Dostawa odczynników i materiałów laboratoryjnych na rzecz Instytutu Agrofizyki im. Bohdana Dobrzańskiego Polskiej Akademii Nauk w Lublinie – 6 części
Zamawiający Instytut Agrofizyki Im.bohdana Dobrzańskiego Polskiej Akademii Nauk (Lublin, Lubelskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Dostawa odczynników i materiałów laboratoryjnych na rzecz Instytutu Agrofizyki im.…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 604 052 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1571, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,5 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
6 wpisów- Ogłoszenie
22 czerwca 2026
Termin ofert: 1 lipca 2026 12:00Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
25 czerwca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawców
20 sierpnia 2026
2 oferty6 wykonawcówOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
21 sierpnia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
26 sierpnia 2026
- Wykonanie umowy
27 sierpnia 2026
Otwórz ogłoszenie →
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | INSTYTUT AGROFIZYKI IM.BOHDANA DOBRZAŃSKIEGO POLSKIEJ AKADEMII NAUK |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | NIP 9461824287 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Doświadczalna 4 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Lublin |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 20-290 |
| 1.4.4.) | Województwo | lubelskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL814 - Lubelski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | +48817445061 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | sekretariat@ipan.lublin.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://www.ipan.lublin.pl/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Polska Akademia Nauk i tworzone przez nią jednostki organizacyjne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-a940e5ef-942b-4b68-a820-64c05be6cb39 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00407927 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-26 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2026/BZP 00301966 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Tak |
| 3.4.) | Nazwa projektu lub programu | "Innovative practices, tools and products to boost soil fertility and peat substitution in horticultural crops" w ramach Programu Horyzont Europa; "Uprawy współrzędne roślin bobowatych i zbóż na rzecz zrównoważonego rolnictwa w Europie (Legume-cereal intercropping for sustainable agriculture across Europe)" w ramach Programu Horyzont Europa |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Dostawa odczynników i materiałów laboratoryjnych na rzecz Instytutu Agrofizyki im. Bohdana Dobrzańskiego Polskiej Akademii Nauk w Lublinie – 6 części |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem zamówienia jest dostawa odczynników laboratoryjnych według katalogu Syngen lub równoważnych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Załączniku nr 1.2 do SWZ. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 33696300-8 - Odczynniki chemiczne |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2026-07-21 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 14 dni |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Syngen Biotech Sp. z o.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 932122517 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Wrocław |
| 4.3.6.) | Województwo | dolnośląskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 2763,81 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2026/BZP 00399444/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-07-27 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 2763,81 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Sekcja 6Informacje dodatkowe
Projekt pt. „Metabolizm jednokomórkowych glonów w obecności bakteryjnych egzopolimerów i ich potencjał biodegradacyjny/bioakumulacyjny nowopojawiających się zanieczyszczeń środowiska” nr 2023/51/B/NZ9/02479, finansowany przez Narodowe Centrum Nauki w ramach konkursu OPUS-26
Projekt pt. „Innovative practices, tools and products to boost soil fertility and peat substitution in horticultural crops” (Akronim: SPIN-FERT) (nr umowy: Project 101157265 — SPIN-FERT) realizowany w ramach Programu Horyzont Europa
Projekt pt. "Ocena przydatności hydrożelu na bazie ligniny do ochrony gleb polskich przed zmianami klimatycznymi i zanieczyszczeniem, ProtectSoil, BNI/PST/2023/1/00108/U/00001, Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej"
Projekt pt. „Uprawy współrzędne roślin bobowatych i zbóż na rzecz zrównoważonego rolnictwa w Europie (Legume-cereal intercropping for sustainable agriculture across Europe)” (Akronim: LEGUMINOSE) (nr umowy: Project 101082289 - LEGUMINOSE) realizowany w ramach Programu Horyzont Europa
Projekt pt. „Mechanizmy warunkujące przydatność wybranych gatunków grzybów entomopatogennych w biokontroli - podejście multiomiczne” (akronim: EntomoFung-Omics), (nr projektu badawczego 2024/53/B/NZ9/01058) realizowany w ramach konkursu OPUS-27 finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki
Projekt pt. „Procesy sukcesji ekologicznej konsorcjów grzybów i bakterii biorących udział w rozkładzie drewna w lesie naturalnym” (akronim: SUKCESJA), (nr projektu badawczego 2025/57/B/NZ8/00811) realizowany w ramach konkursu OPUS-29 finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki
Projekt pt. „Interakcje mikrolistków i mikrobiomów jako funkcjonalne regulatory ich jakości, odporności i trwałości – studium przypadku dla wybranych ziół (kolendra, bazylia) i warzyw (rzodkiewka, burak) w odpowiedzi na zmiany klimatu” (Akronim MICROGREENS) (nr projektu badawczego 2022/45/B/NZ9/04254) realizowany w ramach konkursu OPUS-23 finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki
Projekt pt. „Holobiont roślinny i mikrobiom glebowy szansą dla zrównoważonej produkcji i zdrowia agroekosystemów” (Akronim HoloBIOme) finansowany ze środków budżetu państwa w ramach programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Nauka dla Społeczeństwa II” nr projektu NdS-II/SP/0263/2024/01”
Projekt pt. „Rola zdrowia gleby (soil health) w funkcjonowaniu geo(agro)ekosystemów - integracja badań naukowych i promocji wiedzy z uwzględnieniem zmian klimatu” (nr umowy: NdRS/SP/0112/2025/01) realizowany w ramach programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą Nauka dla Rozwoju Społeczeństwa
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.