Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Dostawa komory klimatycznej dla Instytutu Agrofizyki im. B. Dobrzańskiego Polskiej Akademii Nauk w Lublinie – 1 sztuka

Zamawiający Instytut Agrofizyki Im.bohdana Dobrzańskiego Polskiej Akademii Nauk (Lublin, Lubelskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Dostawa komory klimatycznej dla Instytutu Agrofizyki im. B. Dobrzańskiego Polskiej…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 300 000 zł
Konkurencyjność
~2,2 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. Wykonanie umowyBieżące

    28 sierpnia 2026

    1 wykonawca
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

INSTYTUT AGROFIZYKI IM.BOHDANA DOBRZAŃSKIEGO POLSKIEJ AKADEMII NAUK

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 9461824287

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Doświadczalna 4

1.4.2.)Miejscowość

Lublin

1.4.3.)Kod pocztowy

20-290

1.4.4.)Województwo

lubelskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL814 - Lubelski

1.4.7.)Numer telefonu

81 744 50 61

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@ipan.lublin.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.ipan.lublin.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Polska Akademia Nauk i tworzone przez nią jednostki organizacyjne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-bda5b88d-0363-449f-bbe8-2e06f300488a

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00412063

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-08-28

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2026/S 57-197096

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

3.7.)Nazwa zamówienia

Dostawa komory klimatycznej dla Instytutu Agrofizyki im. B. Dobrzańskiego Polskiej Akademii Nauk w Lublinie – 1 sztuka

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest Dostawa komory klimatycznej dla Instytutu Agrofizyki im. B. Dobrzańskiego Polskiej Akademii Nauk w Lublinie - 1 sztuka.
2. Zakres zamówienia obejmuje dostawę na rzecz Zamawiającego komory klimatycznej dla Instytutu Agrofizyki im. B. Dobrzańskiego Polskiej Akademii Nauk w Lublinie - 1 sztuka.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Załączniku nr 1 do SWZ.
ZESTAWIENIE MINIMALNYCH WYMAGANYCH PARAMETRÓW TECHNICZNYCH I UŻYTKOWYCH*
Komora klimatyczna – 1 sztuka
Lp. PARAMETRY WYMAGANE – MINIMALNE* WARUNEK
1. Wykonana ze stali nierdzewnej, izolowana termicznie, drzwi wewnętrzne szklane, hermetyczne oraz zewnętrzne metalowe, z bocznym portem dostępowym (średnica 2,5-4 cm), z wymuszonym obiegiem powietrza i przystosowana do pracy ciągłej Warunek konieczny
2. Pojemność całkowita komory: 600 - 700 litrów (tolerancja + 10%) Warunek konieczny
3. Pojemność użytkowa: minimum 540 litrów Warunek konieczny
4. Minimum 3 półki robocze, możliwość regulowana wysokość półek Warunek konieczny
5. Zakres regulacji temperatury ≥ 0 - 50 °C Warunek konieczny
6. Rozdzielczość nastawy temperatury: co 0,1 °C Warunek konieczny
7. Zakres wilgotności względnej: 20 - 90% RH Warunek konieczny
8. Rozdzielczość nastawy wilgotności: co 1 % RH Warunek konieczny
9. Wbudowany system oświetlenia wnętrza, lampy fluorescencyjne (30-36W) Warunek konieczny
10. Natężenie oświetlenia: nie mniejsze niż 12 000 lux Warunek konieczny
11. Automatyczny system regulacji i stabilizacji temperatury i wilgotności Warunek konieczny
12. Automatyczny system odszraniania Warunek konieczny
13. Sterownik cyfrowy z wyświetlaczem, umożliwiający kontrolę pracy wentylatora i systemów wewnętrznych, możliwość programowania cykli pracy oświetlenia (tryb dzień/noc), umożliwienie wprowadzania programów użytkownika, programowany czas pracy, niezależny termostat bezpieczeństwa, alarm przekroczenia temperatury i zabezpieczenie przed przegrzaniem Warunek konieczny
14. Port komunikacyjny: RS-232 lub USB Warunek konieczny
15. Wbudowana pamięć wewnętrzna do zapisu danych Warunek konieczny
16. Maksymalny pobór mocy: nie większy niż 2,5-3 kW Warunek konieczny
17. Stabilność parametrów w całej objętości komory Warunek konieczny
18. Wbudowany zbiornik na wodę destylowaną o pojemności min. 10 litrów z czujnikiem niskiego poziomu wody Warunek konieczny
19. Zbiornik na skropliny z alarmem przekroczenia poziomu i zaworem spustowym Warunek konieczny
20. Zasilanie: 230 V / 50 Hz Warunek konieczny
21. Gwarancja minimum 24 miesiące Warunek konieczny
UWAGA! Kryterium oceny ofert
22. Instrukcja obsługi w języku polskim i/lub angielskim Warunek konieczny

3.9.)Główny kod CPV

38000000-5 - Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego)

3.10.)Dodatkowy kod CPV

38500000-0 - Aparatura kontrolna i badawcza

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-21

4.2.)Okres realizacji zamówienia

56 dni

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Alab Sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

015606410

4.3.4.)Miejscowość

Warszawa

4.3.5.)Kod pocztowy

00-739

4.3.6.)Województwo

mazowieckie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

58455,75 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2026/S 117-423010

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-07-31

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

58455,75 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Nie

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Sekcja 6

Informacje dodatkowe

Źródło finansowania:
Projekt pt. „Czy biowęgiel wpływa na mikrobiotę jelitową i zrównoważony rozwój czarnej muchy?” nr 2024/55/B/NZ9/02474, finansowany przez Narodowe Centrum Nauki w ramach konkursu OPUS-28

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

38000000-5Sprzęt laboratoryjny, optyczny i pr…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
300 000 zł
Próbka: 45 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
48 137 zł766 480 zł
Rozstęp międzykwartylowy
718 343 zł
Źródło próbki
CPV 38000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
48 137 zł
Mediana
300 000 zł
Górny kwartyl
766 480 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Instytut Agrofizyki Im.bohdana Dobrzańskiego Polskiej Akademii Nauk prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lublin.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 38000000-5 (Sprzęt laboratoryjny. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.