przystępujący do postępowania jest zobowiązany, przed upływem terminu składania ofert, wnieść wadium w kwocie
3.000,00 PLN (trzy tysiące złotych).
2) Wadium musi obejmować pełen okres związania ofertą.
3) Wadium może być wniesione w jednej lub kilku formach wskazanych w art. 97 ust. 7 ustawy Pzp.
4) Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy numer 20 1160 2202 0000 0004 5328 6682.
5) Wadium musi wpłynąć na wskazany rachunek bankowy Zamawiającego najpóźniej przed upływem terminu składania ofert (decyduje data wpływu na rachunek bankowy Zamawiającego).
6) Wadium wnoszone w poręczeniach lub gwarancjach należy załączyć do oferty w oryginale
w postaci dokumentu elektronicznego opatrzonego kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym przez wystawcę dokumentu. Dokument ten powinien zawierać następujące elementy:
- nazwę dającego zlecenie (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji (Zamawiającego), gwaranta/poręczyciela oraz wskazanie ich siedzib. Beneficjentem wskazanym w gwarancji lub poręczeniu musi być Gmina Kętrzyn, 11-400 Kętrzyn, ul. Tadeusza Kościuszki 2;
- określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją/poręczeniem;
- kwotę gwarancji/poręczenia;
- termin ważności gwarancji/poręczenia;
- zobowiązanie gwaranta do zapłacenia kwoty gwarancji/poręczenia bezwarunkowo, na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego, w sytuacjach określonych w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp.
7) W przypadku, gdy Wykonawca nie wniósł wadium lub wniósł w sposób nieprawidłowy lub nie utrzymywał wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złożył wniosek o zwrot wadium, w przypadku o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp, Zamawiający odrzuci ofertę na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 14 ustawy Pzp.
8) Zamawiający dokona zwrotu wadium na zasadach określonych w art. 98 ust. 1–5 ustawy Pzp.
9) Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami na podstawie art. 98 ust. 6 ustawy Pzp.

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania
i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty. Wszelka korespondencja będzie prowadzona przez Zamawiającego wyłącznie
z pełnomocnikiem.
2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenia,
o których mowa w Rozdziale IX ust. 1 SWZ, składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie,
z którego wynika, które roboty budowlane wykonają poszczególni wykonawcy.
4. Jeżeli została wybrana oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, Zamawiający może żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego kopii umowy regulującej współpracę tych Wykonawców.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

1. Wszelkie zmiany umowy wymagają, pod rygorem nieważności, zgody obu stron umowy w formie pisemnego aneksu podpisanego przez obie strony umowy i dopuszczalne są wyłącznie w granicach nienaruszających art. 455 ustawy Prawo zamówień publicznych.
2. Z zastrzeżeniem ust.1 dopuszczalne są następujące zmiany zawartej umowy:
a) w zakresie wynagrodzenia wykonawcy: w przypadku zmiany przepisów obowiązujących dot. podatku VAT, wynagrodzenie brutto będzie równe dotychczasowemu wynagrodzeniu netto, powiększonemu o kwotę podatku Vat, wynikającą z zastosowania nowej stawki;
b) w zakresie zmiany lub uzupełnienia dokumentacji projektowej lub specyfikacji techni cznych, jeżeli jest to niezbędne dla prawidłowego wykonania przedmiotu umowy lub uzasadnione ze względów technicznych lub użytkowych.
c) w zakresie zmiany terminu realizacji:
- w następstwie wykraczających poza terminy określone w KPA terminów procedur administracyjnych oraz innych terminów formalno-prawnych mających wpływ na terminy wykonania przedmiotu umowy, a niewynikających z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy - zmiana terminu wykonania o czas niezbędny na prawidłowe wykonanie przedmiotu umowy;
- w przypadku zmiany przepisów prawnych istotnych dla realizacji przedmiotu umowy
i mających wpływ na termin wykonania przedmiotu umowy - zmiana terminu wykona -
nia o czas niezbędny na prawidłowe wykonanie przedmiotu umowy;
- w przypadku wprowadzenia zmian w stosunku do dokumentacji projektowej lub
specyfikacji technicznych, będących podstawą realizacji przedmiotu umowy, jeżeli
wprowadzenie zmian wpływa na termin wykonania przedmiotu umowy -zmiana terminu
wykonania o czas niezbędny na prawidłowe wykonanie przedmiotu umowy;
- w przypadku działania siły wyższej (zdarzenie zewnętrzne, niemożliwe do przewidzenia
i niemożliwe do zapobieżenia), mającej bezpośredni wpływ na terminowość wykonania
robót - zmiana terminu wykonania o czas działania siły wyższej; w takiej sytuacji wyko-
nawca jest obowiązany zabezpieczyć teren budowy przed niepożądanym jej działaniem;
- w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych, utrzymujących się nieprzer-
wanie przez okres co najmniej 3 dni robocze i uniemożliwiających prowadzenie robót
budowlanych lub przeprowadzanie prób i sprawdzeń, w szczególności gwałtownych
opadów - zmiana terminu wykonania o czas utrzymywania się powyższych warunków;
w takiej sytuacji wykonawca jest obowiązany zabezpieczyć teren budowy przed niepo-
żądanym działaniem tych warunków ;
- w przypadku zlecenia wykonawcy wykonania robót dodatkowych , jeżeli te
roboty mają wpływ na termin wykonania przedmiotu umowy -zmiana terminu wyko-
nania o czas niezbędny na prawidłowe wykonanie robót dodatkowych;
- w przypadku wystąpienia konieczności przebudowy przyłączy lub sieci energetycznych
telekomunikacyjnych, wodociągowych, kanalizacyjnych lub gazowych, jeżeli prace te
kolidują z pracami objętymi niniejszą umową i wpływają na termin wykonania przed-
miotu umowy -zmiana terminu wykonania o czas niezbędny na prawidłowe wykona-
nie powyższych robót;

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-10 12:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Platforma e-Zamówienia

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-10 12:05

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-10-09

Sekcja 9

Pozostałe informacje

W przypadku rozbieżności pomiędzy danymi w formularzu ofertowym interaktywnym Platformy e-Zamówienia a treścią wypełnionego ZAŁ NR 2 DO SWZ- Formularz ofertowy , wiążąca jest treść załączonego i podpisanego cyfrowo dokumentu ZAŁ NR 2 DO SWZ- Formularz ofertowy.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
551 722 zł
Próbka: 1588 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
551 722 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 25.09.2026, 12:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Gmina Kętrzyn prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kętrzyn.
Tak. Wadium określono na 3000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.