Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
794 099 zł
Umowa zawarta
11 czerwca 2026
Okres realizacji
do 15 września 2026
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 794 099 zł – 1 045 500 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja na roboty budowlane40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Modernizacja energetyczna budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzegu Dolnym w formule zaprojektuj i wybuduj”

Zamawiający Gmina Brzeg Dolny (Brzeg Dolny, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja energetyczna budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzegu Dolnym w formule…”, wybierając ofertę wykonawcy KORT Sp. z o.o. Wartość umowy: 794 099 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina Brzeg DolnyBrzeg Dolny, Dolnośląskie (powiat Wołowski →)opublikowano 26 sierpnia 2026
Wartość umowy
794 099 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    01 kwietnia 2026

    Termin ofert: 16 kwietnia 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    26 sierpnia 2026

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy KORT Sp. z o.o. (Wołów), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 794 098,54 zł (umowę zawarto 11 czerwca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 794 098,54 zł do 1 045 500,00 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 15 września 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Brzeg Dolny

1.3.)Oddział zamawiającego

Urząd Miejski w Brzegu Dolnym

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 931934934

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Kolejowa 29

1.5.2.)Miejscowość

Brzeg Dolny

1.5.3.)Kod pocztowy

56-120

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL518 - Wrocławski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

um@brzegdolny.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.brzegdolny.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/brzegdolny

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Modernizacja energetyczna budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzegu Dolnym w formule zaprojektuj i wybuduj”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-1c186e4f-52ad-4545-8978-04eb573145de

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00407335

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00182051

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.10.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest

„Modernizacja energetyczna budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzegu Dolnym w formule zaprojektuj i wybuduj”. Zadanie jest współfinasowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu priorytetowego „Ogólnopolski program finasowania służb ratowniczych Część 3) Modernizacja energetyczna budynków Ochotniczych Straży Pożarnych” 1. Zakres przedmiotu zamówienia: Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje zaprojektowanie i wykonanie prac budowlanych związanych z poprawą efektywności energetycznej i emisyjności budynków OSP w Brzegu Dolnym przy ul. Odrodzenia 19, działka nr 3639 (dawniej 10/2 AM-39) obręb Brzeg Dolny. Inwestycja obejmuje termomodernizację budynków Głównego OSP i Pomocniczego OSP. Dla planowanej termomodernizacji Gmina uzyskała brak sprzeciwu do zgłoszenia zamiaru wykonania robot budowlanych. Charakterystyczne parametry przedmiotu opracowania w stanie istniejącym zostały opisane w pkt. 3 Programu Funkcjonalno – Użytkowego oraz w Przeglądzie energetycznym, stanowiących załączniki do SWZ. Parametry powierzchniowo – kubaturowe zostały wyszczególnione w pkt 3.1 i 3,2 Programu Funkcjonalno - Użytkowego (załącznik do SWZ). 2. Opis ogólny przedmiotu zamówienia: 1) Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych w zakresie termomodernizacji budynku OSP w Brzegu Dolnym w zakresie niezbędnym do funkcjonowania obiektu po zakończeniu termomodernizacji. Do przedmiotu zamówienia należy prowadzenie nadzoru autorskiego i zapewnienie kierownictwa nad robotami we wszystkich branżach. 2) Przedmiotem zamówienia jest wykonanie przez Wykonawcę: a) robót podstawowych – minimalny zakres prac, które po wykonaniu są możliwe do odebrania pod względem ilości i wymogów jakościowych oraz uwzględniają przyjęty stopień zagregowania robót, tj. wykonanie na postawie zatwierdzonej dokumentacji projektowej robót budowlanych dla planowanego zamierzenia inwestycyjnego wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą; b) pełnienie nadzoru autorskiego przez projektantów (autorów projektów) przez cały czas trwania inwestycji, a w szczególności poprzez: udział projektantów w wizytach na terenie budowy, wpisy do dziennika budowy, weryfikację dokumentacji powykonawczej w zakresie jej zgodności z faktycznym wykonaniem robót; c) prac towarzyszących – prace niezbędne do wykonania robót podstawowych niezaliczane do robót tymczasowych, w tym inwentaryzację powykonawczą, tj. wykonanie zgodnej z przepisami kompletnej dokumentacji projektowej oraz powykonawczej dla planowanego zamierzenia inwestycyjnego w zakresie wszystkich branż; d) robót tymczasowych – prace, które są projektowane i wykonywane jako potrzebne do wykonania robót podstawowych, ale nie są przekazywane Zamawiającemu i są usuwane po wykonaniu robót podstawowych, tj. wykonanie wszystkich prac związanych z przygotowaniem terenu inwestycji, zapewnienie zaplecza placu budowy, dojazdów i dojść tymczasowych, wygrodzenia i oznaczenia ciągów pieszych i jezdnych niezbędnych na czas prowadzenia robót, itp. Uwaga: Inwestycja musi być zgodna z Przeglądem energetycznym, którym dysponuje Inwestor i który stanowi załącznik do SWZ. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają: PROGRAM FUNKCJONALNO-UŻYTKOWY oraz Przegląd energetyczny, stanowiące załączniki do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

65000000-3 - Obiekty użyteczności publicznej

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

794098,54 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1045500,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

794098,54 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

KORT Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9880302990

7.3.3)Ulica

ul. Ludowa 33 B

7.3.4)Miejscowość

Wołów

7.3.5)Kod pocztowy

56-100

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-11

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

794098,54 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-09-15

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 599 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 599 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Brzeg Dolny prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Brzeg Dolny.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 794 099 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: KORT Sp. z o.o. (Wołów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.