Wynik częściowy: umowy w 2 z 3 części, 1 unieważniono3 części
Łączna wartość umów
149 437 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    109 845 zł
    3 oferty
  2. Unieważniona
    Część 2
    Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy
    2 oferty
  3. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    39 593 zł
    3 oferty
Oferty w postępowaniu
8 ofert(łącznie na 3 części)
Kryteria wyboru
Cena60%zatrudnienie osób wymienionych w katalogu określonym w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp5%Czas zapewnienia pojazdu zastępczego w przypadku awarii35%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dowóz uczniów z niepełnosprawnościami z Dzierżoniowa do placówek oświatowych i z powrotem wraz z zapewnieniem opieki w roku szkolnym 2026/2027 z podziałem na III części zamówienia.

Zamawiający Gmina Miejska Dzierżoniów (Dzierżoniów, Dolnośląskie) rozstrzygnął częściowo postępowanie „Dowóz uczniów z niepełnosprawnościami z Dzierżoniowa do placówek oświatowych i z powrotem…”: w części wybrano wykonawców, część zakończono bez wyboru lub unieważniono. Łączna wartość umów: 149 437 zł. Złożono 8 ofert.

Łączna wartość umów
149 437 zł
Liczba ofert
8 ofertłącznie, 3 części
Konkurencyjność
~2,2 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    03 czerwca 2026

    Termin ofert: 11 czerwca 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: częściowo rozstrzygniętyBieżące

    02 września 2026

    3 oferty2 wykonawców

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaZamówienie podzielono na 3 części: w 2 wybrano wykonawcę, 1 unieważniono (podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy).

  • 2

    WykonawcyWybrano wykonawców: SKORPION Krzysztof Wąchała (część 1); Przewóz osób JURAND (część 3).

  • 3

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 149 437,44 zł.

  • 4

    OfertyŁącznie złożono 8 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Miejska Dzierżoniów

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 890717830

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 1

1.5.2.)Miejscowość

Dzierżoniów

1.5.3.)Kod pocztowy

58-200

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL517 - Wałbrzyski

1.5.7.)Numer telefonu

746450800

1.5.8.)Numer faksu

746415530

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@um.dzierzoniow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://dzierzoniow.ezamawiajacy.pl/, https://bip.um.dzierzoniow.pl/, https://dzierzoniow.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://dzierzoniow.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dowóz uczniów z niepełnosprawnościami z Dzierżoniowa do placówek oświatowych i z powrotem wraz z zapewnieniem opieki w roku szkolnym 2026/2027 z podziałem na III części zamówienia.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-abb61967-46f5-4eb1-95e1-e0bd68a181cc

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00419153

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00026372/10/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.8 Zapewnienie dowozu uczniów niepełnosprawnych z Dzierżoniowa w roku szkolnym 2026/2027 z podziałem na III części

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00274220

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZI-1.271.35.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

201618,72 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dowóz uczniów z niepełnosprawnościami z Dzierżoniowa do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Piławie Górnej i z powrotem wraz z zapewnieniem opieki w roku szkolnym 2026/2027.
Zadanie polega na wykonaniu usługi dowozu i odwozu dzieci z Dzierżoniowa wraz z zapewnieniem opieki w czasie transportu do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Piławie Górnej ul. Szkolna 6 w okresie od 01.09.2026 r. do 25.06.2027 r. od poniedziałku do piątku w dni nauki szkolnej (planowana ilość dni około 188), zgodnie z kalendarzem roku szkolnego dla 16 dzieci. Plan zajęć oraz liczba dzieci mogą ulec zmianie w trakcie roku szkolnego. Jedno z dowożonych porusza się na wózku inwalidzkim i nie siedzi samodzielnie, niezbędna jest pomoc w umieszczeniu w pojeździe w specjalnym foteliku.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w SWZ i dokumentach postępowania.

4.5.3.)Główny kod CPV

60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

4.5.5.)Wartość części

121852,20 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dowóz uczniów z niepełnosprawnościami z Dzierżoniowa do Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy i z powrotem wraz z zapewnieniem opieki w roku szkolnym 2026/2027.
Zadanie polega na wykonaniu usługi dowozu i odwozu dzieci z Dzierżoniowa wraz z zapewnieniem opieki w czasie transportu do Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy ul. Rotmistrza Pileckiego 3 w okresie od 01.09.2026 r. do 25.06.2027 r. od poniedziałku do piątku w dni nauki szkolnej (planowana ilość dni około 188), zgodnie z kalendarzem roku szkolnego dla 2 dzieci. Plan zajęć oraz liczba dzieci mogą ulec zmianie w trakcie roku szkolnego.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w SWZ i dokumentach postępowania.

