Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
105 780 zł
Umowa zawarta
25 sierpnia 2026
Okres realizacji
do 15 listopada 2026
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 105 780 zł – 218 940 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Opracowanie projektu budowlanego dla inwestycji obejmującej przebudowę, rozbudowę i termomodernizację bazy harcerskiej w Rekowie

Zamawiający Gmina Bytów (Bytów, Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Opracowanie projektu budowlanego dla inwestycji obejmującej przebudowę, rozbudowę i…”, wybierając ofertę wykonawcy Pontar sp. z o. o. Wartość umowy: 105 780 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina BytówBytów, Pomorskie (powiat Bytowski →)opublikowano 25 sierpnia 2026
Wartość umowy
105 780 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~3,4 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    24 lipca 2026

    Termin ofert: 5 sierpnia 2026 08:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    25 sierpnia 2026

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Pontar sp. z o. o. (Jelenia Góra), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 105 780,00 zł (umowę zawarto 25 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 105 780,00 zł do 218 940,00 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 15 listopada 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Bytów

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 770979499

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

1 Maja 15

1.5.2.)Miejscowość

Bytów

1.5.3.)Kod pocztowy

77-100

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL636 - Słupski

1.5.7.)Numer telefonu

598222011

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@bytow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.bytow.com.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-4f3c255b-836b-4b9e-9027-7a48a900190e

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Opracowanie projektu budowlanego dla inwestycji obejmującej przebudowę, rozbudowę i termomodernizację bazy harcerskiej w Rekowie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-4f3c255b-836b-4b9e-9027-7a48a900190e

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00406830

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00040972/11/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.22 Projekt techniczny dla zadania pn. Azymut Rekowo - nowoczesna, ekologiczna i społeczna baza aktywności w Inteligentnej Wsi

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00360437

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BRZ.271.28.2026.AZ

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

143000,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie projektu budowalnego dla inwestycji obejmującej przebudowę, rozbudowę i termomodernizację bazy harcerskiej w Rekowie zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym Załącznik nr 4 do SWZ.
Zakres zadania obejmuje:
1) Pozyskanie mapy do celów projektowych;
2) W miarę potrzeb wykonanie badań geotechnicznych gruntu;
3) Opracowanie dokumentacji technicznej w zakresie obejmującym:
a) dokumentację budowlaną zespołu zabudowy w branżach:
– architektoniczno-konstrukcyjnej,
- instalacji elektrycznej wraz z projektem instalacji fotowoltaicznej,
- instalacji oświetlenia zewnętrznego,
- instalacji wewnętrznej wodno-kanalizacyjnej wraz z przebudową przyłącza,
- instalacji alarmowa p.poż.,
- instalacji alarmowej przeciwwłamaniowej,
- instalacji monitoringu wewnętrznego i zewnętrznego.
b) projekt zagospodarowania terenu dla planowanej inwestycji obejmujący także:
- dojścia, dojazdy i miejsca postojowe,
- zieleń urządzoną,
- oświetlenie terenu,
- polanę namiotową z miejscem na ognisko i przestrzeń integracyjną,
c) opracowanie specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót oraz informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia,
d) wykonanie kosztorysu inwestorskiego, przedmiaru robót i zestawienia materiałów.
4) Złożenie wniosku o pozwolenie na budowę oraz uzyskanie wszelkich innych uzgodnień i opinii wymaganych przepisami;
5) Pełnienie nadzoru autorskiego.
Opracowanie należy wykonać w ilości:
- wersja papierowa w ilości 4 egzemplarzy,
- wersja elektroniczna projektu zatwierdzonego decyzją o pozwoleniu na budowę nieedytowalna na nośniku CD DVD do udostępniania dokumentacji przetargowej na stronie internetowej - 1 kpl.,
- wersja elektroniczna projektu zatwierdzonego decyzją o pozwoleniu na budowę edytowalna na nośniku CD / DVD - 1 kpl.

4.5.3.)Główny kod CPV

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

105780,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

218940,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

105780,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Pontar sp. z o. o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6112832683

7.3.3)Ulica

Kasprowicza

7.3.4)Miejscowość

Jelenia Góra

7.3.5)Kod pocztowy

58-500

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-25

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

105780,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-11-15

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71000000-8Usługi architektoniczne, budowlane,…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
199 560 zł
Próbka: 116 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
98 763 zł340 400 zł
Rozstęp międzykwartylowy
241 637 zł
Źródło próbki
CPV 71000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
98 763 zł
Mediana
199 560 zł
Górny kwartyl
340 400 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Bytów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bytów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 105 780 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71000000-8 (Usługi architektoniczne. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Pontar sp. z o. o. (Jelenia Góra). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.