Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Rozbudowa Żłobka w Zbąszyniu w ramach Programu Aktywny Maluch 2022 -2029, edycja 2.

Zamawiający Gmina Zbąszyń (Zbąszyń, Wielkopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Rozbudowa Żłobka w Zbąszyniu w ramach Programu Aktywny Maluch 2022 -2029, edycja 2”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina ZbąszyńZbąszyń, Wielkopolskie (powiat Nowotomyski →)opublikowano 26 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 551 722 zł
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Zbąszyń

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 970770712

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Porucznika Żwirki 1

1.4.2.)Miejscowość

Zbąszyń

1.4.3.)Kod pocztowy

64-360

1.4.4.)Województwo

wielkopolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL417 - Leszczyński

1.4.7.)Numer telefonu

68 3866009

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@zbaszyn.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zbaszyn.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-1935af4e-9af4-4c24-9576-c10395ea637e

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00407970

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-08-26

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/BZP 00465875

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

3.4.)Nazwa projektu lub programu

Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO), Program rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 Aktywny Maluch 2022-2029

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Rozbudowa Żłobka w Zbąszyniu w ramach Programu Aktywny Maluch 2022 -2029, edycja 2.

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest

Rozbudowa Żłobka w Zbąszyniu w ramach Programu Aktywny Maluch 2022-2029, edycja 2. 2. Szczegółowy zakres robót został opisany w dokumentacji projektowej, Przedmiarach Robót, Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót. 3. Wymaga się, aby Wykonawca do dnia odbioru końcowego przygotował dokumentację, niezbędną do uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu. 4. Płatności dokonywane będą w 2 częściach (I. cz. 50% wynagrodzenia, II. cz. - pozostała część ). 3. Dodatkowe informacje zawarte są w rozdz. III. SWZ.

3.9.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45215221-2 - Roboty budowlane w zakresie ośrodków opieki dziennej

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-04

4.2.)Okres realizacji zamówienia

6 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

ZRB Piotr Poniedziałek

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

970519969

4.3.3.)Ulica

Jaromierz 13

4.3.4.)Miejscowość

Kopanica

4.3.5.)Kod pocztowy

64-225

4.3.6.)Województwo

wielkopolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

1949780,05 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00580586/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-07-31

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

2

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Wystąpienie niekorzystnych warunków atmosferycznych, uniemożliwiających prowadzenie prac budowlanych.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Przedłużono termin wykonania zamówienia do 10.07.2026 r.

5.4.6.)Wartość zmiany

0

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.4.2.)Numer zmiany

2

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Dla poprawy funkcjonalności obiektu oraz obniżenia kosztów jego późniejszego utrzymania wprowadzono prace zamienne i roboty dodatkowe.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Zlecono mdz.in. wykonanie stropu nad łącznikiem, zmieniono układy zasilania CO i instalacji elektrycznej, rozszerzono zakres prac remontowych:
1) wzrosło wynagrodzenie Wykonawcy o kwotę 84 870,00 zł brutto
2) przedłużono termin zakończenia przedmiotu umowy do 31.07.2026 r.
3) zmieniono warunki płatności/harmonogram odbiorów poprzez wprowadzenie dodatkowej płatności.

5.4.6.)Wartość zmiany

84870,00

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

2048350,59 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
551 722 zł
Próbka: 1588 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
551 722 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Zbąszyń prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Zbąszyń.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.