4.5.3.)Główny kod CPV

60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

4.5.5.)Wartość części

46842,08 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dowóz uczniów z niepełnosprawnościami z Dzierżoniowa do Niepublicznej Szkoły Przysposabiającej do Pracy „Bajeczne Wzgórza” w Piławie Dolnej i z powrotem wraz z zapewnieniem opieki w roku szkolnym 2026/2027.
Zadanie polega na wykonaniu usługi dowozu i odwozu dzieci z Dzierżoniowa do Niepublicznej Szkoły Przysposabiającej do Pracy „Bajeczne Wzgórza” w Piławie Dolnej ul. Błotnista 12 wraz z zapewnieniem opieki w czasie transportu do w okresie od 01.09.2026 r. do 25.06.2027 r. od poniedziałku do piątku w dni nauki szkolnej (planowana ilość dni około 188), zgodnie z kalendarzem roku szkolnego dla 2 dzieci. Plan zajęć oraz liczba dzieci mogą ulec zmianie w trakcie roku szkolnego.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w SWZ i dokumentach postępowania.

4.5.3.)Główny kod CPV

60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

4.5.5.)Wartość części

32924,44 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

109844,64 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

112423,25 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

109844,64 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

6.7.)Wskazanie, czy najkorzystniejsza oferta wykonawcy, któremu udzielono zamówienia uwzględnia określone w kryteriach

zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty społeczne

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

SKORPION Krzysztof Wąchała

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8821506555

7.3.3)Ulica

os. Różane 37A lok. 4

7.3.4)Miejscowość

Dzierżoniów

7.3.5)Kod pocztowy

58-200

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-29

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

109844,64 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-09-01 do 2027-06-25

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty społeczne

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Wykonawca tj. SKORPION KRZYSZTOF WĄCHAŁA, os. Różane 37A lok. 4, 58-200 Dzierżoniów uchylił się w dniu 08.07.2026 r. od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego dotyczącego części II. Zamawiający informuje, że na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp unieważnił postępowanie w części II, ponieważ cena kolejnej najkorzystniejszej oferty złożonej przez A.K. Grup Agnieszka Szmigiel, ul. Słowiańska 24c, 58-210 Łagiewniki, cena: 60 160,75 zł brutto przewyższa kwotę opublikowaną na otwarciu ofert części II tj. 34 000,00 zł brutto oraz kwotę maksymalną jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w części II tj. 40 404,96 zł (wynikającej z pierwotnie wybranej oferty).

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

40404,96 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

60160,75 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 13

OFERTY (dla części 3)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

27410,40 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

39592,80 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

39592,80 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

6.7.)Wskazanie, czy najkorzystniejsza oferta wykonawcy, któremu udzielono zamówienia uwzględnia określone w kryteriach

zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty społeczne

Sekcja 14

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przewóz osób JURAND

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8821104325

7.3.3)Ulica

ul. Kościuszki 23/2

7.3.4)Miejscowość

Dobrocin

7.3.5)Kod pocztowy

58-200

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 15

UMOWA (dla części 3)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-09-01

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

39592,80 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-09-01 do 2027-06-25

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60130000-8Usługi w zakresie specjalistycznego…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
422 172 zł
Próbka: 72 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
283 054 zł1 433 564 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 150 509 zł
Źródło próbki
CPV 60130000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
283 054 zł
Mediana
422 172 zł
Górny kwartyl
1 433 564 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Rejestr umów

Umowa z tego postępowania w Centralnym Rejestrze Umów

Zamawiający zgłosił zawartą umowę do rządowego rejestru. Zobacz kwotę, strony i aneksy wpisu.

Przeszukaj Centralny Rejestr Umów →

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miejska Dzierżoniów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Dzierżoniów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 149 437 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60130000-8 (Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: SKORPION Krzysztof Wąchała (Dzierżoniów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.