Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Prusa w Dzierżoniowie.

Zamawiający Gmina Miejska Dzierżoniów (Dzierżoniów, Dolnośląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Prusa w Dzierżoniowie”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 849 512 zł
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Miejska Dzierżoniów

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 890717830

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Rynek 1

1.4.2.)Miejscowość

Dzierżoniów

1.4.3.)Kod pocztowy

58-200

1.4.4.)Województwo

dolnośląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL517 - Wałbrzyski

1.4.7.)Numer telefonu

+48 746450802

1.4.8.)Numer faksu

+48746415530

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@um.dzierzoniow.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://dzierzoniow.ezamawiajacy.pl/, https://bip.um.dzierzoniow.pl/, https://dzierzoniow.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a54a7c55-b31a-43fa-91ac-4987f45e10ba

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00407089

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-08-26

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/BZP 00232528

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Prusa w Dzierżoniowie.

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na budowie budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z zagospodarowaniem terenu oraz budową parkingów i dróg dojazdowych, w ramach realizacji zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Prusa w Dzierżoniowie”. Zadanie jest finansowane z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego.
1.2. Zakres przedmiotu zamówienia dotyczy wykonania robót budowlanych polegających na budowie wielorodzinnego budynku mieszkalnego, trzykondygnacyjnego, zagospodarowaniu terenu w otoczeniu budynku, budowie parkingów i dróg dojazdowych oraz budowie przyłączy w oparciu o posiadaną przez Zamawiającego dokumentację projektową, dla której została wydana przez Starostę Dzierżoniowskiego decyzja pozwolenia na budowę nr 367/2024 z dnia 25 lipca 2024 r. Przedmiotowa dokumentacja obejmuje w szczególności:
1) budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego trzykondygnacyjnego;
2) dostawę i montaż podstawowego wyposażenia lokali mieszkalnych (wynikającego z dokumentacji projektowej);
3) budowę windy. Należy zamontować kabinę dostosowaną do przewozu mebli i chorych na noszach;
4) zagospodarowanie terenu wokół budynku;
5) budowę dróg dojazdowych i zjazdów;
6) budowę parkingów i miejsc postojowych dla niepełnosprawnych;
7) budowę altany śmietnikowej;
8) budowę przyłącza wodociągowego;
9) budowę przyłącza kanalizacji sanitarnej;
10) budowa kanalizacji deszczowej;
11) wykonanie instalacji fotowoltaicznej;
12) wykonanie instalacji wewnątrz budynku;
13) wykonanie nasadzeń roślin;
14) wykonanie i montaż na budowie tablicy informacyjnej o dofinansowaniu inwestycji;
15) wykonanie i montaż tablicy informacyjnej na elewacji budynku. Opis przedmiotu zamówienia znajduje się w SWZ.

3.9.)Główny kod CPV

45211000-9 - Roboty budowlane w zakresie budownictwa wielorodzinnego i domów jednorodzinnych

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45331210-1 - Instalowanie wentylacji

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45314320-0 - Instalowanie okablowania komputerowego

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-07-14

4.2.)Okres realizacji zamówienia

11 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

STRABAG Sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5210421928

4.3.3.)Ulica

ul. Parzniewska 10

4.3.4.)Miejscowość

Pruszków

4.3.5.)Kod pocztowy

05-800

4.3.6.)Województwo

mazowieckie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

8744475,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00327302/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-07-31

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

1

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Brak wystąpienia docelowego zasilania energetycznego budynku po stronie Tauron Dystrybucja. Rozliczenie robót dodatkowych, zamiennych i zaniechanych.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Zmiany zapewniły właściwe parametry funkcjonalno-użytkowe budynku. Wydłużono termin realizacji do 31.07.2026 r. oraz zwiększono wynagrodzenie o 1,76 % wartości umowy, tj. 153938,87.

5.4.6.)Wartość zmiany

153938,87

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

8898413,87 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty społeczne

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45211000-9Roboty budowlane w zakresie budowni…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
849 512 zł
Próbka: 17 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
193 074 zł6 422 046 zł
Rozstęp międzykwartylowy
6 228 972 zł
Źródło próbki
CPV 45211· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
193 074 zł
Mediana
849 512 zł
Górny kwartyl
6 422 046 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miejska Dzierżoniów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Dzierżoniów.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45211000-9 (Roboty budowlane w zakresie budownictwa wielorodzinnego i domów jednorodzinnych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.