Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Borecznica na działce nr 757 obręb Goszczowa i nr 1090 obręb Zagórze
Zamawiający Gmina Wielgomłyny (Wielgomłyny, Łódzkie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Borecznica na działce nr…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 332 977 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=4461, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
13 maja 2026
Termin ofert: 28 maja 2026 10:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
18 czerwca 2026
5 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
26 sierpnia 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Wielgomłyny |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 590648161 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Rynek 1 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Wielgomłyny |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 97-525 |
| 1.4.4.) | Województwo | łódzkie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL713 - Piotrkowski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 44 7871087 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | 44 7871082 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | urzad@wielgomlyny.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.wielgomlyny.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-fa2527f6-8cc1-4806-9a68-66cb78be6c44 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00407721 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-26 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2026/BZP 00241814 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Borecznica na działce nr 757 obręb Goszczowa i nr 1090 obręb Zagórze |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | Przedmiotem zamówienia jest | Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Borecznica na działce nr 757 obręb Goszczowa i nr 1090 obręb Zagórze, która obejmuje wykonanie: 1) nowej nawierzchni jezdni w formie nakładki asfaltowej, 2) nowej konstrukcji jezdni na poszerzeniach, 3) nowej konstrukcji nawierzchni jezdni na odcinku od km 0+000,00 do km 0+215,00 Długość łączna przebudowywanego odcinka drogi 897,23 mb. Szerokość jezdni zmienna 3,0 m, 4,0 m, Szerokość poszerzenia jezdni zmienna (zgodnie z PZT). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań Zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru określają: - opis przedmiotu zamówienia znajduje się w dokumentacji technicznej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót - załącznik nr 7 do SWZ, - przedmiarach robót - załącznik nr 8 do SWZ, - projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 6 do SWZ. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45233100-0 - Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg 45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni 45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2026-06-18 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 2 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Zakład Budowlano-Drogowy "DUKT" Sp. z o.o., Spółka Komandytowa |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 9591952026 |
| 4.3.3.) | Ulica | Przedborska |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Włoszczowa |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 29-100 |
| 4.3.6.) | Województwo | świętokrzyskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 356496,72 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2026/BZP 00295952/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-08-17 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 356496,72 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).