Wynik częściowy: umowy w 1 z 2 części, 1 unieważniono2 części
Łączna wartość umów
195 967 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    195 967 zł
    1 oferta
  2. Unieważniona
    Część 2
    Podstawa: art. 255 pkt 1 ustawy
Oferty w postępowaniu
1 oferta(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Czas dostawy40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zakup i dostawa materiałów - soli drogowej i piasku płukanego 0-2mm - do zimowego utrzymania dróg i ulic powiatowych w sezonie zimowym 2026-2027 z podziałem na 2 części

Zamawiający Powiatowy Zarząd Dróg w Kole (Koło, Wielkopolskie) rozstrzygnął częściowo postępowanie „Zakup i dostawa materiałów - soli drogowej i piasku płukanego 0-2mm - do zimowego…”: w części wybrano wykonawców, część zakończono bez wyboru lub unieważniono. Łączna wartość umów: 195 967 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Powiatowy Zarząd Dróg w KoleKoło, Wielkopolskie (powiat Kolski →)opublikowano 26 sierpnia 2026
Łączna wartość umów
195 967 zł
Liczba ofert
1 ofertałącznie, 2 części
Konkurencyjność
~2,1 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    08 lipca 2026

    Termin ofert: 17 lipca 2026 09:05
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: częściowo rozstrzygniętyBieżące

    26 sierpnia 2026

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaZamówienie podzielono na 2 części: w 1 wybrano wykonawcę, 1 unieważniono (podstawa: art. 255 pkt 1 ustawy).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 195 967,23 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 1 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiatowy Zarząd Dróg w Kole

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 311022989

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Toruńska 200

1.5.2.)Miejscowość

Koło

1.5.3.)Kod pocztowy

62-600

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL414 - Koniński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

dt@pzdkolo.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

pzdkolo.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-29628d38-edbf-4e7f-8d6c-805830296187

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup i dostawa materiałów - soli drogowej i piasku płukanego 0-2mm - do zimowego utrzymania dróg i ulic powiatowych w sezonie zimowym 2026-2027 z podziałem na 2 części

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-29628d38-edbf-4e7f-8d6c-805830296187

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00407690

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00026968/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.3 Zakup piasku i soli do zimowego utrzymania dróg w sezonie zimowym 2026/2027

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00330540

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

PZD.260.13.2026.TPBN

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest

"Zakup i dostawa materiałów - soli drogowej i piasku płukanego 0-2mm - do zimowego utrzymania dróg i ulic powiatowych w sezonie zimowym 2026-2027 z podziałem na 2 części" ZAKRES OBEJMUJE : CZĘŚĆ I – dostawa soli drogowej DR niezbrylającej (w postaci krystalicznej, sypkiej), kamiennej, kopalnianej lub morskiej, nieodpadowej, luzem w ilości 677,97 ton do zimowego utrzymania dróg i ulic powiatowych z transportem i rozładunkiem na składowiska wskazane przez Zamawiającego. Sól powinna posiadać pozytywną opinię Instytutu Badawczego Dróg i Mostów i atest Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie lub równoważne zaświadczenie podmiotu uprawnionego do kontroli jakoś ci oraz winna być zgodna z normą PN-86/C-84081/2. Sól drogowa DR niezbrylająca powinna spełniać wymogi dotyczące składu chemicznego i granulacji barwy i tak: • skład chemiczny NaCl min – 90%, antyzbrylacz – K-Fe(Cn) min 40mg/kg części nierozpuszczalne w wodzie max 8%, wilgotność max 3%, • granulacja – ziarnistość jednorodna o frakcji 1÷6 mm, • barwa – biała, biało - szara

4.5.3.)Główny kod CPV

34927100-2 - Sól drogowa

4.5.5.)Wartość części

385263,23 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest

"Zakup i dostawa materiałów - soli drogowej i piasku płukanego 0-2mm - do zimowego utrzymania dróg i ulic powiatowych w sezonie zimowym 2026-2027 z podziałem na 2 części" ZAKRES OBEJMUJE : CZĘŚĆ II – dostawa piasku płukanego frakcji 0÷2 mm w ilości 1 470,43 ton z transportem i rozładunkiem na składowiska wskazane przez Zamawiającego. Piasek winien posiadać deklarację zgodności, orzeczenie o jakości kruszywa mineralnego.

4.5.3.)Główny kod CPV

14211000-3 - Piasek

4.5.5.)Wartość części

61860,99 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

195967,23 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

195967,23 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

195967,23 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Kopalnia Soli "Kłodawa" S.A.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6660003338

7.3.4)Miejscowość

Kłodawa

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-04

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

195967,23 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-10-15 do 2027-03-31

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

W terminie składania ofert wyznaczonym przez Zamawiającego nie została złożona żadna oferta.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

34927100-2Sól drogowa
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Rejestr umów

Umowa z tego postępowania w Centralnym Rejestrze Umów

Zamawiający zgłosił zawartą umowę do rządowego rejestru. Zobacz kwotę, strony i aneksy wpisu.

Przeszukaj Centralny Rejestr Umów →

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiatowy Zarząd Dróg w Kole prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Koło.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 195 967 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 34927100-2 (Sól drogowa). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Kopalnia Soli "Kłodawa" S.A. (Kłodawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.