„ Rozbudowa budynku mieszkalno-usługowego wraz z budową windy i klatki schodowej oraz zmianą sposobu użytkowania na klubik malucha ”
Zamawiający Gmina Dobryszyce (Dobryszyce, Łódzkie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Rozbudowa budynku mieszkalno-usługowego wraz z budową windy i klatki schodowej oraz…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 551 722 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=4461, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
13 czerwca 2025
Termin ofert: 1 lipca 2025 10:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
23 lipca 2025
4 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
26 sierpnia 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Dobryszyce |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 590647977 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Wolności 8 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Dobryszyce |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 97-505 |
| 1.4.4.) | Województwo | łódzkie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL713 - Piotrkowski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 446811193 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | przetargi@dobryszyce.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | http://dobryszyce.biuletyn.net |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-c5d98a22-c920-4fd8-baee-c99bfc5971cf |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00407453 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-08-26 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00278532 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Tak |
| 3.4.) | Nazwa projektu lub programu | Zadanie dofinansowane jest ze środków Programu Rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 MALUCH 2022-2029 |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | „ Rozbudowa budynku mieszkalno-usługowego wraz z budową windy i klatki schodowej oraz zmianą sposobu użytkowania na klubik malucha ” |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | Przedmiotem zamówienia jest realizacja inwestycji pn | „ Rozbudowa budynku mieszkalno-usługowego wraz z budową windy i klatki schodowej oraz zmianą sposobu użytkowania na klubik malucha ”. 2. PRZEDMIOT ZAMIERZENIA BUDOWLANEGO. Przedmiotowe zamówienie obejmuje zagospodarowanie terenu związane z przebudową i rozbudową budynku: 2.1 Prace rozbiórkowe. - Rozbiórka istniejących schodów zewnętrznych i ściany oporowej, - Rozbiórka istniejącej pochylni, - Rozbiórka utwardzenia wokół budynku oraz utwardzenia parkingu, - Rozbiórka istniejącego ogrodzenia, - Rozbiórka istniejącego muru oporowego. 2.2 Prace budowlane . - Dobudowa klatki schodowej i szybu windowego do budynku istniejącego, - Budowa tarasu zewnętrznego od strony ulicy Południowej, - Budowa schodów zewnętrznych oraz rampy dla osób z niepełnosprawnościami, - Budowa ściany oporowej przy granicy działki od strony południowej - Budowa wiaty na składowanie odpadów, - Budowa nowego ogrodzenia wraz z furtkami wejściowymi, - Wykonanie utwardzeń wokół budynku oraz nowych utwardzeń parkingu, - Budowa przyłącza wodociągowego, - Budowa przyłącza kanalizacji sanitarnej i zewnętrznej instalacji kanalizacyjnej, - Budowa przyłącza telekomunikacyjnego, -Budowa muru oporowego. 2.3 Wykonanie nasadzeń krzewów i traw, 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w Projekcie Techniczno-Wykonawczym stanowiącym - Załącznik nr 8 do SWZ. 8, Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót- Załącznik nr 9, Przedmiary robót - Załącznik nr 10. Z uwagi na przyjęty charakter wynagrodzenia Wykonawcy (ryczałt) przedmiary robót pełnią wyłącznie funkcję informacyjną. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45111300-1 - Roboty rozbiórkowe 45443000-4 - Roboty elewacyjne 45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach 45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne 45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych 45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-07-22 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 8 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | TADOS SP Z O. O. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 590764980 |
| 4.3.3.) | Ulica | KRASICKIEGO 2 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | RADOMSKO |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 97-500 |
| 4.3.6.) | Województwo | łódzkie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 4107708,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00340665/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-07-27 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 5 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Rezygnacja kierownika robót branży elektrycznej. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Zmiana kierownika robót branży elektrycznej. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Modyfikacja rozwiązań zawartych w dokumentacji projektowej. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | |
| 1) | § 5 ust. 1 umowy otrzymuje nowe brzmienie | ,, Wykonawca w terminie do dn. 15.12.2025 r. zobowiązany jest wykonać prace o wartości co najmniej 1700000,00 zł brutto" 2) § 8 ust. 1 lit. a dotyczy faktury częściowej, która będzie mogła być wystawiona po wykonaniu części prac o wartości nie mniejszej niż 1700000,00 zł brutto, przy czym kwota faktury częściowej nie może przekroczyć kwoty 2000000,00 zł brutto. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 3 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Konieczność przedłużenia terminu realizacji z powodu długotrwałych niekorzystnych warunków atmosferycznych, uniemożliwiających prowadzenie prac zewnętrznych. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | |
| 1) | § 5 ust. 1 umowy otrzymuje nowe brzmienie | ,, Realizacja przedmiotu umowy nastąpi w terminie do dn. 23.06.2026 r. od dnia podpisania umowy" |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 4 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Rezygnacja kierownika robót branży architektonicznej. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Zmiana kierownika robót branży architektonicznej. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 5 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Konieczność wykonania robót dodatkowych/zamiennych niezbędnych do prawidłowego wykonania przedmiotu umowy zwiększającego wynagrodzenie Wykonawcy oraz wydłużającego termin realizacji przedmiotu zamówienia. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | |
| 1) | w § 1 ust. 3 dodaje się pkt 4) o brzmieniu | „ 4) Protokół konieczności z dnia 19 czerwca 2026 roku ”; 2) § 5 ust. 1 otrzymuje brzmienie:„ 1. Realizacja przedmiotu umowy, o którym mowa w § 1 nastąpi w terminie do dnia 15.07.2026 roku. We wskazanym wyżej terminie wykonania przedmiotu umowy Wykonawca zobowiązany jest również uzyskać pozwolenie na użytkowanie obiektu”. 3) § 6 ust. 1 otrzymuje brzmienie: „1. Wynagrodzenie za wykonanie przedmiotu umowy, o którym mowa w § 1 wynosi: 4.138.800,16 zł brutto ( słownie: cztery miliony sto trzydzieści osiem tysięcy osiemset złotych 16/100 ),na które składa się cena netto 3.364.878,18 zł ( słownie: trzy miliony trzysta sześćdziesiąt cztery tysiące osiemset siedemdziesiąt osiem złotych 18/100 ) oraz podatek VAT w wysokości 23%, tj. 773.921,98 zł ( słownie: siedemset siedemdziesiąt trzy dziewięćset dwadzieścia jeden złotych 98/100 ). |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 31092,16 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 4169892,32 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.